Dzielnica Wawer - "Dbamy o mamy" - wawerski program wsparcia kobiet w ciąży

"Dbamy o mamy" - wawerski program wsparcia kobiet w ciąży

Wersja do wydrukuWersja PDF
08.01.2020

„Dbamy o Mamy” to nowy program stworzony z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Wawer, który zrodził się z troski o przyszłe Mamy. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa kobiet w ciąży w przestrzeni publicznej i uświadomienie społeczeństwa, jak ważne jest ustępowanie pierwszeństwa kobietom w ciąży w kolejkach urzędu, przychodniach czy aptekach. 

W ramach programu Dbamy o Mamy w 2020 roku kobiety w ciąży z Wawra mogą bezpłatnie odebrać segregator medyczny stworzony przez Nicole Sochacki-Wójcicką znaną jako Mamaginekolog, lekarkę, edukatorkę i Warszawiankę Roku 2019 z wawerskiego Anina. Segregator może odebrać w wydziale obsługi mieszkańców Urzędu Dzielnicy  każda kobieta w ciąży z Wawra, płacąca podatki w Warszawie. Aby odebrać segregator należy przedstawić dowód osobisty i potwierdzenie rozliczenia podatku w Warszawie. 

W ramach promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia OSiR Wawer przygotował ofertę zajęć fitness dla kobiet w ciąży oraz comiesięczne darmowe warsztaty dla przyszłych mam. Pierwsze spotkanie z dietetykiem „Zdrowa Mama i Dziecko” odbędzie się już 15 stycznia br. w Fitness Anin, przy ul. V Poprzecznej 22. 

Celem projektu jest zwiększenie świadomości, że ustępowanie kobietom w ciąży wynika nie tylko z kultury osobistej, ale także ze względów medycznych, takich jak zwiększona ilość pompowanej przez serce krwi, czy zmienioną pracą układu odpornościowego. 

Ponieważ kobieta odczuwa dyskomfort już od pierwszych tygodni ciąży program ma trafić do całego społeczeństwa, w tym do kobiet w ciąży, które często nie mają śmiałości, by korzystać z przysługujących im praw i przywilejów. 

   • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu