Dzielnica Wawer - 23.02. Dzień Walki z Depresją

23.02. Dzień Walki z Depresją

Wersja do wydrukuWersja PDF
15.02.2021
wykreślanka z hasłami związanymi z depresją, poniżej napis międzynarodowy dzień walki z depresją  numery kontaktowe które znajdują się również w treści artykułu

Depresja jest chorobą powodującą poważne zaburzenia nastroju, zwykle uniemożliwiające prawidłowe funkcjonowanie w codziennym życiu. Choroba ta wiąże się z pogorszeniem nastroju, zmniejszeniem aktywności i spadkiem zainteresowań.

W Polsce problem jest niemały, badania pokazują, że 3% dorosłych Polaków doświadczyło w swoim życiu przynajmniej jednego epizodu depresyjnego. Wśród młodzieży problem wydaje się jeszcze większy – aktualne wyniki badań sugerują, że problem ten może dotyczyć nawet 20% nastolatków. 

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z depresją. Jako dzielnica kładziemy duży nacisk na tematykę związaną ze zdrowiem psychicznym.

Razem z Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej  przygotowaliśmy Szkolny Program Wsparcia Psychicznego, w ramach którego odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży a także rodziców. Pierwsze zajęcia z tego cyklu odbyły się 16 lutego, a ich zapis dostępny jest ->>Tutaj.

W naszych działaniach pamiętamy także o seniorach, którzy mogą znaleźć wsparcie i pomoc w naszych jednostkach: Wawerskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Wawersckim Ośrodku Wsparcia. 

W tym dniu szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę na problem depresji, dlatego wspólnie z Fundacją Zdrowie w Głowie, Instytutem Edukacji Pozytywnej oraz Wawerskim Ośrodkiem Wsparcia, przygotowaliśmy materiały dotyczące tej choroby. 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu