Dzielnica Wawer - Archiwum aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej

Warsztaty zdrowego żywienia

16.01.2019
Jak zdrowo jeść? Tego dowiecie się na warsztatach rodzinnych w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wawer. Bezpłatne zajęcia odbywają się cały rok,  co miesiąc, w soboty, w siedzibie biblioteki przy ulicy Trawiastej 10. Zapraszamy do zapisów. Projekt jest realizowany w ramach  budżetu partycypacyjnego. 

Warszawska Złota Rączka 75+

11.01.2019
Znacie seniora powyżej 75 roku życia, który potrzebuje pomocy w domu?  Ma problem z cieknącym kranem, nieszczelnym oknem lub inną drobną usterką? Miasto przygotowało specjalną usługę Warszawskiej Złotej Rączki dla seniora 75+. Więcej informacji

100 lat mieszkanki osiedla Wawer

11.01.2019
Pani Marta Jurkowska, mieszkanka osiedla Wawer, skończyła 100 lat! Z okazji wspaniałej rocznicy Jubilatkę odwiedziła rodzina i przedstawiciele Urzędu Dzielnicy. W imieniu Zarządu Dzielnicy, urodzinowe życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, przekazali rzecznik Urzędu Konrad Rajca i redaktor naczelny "Kuriera Wawerskiego" Andrzej Murat.

Przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. Bonifikata 92 proc.

10.01.2019
1 stycznia dotychczasowi użytkownicy wieczyści gruntów miejskich stali się ich właścicielami. Warszawiacy otrzymają 98-proc. bonifikatę od opłaty jednorazowej i zaświadczenia potwierdzające przekształcenie z urzędów dzielnic. 

Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego

09.01.2019
Zakończył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego, organizowany od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 204 w Radości przez ks. Mirosława Mikulskiego, Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP, Parafię Dobrego Pasterza i Parafialny Klub Sportowy „Radość”.  Nagrody zwycięzcom wręczył zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski. 

Spotkanie Kawiarni Naukowej 1a

08.01.2019
Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z dr Łukaszem Okruszka pt. "Mózg a odczytywanie intencji drugiej osoby" w ramach cyklu spotkań Kawiarnia 1a. 

Pomiary jakości powietrza w stacji przy Bajkowej

07.01.2019
Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska udostepnił oficjalne odczyty jakości powietrza stacji przy z ul. Bajkowej, pierwszej w Wawrze. W najbliższych dniach stacja zostanie włączona do Warszawskiego Indeksu Powietrza. Pomiary można śledzić tutaj

Zmarł Jacek Szpotański

04.01.2019
Dotarła do nas smutna wiadomość. 3 stycznia w wieku 92 lat zmarł Jacek Szpotański - syn przemysłowca inż. Kazimierza Szpotańskiego - założyciela największej w Polsce w okresie międzywojennym Fabryki Aparatów Elektrycznych, która mieściła się w Wawrze.Jacek Szpotański przez całe życie zawodowe związany był z elektroenergetyką – inżynier elektryk,...

Ekologiczna zbiórka choinek

04.01.2019
Informujemy,  że od 7 stycznia 2019 roku rozpocznie się zbiórka poświątecznych, naturalnych choinek realizowana w ramach akcji „Ciepło z natury”.  Zbiórka choinek będzie realizowana przez firmy odbierające odpady komunalne w dzielnicach.Należy pamiętać, aby uprzednio oczyścić choinkę z dekoracji, stojaka lub doniczki przed umieszczeniem jej w...

Koncert muzyki góralskiej w Nadwiślu

04.01.2019
Tradycyjnie już 6 stycznia serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie z kapelą góralską w parafii Dobrego Pasterza w Nadsiślu przy ul. Przewodowej. Artyści zadbają o oprawę muzyczną podczas wszystkich Mszy Świętych o 10.30; 12.00 i 19.00, a o godzinie 20:00 zagrają autorski koncert.

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer