Dzielnica Wawer - Konkurs plastyczny „Zjednoczeni w różnorodności – tak różni, tacy sami”

Biuletyn Informacji Publicznej

Konkurs plastyczny „Zjednoczeni w różnorodności – tak różni, tacy sami”

Wersja do wydrukuWersja PDF
04.04.2017

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich  i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy zaprasza uczniów warszawskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Zjednoczeni w różnorodności – tak różni, tacy sami”

Konkurs plastyczny poświęcony jest głównemu motto Unii Europejskiej, które podkreśla europejskie wartości, wynikające z bogactwa kultur, tradycji oraz języków. To ono motywuje Europejczyków do wspólnego działania na rzecz pokoju i dobrobytu.

Prace plastyczne powinny przedstawiać wyobrażenia, doświadczenia, a także obserwacje uczniów na temat pozytywnego oddziaływania wielokulturowości na codzienne życie. Ich tematyka może nawiązywać do jednej z podstawowych wartości Unii Europejskiej np. solidarności, tolerancji lub pokoju i prezentować korzyści, jakie czerpiemy z kulturowego bogactwa kultur, tradycji i zwyczajów.

Tematyka konkursu nawiązuje do nowego programu w dziedzinie polityki migracji -  jednego z 10 priorytetów Komisji Europejskiej, pod przewodnictwem Jean-Claude’a Junckera.

Prace muszą zostać wykonane w formie rysunku lub malunku, przy użyciu jednej
z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki lub grafika. Wymagany format to A3.

Nagrodami głównymi dla autorów najwyżej ocenionych prac są aparaty fotograficzne.

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie do 31 maja 2017 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa

ul. Smolna 4, 00-375 Warszawa

(z dopiskiem Konkurs plastyczny – „Zjednoczeni w różnorodności – tak różni, tacy sami”)

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa: http://europedirect.um.warszawa.pl

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, oraz wypełnienie i przesłanie wraz
z pracą wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Ponadto każda praca powinna być podpisana na odwrocie (imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła).

 

Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie pod nr:

(22) 443 02 26; (22) 443 03 69; (22) 443 07 80

lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer