Dzielnica Wawer - Budżet partycypacyjny - głosowanie na projekty

Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet partycypacyjny - głosowanie na projekty

Wersja do wydrukuWersja PDF
14.06.2018

Już od jutra możecie wybierać projekty, które będą realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Wawer . Głosowanie trwa do 30 czerwca!

Głosować można w formie elektronicznej na stronie http://twojbudzet.um.warszawa.pl, gdzie znajdują się wszystkie projekty lub w formie papierowej w wyznaczonych punktach w dzielnicy (informacja na plakacie).

Głosowanie na pomysły to bardzo ważny moment - zagłosuj na projekty, które uważasz za ciekawe lub potrzebne. W Wawrze możecie wybierać ze 150 projektów złożonych przez mieszkańców w 13 obszarach osiedlowych oraz ogolnodzielnicowym. W ten sposób decydujesz o tym, jak zostaną rozdysponowane pieniądze z budżetu Warszawy. Pomysły wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez miasto. Do tej pory zrealizowano w ten sposób już ponad 1000!

Jeżeli zgłaszałaś(-eś) pomysł i chcesz, aby jak najwięcej osób poparło Twój projekt, warto go wypromować. Możesz zachęcać mieszkańców do głosowania na różne sposoby – przygotować plakat lub ulotkę, nagrać film promocyjny, wziąć udział w wydarzeniach w Twojej dzielnicy. Warto, aby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób.

Kto może zagłosować?

Udział w głosowaniu mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym. Nie trzeba być pełnoletnim.

W jaki sposób mogę zagłosować?

Głosowanie przez internet. Wejdź na stronęhttp://twojbudzet.um.warszawa.pl Podaj adres e-mail, na który przyjdzie link aktywacyjny. Dopiero po kliknięciu w link, będzie możliwe oddanie głosów.

Jeżeli nie dotarł do Ciebie e-mail z linkiem aktywacyjnym, sprawdź inne foldery w swojej poczcie np. spam lub zgłoś ten problem na adres twojbudzet@um.warszawa.pl.

Głosowanie papierowe. Weź swój dokument tożsamości i przyjdź do urzędu dzielnicy lub innego wyznaczonego punktu. Otrzymasz tam kartę z propozycjami projektów. Będzie tam również pracownik urzędu lub jednostki organizacyjnej, który może Ci pomóc. Możesz zagłosować na miejscu – wybierz pomysły, które uważasz za ciekawe i potrzebne do realizacji. Przed oddaniem wypełnionej karty konieczne będzie okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby.

Jeżeli masz problemy z poruszaniem się, możesz przekazać swoją kartę do głosowania przedstawicielowi urzędu dzielnicy. Wcześniej jednak (od 4 maja do 22 czerwca 2018 r.) musisz zgłosić ten zamiar koordynatorowi ds. budżetu partycypacyjnego w dzielnicy. Tylko wyznaczona osoba z urzędu będzie mogła odebrać Twój głos.Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer