Dzielnica Wawer - Darmowy Internet dla mieszkańców Wawra

Darmowy Internet dla mieszkańców Wawra

Wersja do wydrukuWersja PDF
19.04.2013

Bezprzewodowy, darmowy Internet dla mieszkańców Wawra jest już na wyciągnięcie ręki. Warszawska dzielnica została przyłączona do  miejskiej sieci Wi-Fi. Mieszkańcy, w tym szczególnie uczniowie wawerskich szkół, mogą korzystać z jego dobrodziejstw w specjalnie do tego wyznaczonych 15 lokalizacjach w dzielnicy. Przyłączenie do miejskiej sieci daje także szansę na redukcje kosztów usług teleinformatycznych ponoszonych przez wawerskiej szkoły i instytucje.

- Przyłączenie  15 placówek w dzielnicy do miejskiego Internetu otwiera przed nimi możliwość rezygnacji z usług dotychczasowego operatora telekomunikacyjnego – mówi zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Adam Godusławski. - Dzięki temu  będą w stanie znacząco obniżyć koszty opłat usług teleinformatycznych -  wskazuje wiceburmistrz Godusławski.

Koszty funkcjonowania bezprzewodowego Internetu pokrywa Urząd Miasta. Dzielnica pokryła jedynie koszty urządzeń niezbędnych  do uruchomienia bezprzewodowej sieci.  Koszt wdrożenia programu „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy” wyniósł prawie 450 tys. zł.,  85 proc. tej kwoty zostanie sfinansowane ze środków europejskich.

Wawerska sieć to internet radiowy, z którego można korzystać po dokonaniu autoryzacji, ma zasięg o średnicy 300 metrów. HotSpoty znalazły się w 12 wawerskich szkołach, na terenie basenu wawerskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji, dzielnicowym Ośrodku Pomocy Społecznej i w okolicach boiska OSiR przy ul. Włókienniczej. W Warszawie z miejskiej sieci Wi-Fi można korzystać od prawie  3 lat w  ponad 150 HotSpotach, które rozmieszczone są w najbardziej atrakcyjnych miejscach pod względem turystycznym.

Projekt: „Modernizacja i rozbudowa sieci teleinformatycznej Urzędu m.st. Warszawy”  jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

 

Regulamin i więcej informacji na temat miejskiej sieci Wi-Fi

Lokalizacje HotSpotów w Wawrze:

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu