Dzielnica Wawer - Inwestycje oświatowo-kulturalne

Inwestycje oświatowo-kulturalne

Wersja do wydrukuWersja PDF
07.01.2020

Wawer inwestuje w rozbudowę wawerskich szkół i placówek kulturalnych. Powiększamy szkoły podstawowe przy ul. Kajki i Bartoszyckiej. Anińska podstawówka powiększy się o 11 sal lekcyjnych, które powstają w nowoczesnej zabudowie modułowej. W SP nr 124 w Falenicy przybędzie 8 nowych sal. Zakończenie prac budowlanych w obu placówkach planowane jest w marcu.

Kontynuujemy także budowę nowego zespołu szkolno -przedszkolnego przy ul. Cyklamenów w Nadwiślu dla pół tysiąca dzieci. Planujemy zakończenie prac budowlanych w 2 kwartale roku, a od września dzieci rozpoczną naukę w nowej placówce.

Trwają ostatnie odbiory kulturoteki w Falenicy. Do nowego budynku przeniosą się falenickie filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej. W budynku znajdzie się Miejsce Aktywności Lokalnej dla mieszkańców, a oprócz pomieszczeń bibliotecznych, kawiarenka, sala widowiskowa, sala multimedialna, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych.

Wokół budynku zagospodarowujemy teren by zapewnić możliwość aktywnego wypoczynku. Na sztucznej skarpie pojawi się letnia czytelnia i widownia plenerowa dla sceny, która dzięki mobilnym ścianom, będzie zarówno sceną wewnętrzna jak i zewnętrzną.

Mieszkańców dużych i trochę mniejszych z pewnością ucieszy także ścianka wspinaczkowa. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury. Dla wygody czytelników, tak jak w działających już kulturotekach, zamontowane zostaną książkomaty i zwrotomaty czyli system do wypożyczeń i zwrotów książek bez konieczności udziału pracowników biblioteki.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Ocen pracę urzędu