Dzielnica Wawer - Konsultacje w sprawie środków na inwestycje związane z ochroną środowiska

Konsultacje w sprawie środków na inwestycje związane z ochroną środowiska

Wersja do wydrukuWersja PDF
29.05.2020

W ramach umowy z Instytutem Ochrony Środowiska - Państwowym Instytutem Badawczym oferujemy pomoc mieszkańcom Dzielnicy Wawer w dostępie do środków na inwestycje ekologiczne.
Ekoedoradcy będą pomagać mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o dotacje na te cele oraz udzielać wszelkich informacji w tym zakresie. Chodzi głównie o programy miejskie tj. dofinansowanie na wymianę kopciuchów, instalacje odnawialnych źródeł energii (np. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, wiatraki), likwidację azbestu, likwidację zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz wykonanie urządzeń pozwalających na zagospodarowanie deszczówki tzw. instalację urządzeń małą retencję.
Mieszkańcy będą też mogli uzyskać pełną informację dot. programów rządowych tj. czyste powietrze czy mój prąd oraz pomoc w wypełnieniu wniosków, oraz informację na temat procedury przyłączenia się do gazu - do 18 grudnia 2020r.

W każdy poniedziałek, środę i w piątek 8:00 - 16:00 w Wydziale Obsługi Mieszkańców ul. Żegańska 1
W każdy wtorek i czwartek 8:00 - 16:00 na parterze Urzędu przy ul. Włókienniczej 54 (od 4 sierpnia 2020r.)
Kontakt: 22 375 06 14, email: emisje@ios.edu.pl

Równocześnie 4 ekoedukatorów pracujących na terenie Dzielnicy kontaktują się osobiście, przekazują ulotki i informują właścicieli nieruchomości o szkodliwym wpływie smogu na nasze zdrowie oraz możliwości otrzymania dofinasowania na wymianę kopciuchów.
Do końca 2022 roku z domów muszą zniknąć wszystkie stare piece, które nie spełniają norm ekologicznego projektu, dlatego Małgosia, Sylwia, Wojtek i Bartek będą udzielać szczegółowych informacji na temat zasad dofinansowania i jeśli będzie taka potrzeba pomogą wypełnić formularz wniosku.

Tylko na wniosek złożony w tym roku przysługuje 100% dofinansowania (do 12 tys. zł) dlatego robimy wszystko, żeby informacja o dotacji dotarła do wszystkich zainteresowanych osób.
Liczymy na to, że praca ekoedukatorów przyniesie dobre efekty.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu