Dzielnica Wawer - Kulturoteka powstaje w Radości - wmurowanie kamienia węgielnego

Biuletyn Informacji Publicznej

Kulturoteka powstaje w Radości - wmurowanie kamienia węgielnego

Wersja do wydrukuWersja PDF
07.03.2018

5 marca w wawerskiej Radości odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej kulturoteki. Akt został podpisany przez przedstawicieli władz miasta i dzielnicy. Udział w uroczytsości wzięli wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski, zastepcy burmistrza - Leszek Baraniewski i Zdzisław Gójski, a także radni dzielnicy: Łukasz Kubik, Hanna Chodecka i Wojciech Godlewski. 

W kulturotece w Radości  znajdzie się sala prób muzycznych, czytelnia, kącik internetowy, kawiarenka i sale wielofunkcyjne, w których będą organizowane nowoczesne zajęcia muzyczne i plastyczne dla najmłodszych. Do budynku przy ul. Panny Wodnej i Powojowej przeniosą swoje siedziby filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Radości. Budynek ma być gotowy do października 2018 r. Kosztu budowy to ponad 2,7 mln zł. Wykonawca  inwestycji jest firma Art Global Sp. z o.o.

Dzielnica  wzbogaci się o trzy nowoczesne kulturoteki, czyli biblioteki naszych czasów - w Falenicy, osiedlu Radość i osiedlu Wawer. Nowe obiekty połączą w sobie funkcję biblioteki i placówek kultury. Placówki będą gotowe w 2018 roku.

Informacja o pozostałych kulturotekach powstających w dzielnicy:

Kulturoteka przy ul. Błękitnej - planowane otwarcie czerwiec-lipiec 2018
Do nowego, trzykondygnacyjnego budynku wielofunkcyjnego, przeniesie się Biblioteka Publiczna. Będzie tam także kawiarenka, sala wielofunkcyjna do zajęć plastycznych i muzycznych, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale, kilka sal zajęć hobby, a także pomieszczenia towarzyszące (administracja, obsługa i sanitariaty).
 
Kulturoteka w Falenicy, prz ul Patriotów/Walcowniczej
Kulturoteka ma być gotowa w listopadzie 2018 r. Planowane jest także zlokalizowanie w budynku Miejsca Aktywności Lokalnej dla mieszkańców. Kulturoteka będzie się wpisywać w miejską koncepcję zagospodarowania centrum Falenicy. W budynku znajdą się m.in. biblioteka, sala multimedialna, kawiarenka, czytelnia, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych. Teren wokół budynku zostanie tak zagospodarowany, żeby zapewnić lokalnej społeczności możliwość aktywnego wypoczynku. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa, a w pobliżu park sensoryczny. Na sztucznej skarpie pojawi się letnia czytelnia i widownia plenerowa dla sceny, która dzięki mobilnym ścianom, będzie zarówno sceną wewnętrzna jak i zewnętrzną. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury.Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer