Dzielnica Wawer - Miejsca Przyjazne Seniorom przyznane!

Miejsca Przyjazne Seniorom przyznane!

Wersja do wydrukuWersja PDF
29.06.2020

Tegoroczny konkurs "Miejsca Przyjazne Seniorom" został rozstrzygnięty. Kapituła konkursu debatowała częściowo zdalnie.

Wśród laureatów znalazły się dwie wawerskie placówki!

W kategorii edukacja i oświata nagrodę otrzymała:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

Wypożyczalnia posiada infrastrukturę dostosowaną do osób starszych i z niepełnosprawnością. Mieści się na parterze, jest dobrze skomunikowana i łatwo dostępna. Wypożyczalnia posiada bogatą i bezpłatną ofertę skierowaną do seniorów.

Wypożyczalnia ma stanowiska komputerowe, zatrudnia Animatora Integracji Cyfrowej, ma pracownię komputerową i organizuje w niej kursy. Od 2018 r. w wypożyczalni mieści się Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora. Specjalnie dla seniorów placówka dystrybuuje „Pokolenia”, „Głos Seniora” i „Zdaniem Seniora”. Wypożyczalnia współuczestniczy w imprezach dedykowanych seniorom, np. 60+ Kultura MKiDN, Warszawskie Dni Seniora, projekt zbierania i digitalizacji wspomnień i historii. Organizowane są warsztaty malarskie, spotkania z ciekawymi ludźmi, kurs pierwszej pomocy dla seniorów. Wypożyczalnia współpracuje z Klubem Seniora, prowadzonym przez OPS Wawer.

 

W kategorii pomoc społeczna nagrodę otrzymał:

Ośrodek Pomocy Społecznej Wawer m.st. Warszawy z Klubem Seniora przy ul. Błękitnej 32

OPS Wawer od 2007 r. prowadzi program Wawerski Aktywny Senior. W 2016 r. powstał Klub Seniora. OPS Wawer jest jedyną w Warszawie placówką, która realizuje ministerialny, wieloletni program Klub Senior+. Klub znajduje się w nowoczesnym budynku bez barier architektonicznych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, do klubu może należeć każdy senior - mieszkaniec dzielnicy Wawer. Na parterze znajduje się Wypożyczalnia Nr 26 Biblioteki Publicznej –z którą Klub współpracuje. Klub jest bardzo dobrze wyposażony i prowadzi liczne zajęcia o zróżnicowanym charakterze – od edukacyjnych poprzez  ruchowe, kulturalne, komputerowe, towarzyskie, okolicznościowe i wiele innych.

OPS organizuje Wawerskie Lato Seniora, uczestniczy w przeglądzie Mam Talent oraz w Warszawskich Dniach Seniora. Współpracuje z Wawerskim Uniwersytetem III Wieku i z Radą Seniorów w Dzielnicy.

OPS w Wawrze zasługuje na uznanie za prowadzenie długofalowej polityki senioralnej i działania na rzecz seniorów na wysokim, profesjonalnym poziomie.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Oceń pracę urzędu