Dzielnica Wawer - Modernizacja Plaży Romantycznej - wizualizacje

Biuletyn Informacji Publicznej

Modernizacja Plaży Romantycznej - wizualizacje

Wersja do wydrukuWersja PDF
18.10.2018

Wawerska Plaża Romantyczna przy ul. Rychnowskiej powstała w 2016 r.  w inicjatywy  zastępcy burmistrza dzielnicy Wawer Leszka Baraniewskiego. Jest najmłodszą i najbardziej na południe wysuniętą plażą stolicy. W pierwszym kwartale przyszłego roku czeka ją gruntowana modernizacja. Prezentujemy wizualizacje tej planowanej inwestycji. 

Planowane jest  zagospodarowanie jej brzegu, tak by był bardziej dostępny dla jednostek pływających, z wygodniejszym zejściem dla plażowiczów, a także budowa ścieżki rowerowej do Mostu Siekierkowskiego, altanek oraz wieży widokowej, z której można będzie podziwiać piękno wawerskiej przyrody.

Od innych plaż miejskich Plaża Romantyczna różni się przede wszystkim klimatem i lokalizacją, pięknym leśnym otoczeniem, ciszą i wspaniałą okoliczną przyrodą. Władze dzielnicy zagospodarowując wawerski brzeg Wisły chciały zachować  niepowtarzalny klimat i warunki przyrodnicze, jak najmniej w nie ingerując. Plaża stała się miejscem spotkań dla młodszych, ale i dla starszych mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy. Jest już także stałym punktem na mapie fanów żeglugi wiślanej i spływów kajakowych.

Już od kilku lat wawerski i wilanowski brzeg w okresie wakacyjnym łączy bezpłatny prom. W tym roku na błoniach plaży odbył także się wielki Wawerski Piknik Historyczny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.  Z kolei na fanów kina czekało kino plażowe.

Dzielnica inwestuje także w infrastrukturę plażową.  Jest już boisko do siatkówki plażowej, mini plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, czy  grilla, stojaki na rowery, leżaki, a także wyznaczone parkingi. Na plaży można także kupić napoje, lody, czy coś do zjedzenia.  Nad wszystkim czuwają miejscy plażowi. Jest także wiele miejsc parkingowych dostępnych w okolicy.

Więcej informacji: http://plazaromantyczna.pl, www.facebook.com/plazaromantyczna/

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer