Warszawa, Polska

3 °C

23.08.2017 /
00:47
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Nowoczesna kulturoteka powstanie w Falenicy

Wersja do wydrukuWersja PDF
28.03.2017

Falenica wzbogaci się o nowoczesną kulturotekę.  Powstanie na rogu ul. Patriotów i Walcowniczej. Władze dzielnicy podpisały umowę na projekt i budowę obiektu, który ma być gotowy w listopadzie 2018 r.

Umowę podpisali przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Wawer burmistrz dzielnicy Łukasz Jeziorski i zastępca burmistrza Leszek Baraniewski. W podpisaniu uczestniczyli także przewodniczący komisji oświaty kultury i sportu Rady Dzielnicy Wojciech Godlewski, przewodniczący komisji inwestycyjnej Rady Andrzej Wojda i przewodnicząca Rady Osiedla Falenica Helena Kroszczyńska.

Do kulturoteki przeniosą się do niej falenickie filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej. Planowane jest także zlokalizowanie w budynku Miejsca Aktywności Lokalnej dla mieszkańców. Kulturoteka będzie się wpisywać w miejską koncepcję zagospodarowania centrum Falenicy.

W budynku kulturoteki znajdą się m.in. biblioteka, sala multimedialna, kawiarenka, czytelnia, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych. Teren wokół budynku zostanie tak zagospodarowany, żeby zapewnić lokalnej społeczności możliwość aktywnego wypoczynku. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa, a w pobliżu park sensoryczny. Na sztucznej skarpie pojawi się letnia czytelnia i widownia plenerowa dla sceny, która dzięki mobilnym ścianom, będzie zarówno sceną wewnętrzna jak i zewnętrzną. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury.

Budynek zaplanowano w nowoczesnej formie architektonicznej, połączonej z elementami nawiązującymi do historycznego wizerunku terenu i wpisującej się w otoczenie. Wyposażony będzie w nowoczesne instalacje i urządzenia multimedialne, które będą wykorzystywane do aktywności kulturalnych.

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer