Dzielnica Wawer - Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w Wawrze

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w Wawrze

Wersja do wydrukuWersja PDF
24.01.2020

Otwarte spotkanie z mieszkańcami, mobilne punkty konsultacyjne i specjalne zespoły robocze do rozwiązania ważnych dla Wawra wyzwań towarzyszą  wizycie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w naszej dzielnicy. Prezydent zainaugurował w Wawrze cykl spotkań z mieszkańcami planowany w każdej warszawskiej dzielnicy.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, Warszawa staje się coraz lepsza. Chciałbym mieć jeszcze więcej możliwości dotarcia do warszawianek i warszawiaków i wysłuchania ich pomysłów na nasze miasto. W każdej dzielnicy stworzę zespoły robocze, aby wzmocnić zarządy dzielnic i umożliwić rozwiązanie kluczowych dla danego obszaru problemów, dotyczących np. transportu, bezpieczeństwa, ekologii czy klimatu – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy – W trakcie kampanii obiecywałem mieszkańcom, że do nich wrócę i sprawozdam realizację programu, na który się z nimi umówiłem. W kolejnych miesiącach odwiedzę każdą dzielnicę naszego miasta, by to zobowiązanie wypełnić – dodaje prezydent stolicy.

– Wawer jest pierwszą dzielnicą odwiedzaną przez Prezydenta Trzaskowskiego w ramach cyklu „Spotkajmy się w Warszawie”. To dla nas podkreślenie znaczenia dzielnicy w polityce rozwoju naszego miasta. Podczas wizyty nie zabrakło dyskusji o ważnych wyzwaniach stojących przez Wawrem w takich obszarach jak czyste powietrze, komunikacja publiczna, kanalizacja, inwestycje oświatowe i naszych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkołach  –  podkreśla burmistrz dzielnicy Wawer Norbert Szczepański.

Prezydent Rafał Trzaskowski przyjechał do Wawra pociągiem SKM i rozpoczął wizytę konferencją prasową, z udziałem m.in. wiceprezydenta Warszawy Roberta Soszyńskiego, przedstawicieli Zarządu Dzielnicy Wawer, reprezentowanego przez burmistrza Norberta Szczepańskiego i zastępców burmistrza Leszka Baraniewskiego i Jacka Wiśnickiego oraz przewodniczącego Rady Dzielnicy Michała Żebrowskiego, a następnie otworzył trzy grupy robocze, które pracowały nad rozwiązaniami dla Wawra w obszarze kanalizacji, czystego powietrza i komunikacji miejskiej.

Rozpoczynając objazd dzielnicy zwiedził budynek komunalny przy ul. Bambusowej wykonany w energooszczędnej technologii modułowej oraz budynek komunalny przy ul.  Patriotów 141, który w zeszłym roku przeszedł termomodernizację. Zainstalowana nowoczesna pompa ciepła, pozwala na znaczne oszczędności dla mieszkańców. Wspólnie z burmistrzami, urzędnikami i ekspertami uczestniczył także w spotkaniach grup roboczych. 

Wspólnie z wiceprezydent Warszawy Renatą Kaznowską odwiedził również Szkołę Podstawową nr 128 przy ul. Kadetów, gdzie obejrzał nowo otwarte sale lekcyjne, które powstały w technologii modułowej,  panele fotowoltaiczne i ładowarkę do elektrycznych rowerów i hulajnóg.  Spotkał się także z uczniami i nauczycielami. Dzień Prezydent zakończył spotkaniem z mieszkańcami w Wawerskim Centrum Kultury, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.  

Prezydent Trzaskowski gościł także w kulturototece przy ul. Błękitnej, gdzie spotkał się z Klubem Seniora a także muzyczny FabLab. Zwiedził także nowo wybudowaną kulturotekę przy ul. Walcowniczej. 

W dniach 23  - 25 stycznia w dzielnicy działały także mobile punkty informacyjne (w Urzędzie Dzielnicy, Wawerskim Centrum Kultury i bazarze w Falenicy), gdzie można było uzyskać informacje na temat: rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, wymiany pieców, Centrum Obsługi Podatnika i nowej polityce gospodarowania odpadami. 

 

 

 

 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Ocen pracę urzędu