Dzielnica Wawer - Wał Miedzeszyński otwarty

Wał Miedzeszyński otwarty

Wersja do wydrukuWersja PDF
19.08.2020

W środę, 19 sierpnia, o godz. 10.00 przebudowana ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od Traktu Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy została otwarta.

Prace na Wale Miedzeszyńskim trwały od jesieni 2018 r. Na niemal kilometrowym odcinku drogi powstały dwie jednie główne z dwoma pasami ruchu każda, jezdnie serwisowe, chodniki, drogi rowerowe. Wybudowanych zostało m.in. siedem przystanków autobusowych, sygnalizacja świetlna i oświetlenie uliczne. Przebudowane zostały także sieci teletechniczne i gazociąg.

 

Wzdłuż drogi posadzono 115 drzew - głównie śliw i klonów, a także 20 tys. krzewów róży. Pozostałe ponad 6 tys. krzewów to m.in. śnieguliczka, tawuła i wiciokrzew. Wysiane zostały także trawniki i posadzone kwitnące byliny. Inwestycja objęła również nasadzenia kompensacyjne na terenie całego miasta, w ramach których posadzono 1431 drzew.

 

(fot. Ewelina Lach)


Ważną częścią inwestycji była budowa kanalizacji i wodociągu. Dzięki współpracy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w ul. Wał Miedzeszyński znalazła się magistrala wodociągowa o długości 3 km oraz 2 km kanalizacji sanitarnej i 3 km kanalizacji deszczowej. Kolejne etapy rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej w tym rejonie przewidują budowę pompowni ścieków przy ul. Skalnicowej, sieci kanalizacyjnej w Skalnicowej  oraz w Wale Miedzeszyński na odcinku Skalnicowa – Trakt Lubelski. Rozpoczęcie prac w 2021 r.

 

Przebudowany odcinek drogi łączy się z budowaną przez GDDKiA Południową Obwodnicą Warszawy (trasa S2) i zapewni powiązanie układu komunikacyjnego miasta z siecią tras ekspresowych i autostrad.

 

(fot. Ewelina Lach)

Koszt zrealizowanej inwestycji to ok. 80 mln zł. Przebudowa ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od ronda z ul. Trakt Lubelski do węzła z planowaną trasą ekspresową S2 dofinansowana jest ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu