Dzielnica Wawer - Dla dzieci/młodzieży

Warsztat muzyczny „Dźwięki Kosmosu” online lub offline

Kontynuacja warsztatów muzycznych z „Zimy w Mieście” na podstawie literatury Stanisława Lema „Bajki Robotów”.
Niesamowite Dźwięki Kosmosu będą możliwe do odtworzenia i przetworzenia na „kuchennej perkusji”,
czyli przedmiotów codziennego użytku.
Jako przykłady muzyczne będą fragmenty muzyki klasycznej i filmowej we fragmentach wolnych od opłat.
Prowadzenie Instruktorzy WCK filia Radość.

„Gra ornitologiczna po lesie” offline

W lesie w sąsiedztwie WCK Filii Radość zostanie przygotowana trasa gry po lesie, której tematyka dotyczyć będzie zagadnień ornitologicznych. Adresatami będą dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami. Miejsca z zadaniami zostaną rozstawione na wyznaczonej trasie w postaci różnorodnych stacji na których będą zagadki, zadania twórcze, karty wiedzy czy nawet osoby, z którymi będzie można się spotkać

„Bajkowe podróże dookoła Świata z Ulą” Afryka On-line lub offline

„Bajkowe podróże dookoła Świata z Ulą”
To nowy cykl warsztatów (on-line). Ponieważ obecnie jesteśmy odcięci od podróży i zwiedzania świata, nowe warsztaty edukacyjno - plastyczne przybliżą nam interesujące zakątki Świata, ich kulturę, obyczaje, sztukę, pretekstem do podróży będzie literatura dla dzieci. Pierwszą podróż odbędziemy z Koziołkiem Matołkiem i zawitamy do Afryki. Poznamy obyczaje tubylców, maski i biżuterię oraz afrykańskie zwierzęta (w formie prezentacji). Na warsztatach wykonamy z pudełeczek i pudeł małe i duże afrykańskie zwierzęta.

Scena Otwarta- młode zespoły i soliści w Wawerskim Centrum Kultury

SCENA OTWARTA to nowy cykl koncertowy Wawerskiego Centrum Kultury. Chcemy w 2021 roku podczas cyklicznych spotkań z amatorskimi zespołami i solistami promować artystyczne poszukiwania muzyczne, twórczość pasjonatów, zespoły garażowe i samodzielnych kompozytorów. Wspierając młodych artystów z naszej dzielnicy oferujemy im zorganizowanie profesjonalnego koncertu na scenie przy ul.Żegańskiej 1a, na który będą mogli zaprosić znajomych, rodzinę i oczywiście łowców talentów.

"Ruch jest dobry na wszystko" warsztaty online

Nauka prostego układu ruchowego przy muzyce, który może w zatańczyć rodzic z dzieckiem. Propozycja na aktywne spędzenie czasu.

Warsztat poprowadzi instruktor tańca Iwona Rolka

Koncert Walentynkowy "Dla Ciebie i dla Ciebie też"

Koncert Walentynkowy w wykonaniu Antka i Olka Parzychowskich. Ich pasją od zawsze jest śpiew. Bracia wykonają wiele nastrojowych piosenek, które wprowadzą uczestników koncertu w doskonały nastrój.

"Faworkowe szaleństwo" warsztaty online

Warsztaty kulinarne smażenia faworków online. Wspólnie upieczemy tradycyjny karnawałowy przysmak.
Warsztaty poprowadzi Olga Grądzka.

"Mydełko z sercem" warsztaty online

Pokażemy, jak zrobić spersonalizowane mydło, które może być prezentem walentynkowym. Warsztaty poprowadzi artysta plastyk Małgorzata Szybińska.

Teatr dla dzieci Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „ALI BABA i CZTERECH ROZBÓJNIKÓW” On - line

Spektakl aktorsko- lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką ARTURA Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.
Spektakl dla dzieci od 3 do 103 lat. Czas 45 min.

Konkurs „O czym szepcze Karnawał” Rozstrzygnięcie konkursu i karnawałowa Playlista On- line

Konkurs plastyczno – edukacyjny. Polegający na przygotowaniu pracy w technice collage. Ponieważ technika collage pozwala na dowolne „mieszanie” wybranych fragmentów zdjęć, wycinków prasowych i rysunków, dlatego stanowi pretekst do zabawy karnawałowej :mieszania epok i miejsc na świecie, od kiedy istnieje karnawał. Na jednej pracy plastycznej będzie można połączyć parę tańczącą walca i szaleństwo w Rio de Janeiro i okrasić karnawałową anegdotą.

Warsztaty ekologiczne online

Warsztaty ekologiczne online. Wykonujemy karmniki dla ptaków, w filmie pokażemy jak prosto wykonać karmnik.

Zima w Mieście online 4-15 stycznia 2021

4 stycznia, godz. 10.00 - Zajęcia ceramiczne
"W krainie lodu. Bałwanek Olaf"
Prowadząca: Bogumiła Klaudel-Rezler

7 stycznia, godz. 10.00 - Zajęcia ceramiczne
"W krainie lodu. Renifer Sven"
Prowadząca: Bogumiła Klaudel-Rezler

8 stycznia, godz. 10.00 - Zajęcia Plastyczne
Wykonanie lalki przestrzennej z różnych materiałów i ubieranie jej w kolorowe stroje.
Prowadząca: Wiesława Zborowska

Zima w Mieście – „Radość - Nasza Planeta Wawer” Możliwość działania hybrydowego

Projekt artystyczno – edukacyjny poświęcony ochronie planety ziemia w formie warsztatów on - line.

Zajęcia oparte na
budowaniu skupienia i wyciszeniu emocji aby pomóc młodym odbudować kreatywne
myślenie. Warsztaty realizowane na podstawie literatury Stanisława Lema.

Przykładowe działania

1. warsztat
dla dzieci i młodzieży tworzenie małego robota napędzanego baterią z prostych materiałów recyklingowych oraz raczej dostępnych
w domach D.I.Y

"Zima w mieście-Bajkowy Świat"- "Tryumf pana Kleksa"

„Tryumf pana Kleksa” Tryumf pana Kleksa - polsko-szwedzko-irlandzki film fabularny, zrealizowany jako połączenie filmu aktorskiego i animowanego z 2001 roku. Była to czwarta i zarazem ostatnia część z serii filmów o panu Kleksie, wyreżyserowana przez Krzysztofa Gradowskiego. Scenariusz powstał na motywach trzeciej powieści o panu Kleksie, autorstwa Jana Brzechwy. W przeciwieństwie do poprzednich filmów, Piotr Fronczewski w roli Kleksa zagrał tylko głosowo, ponieważ jego postać występuje wyłącznie w animowanej rysunkowo części filmu.

"Zima w mieście-Bajkowy Świat"- "Tato nie bój się dentysty"

„Tato nie bój się dentysty” Pewien mężczyzna, odważny spadochroniarz, ma problem z bolącym zębem, jednak boi się pójść do dentysty. Zaprowadza go do niego jego kilkuletni syn. W gabinecie oprócz dentysty oczekuje go pluszowa zabawka – "Piesek w kratkę", którą mężczyzna pamięta z okresu swojego dzieciństwa. Lekarz, odtwarzając mężczyźnie na magnetowidzie filmy z udziałem pieska, powoduje, że ten, pochłonięty oglądaniem ulubionego bohatera dzieciństwa, nie zwraca uwagi na zabiegi.

"Zima w mieście-Bajkowy Świat"- "Proszę słonia"

„Proszę słonia” Zabawne perypetie chłopca o imieniu Pinio i jego przyjaciela, porcelanowego słonia Dominika.
Zapraszamy do obejrzenia filmu https://www.youtube.com/watch?v=duC8ilmCLcU&t=202s, a po filmie na warsztaty plastyczne.

Projekt: Ekoorientacja W bliskości z naturą – ekopsychologia w praktyce

Spacer z Dominiką ze „Współbycie” – prowadzącą środowy wykład o nowej definicji natury. Spacer będzie po części indywidualny jak i prowadzony, stanie się praktyczną kontynuacją części wykładowej. Uczestnicy Zastosują różnorodne praktyki w bliskości z naturą.

Projekt: Ekoorientacja Warsztat - wykład ekopsychologia

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość zaprasza na warsztat „Ekopsychologia –ku głębszej relacji z Naturą” oraz spacer po lesie z praktykami pomocnymi w nawiązaniu głębszej relacji z Naturą. Inicjatywa eko/orientacja na którą składają się różnorodne wydarzenia dotyka wielu zagadnień dotyczących ekologii, kryzysu klimatycznego, zrównoważonego stylu życia czy codziennych praktyk aktywizujących jednostki do oddolnego działania na rzecz klimatu.

Pokaz autorskiego fimu "Devi, Książe Miniatury"reż. Mariusz Orski oraz spotkanie z twórcą. Film dostępny on- line czas trwania 56 min. On-line lub na żywo

"Fenomenalny debiut filmowy Mariusza Orskiego..." jak można przeczytać w recenzji. Film przybliża postać Devi Tuszyńskiego wybitnego twórcy, miniatur. Urodził się w biednej żydowskiej rodzinie w Brzezinach pod Łodzią. Młodość spędził w Płocku i w Łodzi. Po ucieczce z getta, trafił do Paryża. Tu mieszkał i tworzył już do końca życia, stając się częścią paryskiej cyganerii. W filmie sam miniaturzysta jest przewodnikiem po własnym życiu i twórczości. Ma w sobie spokój starego mistrza; jego głównym pragnieniem było nieść ludziom nadzieję i wzruszenia.

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu