Dzielnica Wawer - Dla seniorów

"Portret jesieni"- wystawa

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym "Portret jesieni" w "Galerii na płocie" i online

"Swiąteczne stroiki"

Zapraszamy na warsztaty online układania świątecznych stroików. Zostaną one wykonane z zielonych, pachnących gałązek i ozdobione, szyszkami, bombkami, świecami, wstążkami itp. W prosty sposób pokażemy jak wykonać ozdobę na wigilijny stół.

"Swiąteczne pierniki"- warsztaty online

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się z piernikami. Zachęcamy do skorzystania z warsztatów online, które krok po kroku, od przygotowania ciasta, przez pieczenie po ozdabianie pokazują jak wykonać je własnoręcznie. Jest to także doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi, które uwielbiają takie zajęcia, a satysfakcja z dzieła cukierniczego jest ogromna. Zapraszamy.

"Swiąteczne pierniki"- warsztaty online

Pierniki nieodłącznie kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia, a zapach rozchodzący się w trakcie pieczenia jest niesamowity. Warsztaty online pozwolą nawet osobom nie potrafiącym piec ciast poznać przyjemność jaką daje własnoręcznie przygotowane dzieło cukiernicze. Nasz film pozwoli na przygotowanie świątecznych pierników od wykonania ciasta, poprzez pieczenie, aż do ich ozdabiania.Zapraszamy

RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE Kartki świąteczne w technice linorytu - 28 listopada 2020

Prezent dla Twoich bliskich. W tym roku nie będziemy mogli spotkać się z wieloma z naszych bliskich. Zróbmy więc im niespodziankę i przygotujmy niepowtarzalne kartki świąteczne techniką linorytniczą, wywodzącą się z drzeworytu. Świetna zabawa i genialne efekty artystyczne gwarantowane!

WAWER W RYTMIE SLOW - Życie bliżej siebie

Zapisy mailem (ograniczona liczba miejsc): anin@wck-wawer.pl
Cena biletu – 30 zł /rodzina (opłaty przelewem)

Fotograficzna podróż sentymentalna. Zaduszki artystyczne (wydarzenie online)

Zaduszki z fotografią. Fotograficzna podróż sentymentalna - wspomnienie zmarłych przy wspólnym oglądaniu zdjęć wybranych artystów. Prezentacja przygotowana wspólnie z Foto-Falenica. Wydarzenie realizowane online.

Koordynatorki projektu: Elżbieta Kucharska i Marzenna Szymańska
WAWER W RYTMIE SLOW - Życie bliżej siebie

Fotograficzna podróż sentymentalna. Zaduszki artystyczne (wydarzenie online)

Fotograficzne wspomnienie zmarłych artystów. Prezentacja zdjęć przygotowana wspólnie z Foto-Falenica.
Wydarzenie realizowane online. Koordynatorki projektu: Elżbieta Kucharska i Marzenna Szymańska

WAWER W RYTMIE SLOW - Życie bliżej siebie

https://wck-wawer.pl/anin/aktualnosci/2020/fotograficzna-podroz-sentymen...

Klub Poetycki Anin. Spotkanie miłośników poezji i twórców - amatorów

W trakcie spotkania uczestnicy będą prezentować swoją twórczość lub poezję, która wywarła na nich szczególne wrażenie.

ODWOŁANE-Międzypokoleniowe spotkania "Zabierz Babcię do Zastowa"

„Zdjęcie a szydełko”

Spotkanie, podczas którego wnuki przekażą seniorom umiejętności technologiczne związane z fotografią, a seniorzy w rewanżu nauczą młodych ludzi szydełkowania.

Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona

Warsztaty tańca cygańskiego z Urszulą Jarosiewicz

Warsztaty tańca taborowego
Grupa tańca cygańskiego
„Cygańska jesień”
(dla seniorów)

Plener malarski "Zatrzymaj lato"

Plener malarski w ramach warsztatów Arteterapii. Pod okiem artysty plastyka spróbujemy zatrzymać lato. Nie trzeba być specjalnie uzdolnionym, aby stworzyć obraz, który będzie cieszył oczy w pochmurne jesienne dni.

Obowiązują zapisy-ilość miejsc ograniczona-spotkanie sąsiedzkie.

Recital Zbigniewa Rogowskiego

WCK Filia Falenica serdecznie zaprasza mieszkańców na recital Zbigniewa Rogowskiego - aktora Teatru Falenica w reżyserii Szczepana Szczykno przy akompaniamencie na pianino - Dawida Ludkiewicza. Recital odbędzie się w sali widowiskowej Kulturoteki. W związku z pandemią liczba miejsc jest ograniczona. Bilety będą dostępne w sekretariacie WCk Filii Falenica II piętro w Kulturotece.

Konkurs fotograficzny "Portret lata"

Zapraszamy osoby lubiące lato do zatrzymania go w kadrze aparatu fotograficznego. Jest wiele letnich obrazów, które mogą zachwycić. Podzielcie się nimi poprzez przysłanie nam zdjęć , które są dla Was szczególne i wiążą się z nimi niezapomniane wspomnienia.

Zdjęcia prosimy przysyłać od 1.08 do 31.08.2020 r. na nasz adres mailowy zastow@wck-wawer.pl. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego bezpłatną publikację.

Zajęcia muzykoterapeutyczne online

Zajęcia muzykoterapeutyczne, relaksacyjne , wizualizacja , literatura piękna. Zapraszamy na faceboka WCk filia Radość.

Muzykoterapia dla dorosłych online

Zajęcia relaksacyjne, muzykoterapeutyczne online z wizualizacja relaksacyjną.

Muzykoterapia dla Dorosłych online

Relaks przy muzyce, zapoznanie z muzyką klasyczną. W tle usłyszycie Państwo tekst do wizualizacji, co niewątpliwie pomoże się zrelaksować, przenieść myśli w inne światy, na chwilę oderwać się od codzienności. Udział w takich zajęciach to chwilowa zmiana sposobu postrzegania świata, rzeczywistości, eskalowanie pozytywnych emocji...

Online „Na szachownicy sztuki“- Pop art Andy Warhola

Poznanie techniki pop artu m.in jej seryjnego zastosowania i kontrastu kolorystycznego. Po meandrach sztuki oprowadza artysta plastyk Małgorzata Szybińśka.

Online „Na szachownicy sztuki“- Kolaże Kurta Schwittersa

Mini spotkanie ze sztuką. Pokazanie jak łączenie różnych materiałów – faktur może przyczynić się do powstania dzieła. Opowiada artysta plastyk Małgorzata Szybińska.

Online „Na szachownicy sztuki“- Jan Styka malarz historyczny

Mini spotkanie ze sztuką, które poprowadzi artysta plastyk Małgorzata Szybińska. Obcowanie z obrazami polskiego malarza, współtwórcy m.in. "Panoramy Racławickiej".

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu