Dzielnica Wawer - Inwestycje

Raport z działań MPWiK w dzielnicy Wawer

Data publikacji: 
piątek, Październik 23, 2020 - 14:30
zdjęcie kranu z cieknącą wodą

Przedstawiamy raport z działań realizowanych przez MPWiK na terenie Dzielnicy Wawer. 

Raport jest aktualny na dzień 30.09.2020. 

Wymiana pomp w przepompowni przy Wale Miedzeszyńskim

Data publikacji: 
środa, Październik 21, 2020 - 13:47
zdjęcie mężczyzny, który wykonuje jakieś prace przy pompie

Trwa modernizacja przepompowni wód opadowych przy Wale Miedzeszyńskim. Obecnie trwa wymiana najważniejszych części obiektu, czyli trzech pomp. Celem prac jest poprawa wydajności urządzeń hydrotechnicznych i uchronienie Wawra przed zalewaniem.

Gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak ulewy i burze, mogą powodować zalania ulic. Aby uniknąć podtopień, prowadzone jest wiele działań. To m.in. dbanie o zieleń i dokonywanie nowych nasadzeń. Najważniejsze jest jednak utrzymywanie w należytym stanie urządzeń odpowiadających za odprowadzanie wody.

Nowe latarnie na ul. Lucerny

Data publikacji: 
środa, Październik 21, 2020 - 13:31
zdjęcie latarni przy ulicy Lucerny

Zakończono  modernizację oświetlenia ulicznego na ul. Lucerny na odcinku od ul. Wapiennej do ul. Mrówczej.

Po zmroku jest tam już jaśniej, a w skali roku będzie oszczędniej.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o budowie domu w Wawrze: aktualizacja

Data publikacji: 
wtorek, Wrzesień 8, 2020 - 09:28
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o budowie domu

W celu usprawnienia obsługi mieszkańców i przyszłych mieszkańców Wawra z zakresu architektury, przygotowaliśmy mini poradnik o budowie domu w naszej dzielnicy. Znajdziecie w nim odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania. Poradnik został podzielony na pięć intuicyjnych działów:

  • Buduję dom
  • Mam lub kupuję działkę
  • Występuję o warunki zabudowy
  • Interpretacje przepisów i odstępstwa
  • Moje prawo do informacji

 

Trzy nowe inwestycje oświatowe w Wawrze

Data publikacji: 
środa, Sierpień 26, 2020 - 13:28

„Wawer jest zieloną dzielnicą, w której wciąż przybywa młodych rodzin z dziećmi. Dlatego tylko w tym roku oddajemy do użytku aż trzy nowe inwestycje oświatowe” – mówi Norbert Szczepański burmistrz dzielnicy Wawer

 

We wrześniu 2020 roku dzieci i młodzież z Wawra rozpoczną naukę w trzech nowych przestrzeniach szkolnych i przedszkolnych. Największą w tym roku inwestycją oświatową jest nowy budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 204 przy ul. Cyklamenów.

Budowa ronda przy Masłowieckiej/Bronowskiej - zmiana organizacji ruchu

Data publikacji: 
czwartek, Sierpień 6, 2020 - 08:45
Od czwartku, 6 sierpnia, zamknięta dla ruchu będzie ul. Bronowska w rejonie skrzyżowania z ulicami Wodniaków i Masłowiecką. U zbiegu tych ulic powstaje rondo.
 
Dzielnica Wawer buduje rondo u zbiegu ulic Bronowskiej, Wodniaków i Masłowieckiej. Prace budowlane trwają już od jakiegoś czasu. Zamknięty jest wlot ul. Masłowieckiej od strony ul.

Przebudowa ul. Kwiatów Polskich

Data publikacji: 
poniedziałek, Lipiec 13, 2020 - 11:44

W tym miesiącu rozpoczęła się przebudowa ul. Kwiatów Polskich.

Otrzymaliśmy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, dzięki temu w ramach modernizacji zostanie wybudowana także sieć wodna i kanalizacyjna.

Dzięki porozumieniu zawartemu między dzielnicą Wawer a MPWiK, został wyłoniony wspólny wykonawca tej inwestycji, który będzie odpowiedzialny za budowę sieci wodno-kanalizacyjnej, przebudowę sieci gazowej, odwodnienia, oświetlenie oraz jezdnię i chodnik.

Ponownie ruszył remont zabytkowej willi Bajka przy ul. Lokalnej 57/59

Data publikacji: 
poniedziałek, Czerwiec 22, 2020 - 11:10

Po pięcioletniej przerwie ponownie ruszył remont zabytkowej willi Bajka przy ul. Lokalnej 57/59. Prezentujemy kolejny zabytek, który jest remontowany dzięki dotacji udzielonej w bieżącym roku przez m. st. Warszawę.

Posiedzenie Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy- online

Data publikacji: 
poniedziałek, Maj 11, 2020 - Od 14:10 do 23:59

Dziś (11.05.2020) o godz. 16:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Inwestycyjej Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Posiedzenie odbędzie się online na platformie Cisco Webex.

Miasteczko ruchu drogowego powstanie w Wawrze

Data publikacji: 
środa, Marzec 11, 2020 - 09:21
W Wawrze powstanie najnowocześniejsze w Warszawie stałe miasteczko ruchu drogowego. Powstanie przy Trakcie Lubelskim między hotelem Hilton a drogą wzdłuż Zespołu Przedszkolno- Żłobkowego nr 473.

Zamknięcie ul. Prasowej od strony Mozaikowej

Data publikacji: 
sobota, luty 8, 2020 - 09:13
Wykonawca południowej obwodnicy Warszawy, informuje że od poniedziałku, 10 lutego, od godz. 11.00 zamknie wlot ul. Prasowej od strony Mozaikowej.

Budowa ronda Bronowska/Masłowiecka - utrudnienia

Data publikacji: 
poniedziałek, Styczeń 27, 2020 - 09:52
W związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bronowskiej/ Masłowiecka od 29 stycznia została wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Nowe pomieszczania w Szkole Podstawowej nr 128

Data publikacji: 
piątek, Styczeń 10, 2020 - 11:59
Szkoła Podstawowa nr 128 w osiedlu Las powiększyła się o nowe pomieszczenia, które powstały w nowoczesnej zabudowie modułowej.

Inwestycje oświatowo-kulturalne

Data publikacji: 
wtorek, Styczeń 7, 2020 - 14:17

Wawer inwestuje w rozbudowę wawerskich szkół i placówek kulturalnych. Powiększamy szkoły podstawowe przy ul. Kajki i Bartoszyckiej. Anińska podstawówka powiększy się o 11 sal lekcyjnych, które powstają w nowoczesnej zabudowie modułowej. W SP nr 124 w Falenicy przybędzie 8 nowych sal. Zakończenie prac budowlanych w obu placówkach planowane jest w marcu.

Trakt Lubelski w nowej odsłonie

Data publikacji: 
czwartek, Listopad 28, 2019 - 11:42

Zarząd Dróg Miejskich zmodernizował nawierzchnię Traktu Lubelskiego na 7,5 km odcinku od Płowieckiej do Klimontowkiej . Nowa nawierzchnia wzmocniona została specjalną siatką szklano-węglową, co wydłuży trwałość prac. Dodatkowo odtworzone zostało oznakowanie poziome.

Budowa odwodnień w Wawrze

Data publikacji: 
środa, Listopad 27, 2019 - 14:57

Wawer realizuje kompleksowy program budowy systemu odwodnień w całej dzielnicy. Ponad 1,5 miliona zł jest przeznaczony na ten cel w przyszłym roku. Udział w spotkaniu zespołu na rzecz budowy odwodnień w dzielnicy z udziałem zastępcy burmistrza dzielnicy Wawer Leszka Baraniewskiego, radnej dzielnicy Heleny Kroszczyńskiej i wawerskich urzędników wzięła, zaangażowana w pracę zespołu, warszawska radna Beata Michalec. Radna zapowiedziała wsparcie działań dzielnicy na rzecz pozyskania dodatkowych środków na ten cel z budżetu Warszawy. 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu