Dzielnica Wawer - Inwestycje

Miasteczko ruchu drogowego powstanie w Wawrze

Data publikacji: 
środa, Marzec 11, 2020 - 09:21
W Wawrze powstanie najnowocześniejsze w Warszawie stałe miasteczko ruchu drogowego. Powstanie przy Trakcie Lubelskim między hotelem Hilton a drogą wzdłuż Zespołu Przedszkolno- Żłobkowego nr 473.

Zamknięcie ul. Prasowej od strony Mozaikowej

Data publikacji: 
sobota, luty 8, 2020 - 09:13
Wykonawca południowej obwodnicy Warszawy, informuje że od poniedziałku, 10 lutego, od godz. 11.00 zamknie wlot ul. Prasowej od strony Mozaikowej.

Budowa ronda Bronowska/Masłowiecka - utrudnienia

Data publikacji: 
poniedziałek, Styczeń 27, 2020 - 09:52
W związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bronowskiej/ Masłowiecka od 29 stycznia została wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Nowe pomieszczania w Szkole Podstawowej nr 128

Data publikacji: 
piątek, Styczeń 10, 2020 - 11:59
Szkoła Podstawowa nr 128 w osiedlu Las powiększyła się o nowe pomieszczenia, które powstały w nowoczesnej zabudowie modułowej.

Inwestycje oświatowo-kulturalne

Data publikacji: 
wtorek, Styczeń 7, 2020 - 14:17

Wawer inwestuje w rozbudowę wawerskich szkół i placówek kulturalnych. Powiększamy szkoły podstawowe przy ul. Kajki i Bartoszyckiej. Anińska podstawówka powiększy się o 11 sal lekcyjnych, które powstają w nowoczesnej zabudowie modułowej. W SP nr 124 w Falenicy przybędzie 8 nowych sal. Zakończenie prac budowlanych w obu placówkach planowane jest w marcu.

Trakt Lubelski w nowej odsłonie

Data publikacji: 
czwartek, Listopad 28, 2019 - 11:42

Zarząd Dróg Miejskich zmodernizował nawierzchnię Traktu Lubelskiego na 7,5 km odcinku od Płowieckiej do Klimontowkiej . Nowa nawierzchnia wzmocniona została specjalną siatką szklano-węglową, co wydłuży trwałość prac. Dodatkowo odtworzone zostało oznakowanie poziome.

Budowa odwodnień w Wawrze

Data publikacji: 
środa, Listopad 27, 2019 - 14:57

Wawer realizuje kompleksowy program budowy systemu odwodnień w całej dzielnicy. Ponad 1,5 miliona zł jest przeznaczony na ten cel w przyszłym roku. Udział w spotkaniu zespołu na rzecz budowy odwodnień w dzielnicy z udziałem zastępcy burmistrza dzielnicy Wawer Leszka Baraniewskiego, radnej dzielnicy Heleny Kroszczyńskiej i wawerskich urzędników wzięła, zaangażowana w pracę zespołu, warszawska radna Beata Michalec. Radna zapowiedziała wsparcie działań dzielnicy na rzecz pozyskania dodatkowych środków na ten cel z budżetu Warszawy. 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Ocen pracę urzędu