Dzielnica Wawer - Obchody, rocznice

Patriotyczne pocztówki sprzed 100 lat

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy na wirtualną wystawę patriotycznych pocztówek sprzed 100 lat, poświęconych postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Filmowa prezentacja online dostępna będzie za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku. Materiały pochodzą ze zbiorów P. Pawła Ajdackiego.

Wystawa zorganizowana przy współpracy z Biblioteką Publiczną dzielnicy Wawer m.st.Warszawa.

Zapraszamy do oglądania:
http://bityl.pl/tUFW0

BUDOWAŁAM BARYKADĘ

Spektakl patriotyczny teatru z WCK Filia Falenica w reżyserii S. Szczykno

Narodowe czytanie - wspólne czytanie dramatu J.Słowackiego "Balladyna"

WCK Filia Falenica wraz z Biblioteką Filią Falenica zaprasza na wspólne, narodowe czytanie dramatu Juliusza Słowackiego pt"Balladyna" w budynku Kulturoteki w Falenicy.

Rok 1920 na Przedpolu Warszawy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer zaprasza na wydarzenie upamiętniające 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Pieśni legionowe i inne - koncert Daniela Galazki z Zespołem

Pieśni legionowe i inne - koncert Daniela Galazki z Zespołem
Zapraszamy na koncert muzyczny "Piesni legionowych i innych" Daniela Gałazki i Zespołu. Koncert odbędzie się na pamiątkę 100 lecia rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Miasto 44 - pokaz filmu

Pochłonęło ponad 200 000 ofiar i doprowadziło do unicestwienia miasta. W roku 1956 tematowi powstania warszawskiego stawił czoło młody, 30-letni wówczas reżyser Andrzej Wajda, którego "Kanał" do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych polskich filmów. Po niemal 60 latach głos w dyskusji o jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń w polskiej historii zabrał również 30-latek, Jan Komasa.

"W Hołdzie Powstańcom Warszawy" online

Fragmenty książki pt."Bilet do świata żywych-wojna oczami dziecka" Aleksandra Bobrownickiego- mieszkańca Wawra. Czyta Małgorzata Szybińska.

ONLINE Koncert "Piosenki Bardów Solidarności"

Koncert on-line w wykonaniu:

- Adama Tkaczyka - śpiew i gitara

- Zbigniewa Murawskiego - śpiew i gitara

           

Repertuar to esencja utworów, które w czasach przełomu politycznego w Polsce stanowiły tzw. drugi obieg, wykonywane były potajemnie w kościołach, podczas strajków robotniczych w stoczniach, kopalniach i innych zakładach pracy. Utwory, które swoją tematyką i okolicznościami ich wykonywania  dodawały wiary, nadziei, otuchy i siły ludziom zaangażowanym w walkę o wolną Polskę. Repertuar koncertu wzbogacony jest odpowiednio dobranymi wierszami.

 

ONLINE Wystawa z okazji 30 rocznicy wyborów samorządowych

Wystawa "30-lecie Samorządu Terytorialnego - Samorząd Warszawy" - krótka historia tworzenia i funkcjonowania samorządu Warszawy na tle obrazów zmieniającego się miasta.

 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu