Dzielnica Wawer - Terapia leśna. Wykład on-line

Terapia leśna. Wykład on-line

Wersja do wydrukuWersja PDF

Czym jest terapia leśna, jak traktuje ją nauka, dlaczego stała się tak modna i w jaki sposób można doświadczyć jej wpływu na zdrowie i dobrostan psychiczny? Odpowiedzi na te pytania udzieli Magdalena Gawrych, dr nauk medycznych i psycholog kliniczny z Instytutu Psychologii Akademii Pedagogiki specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.
Zajęła się ona naukowo nowinką, którą świat poznał dzięki Japonii-Shinrin-yoku czyli dosłownie Kąpiele leśne stworzono tam bazując na tradycyjnych wierzeniach i nowoczesnej medycynie. Obecnie także w Europie przepisuje się spacery po lesie jako lekarstwo czy rehabilitację.

Wykład odbędzie się on line, dostępny będzie na kanale YT FWW Wszechnica: https://www.youtube.com/c/WszechnicaFWW/featured

Wykład będzie zarazem zaproszeniem widzów do udziału w projekcie naukowym, badającym oddziaływanie lasu na jakość życia i poziom zdrowia psychicznego. Tzw. kąpiele leśne będziemy organizować w Międzylesiu, w Mazowieckiem Parku Krajobrazowym, serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału!
Szczegóły i informacje o zapisach:
https://wck-wawer.pl/strefakultury/aktualnosci/2020/natura-szczescia.-na...

Czas trwania: 
21.01.2021 Od 18:30 do 19:30
Organizator: 
Wawerska Strefa Kultury
Strona www organizatora: 
www.wck-wawer.pl
Wstęp: 
wolny- wydarzenie on-line
Adresaci: 
młodzież, dorośli,seniorzy
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu