Dzielnica Wawer - Wydarzenia kulturalne (film, koncert, teatr, wystawa, inne)

Andrzejki z Teatrem Falenica

Serdecznie zapraszamy na Andrzejki z Teatrem Falenica.Obowiązuje ograniczona ilość miejsc.

Spektakl "Odprawa posłów greckich"

Serdecznie zapraszamy na spektakl "ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH" Jana Kochanowskiego w inscenizacji Szczepana Szczykno w wykonaniu TEATRU NIEWINNI CZARODZIEJE.

Wieczór poetycki "Myśląc ojczyzna"

Serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki poświęcony Janowi Pawłowi II pt: "Myśląc Ojczyzna"na podstawie poezji i prozy Ojca Świętego w wykonaniu Teatru Młodzi Duchem DDP Caritas.

PRAGNĘ CIĘ ŻYCIE - wernisaż grafiki

Wystawa rysunków Wiesławy Tryc uczestniczki Klubu Dobrego Sąsiada i grupy tanecznej „Cygańska jesień”
W tej odsłonie naszej galerii prezentujemy rysunki, które powstały z potrzeby serca. Na rysunek przelewa swój stan emocjonalny: smutek, radość, rozterkę. Powstają wyjątkowe dzieła. Jej motto życiowe to: kochać siebie, kochać życie, rozwijać się i być szczęśliwą.

W KRAINIE BAJEK - rodzinne czytanie

Impreza odbędzie się w Filii Marysin. Dzieci wraz z rodzicami będą słuchać czytanych bajek. Każdy z rodziców przeczyta fragment bajki „Lokomotywa” J. Tuwim

Spektakl "Jestem Baba"

Serdecznie zapraszamy na spektakl Teatru Falenica "Jestem Baba" w reżyserii Szczepana Szczykno na podstawie poezji Anny Świrszczyńskiej. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w sekretariacie WCK Filia Falenica. Obowiązuje ograniczona ilość miejsc.

Spotkanie literackie "O książkach przy herbacie"

Serdecznie zapraszamy na cykliczne spotkania wokół książki, które prowadzi Barbara Wizimirska, a dedykowane są wszystkim miłośnikom literatury.

Koncert Zespołu Old Klezmer Trio

Serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu Old Klezmer Trio. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie WCK Filia Falenica. Kasa czynna poniedziałek i czwartek w godzinach 14.00-20.00 i w środy 11.00-18.00 .

Wernisaż wystawy prac studentów Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac studentów Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Prezentujemy 33 obiekty z dziedziny grafiki, wizażu, stylizacji. Te piękne, niezwykle kolorowe fotografie zdobią ściany naszej Kulturoteki, a my wszyscy możemy podziwiać talent i kunszt tych młodych, ambitnych ludzi. Wystawa czynna od 17.10.2020 do 30.11.2020.

Spektakl "W komputerze siedzi zwierze"

Spektakl "W komputerze siedzi zwierze" w wykonaniu Teatru Intermedium - Grupa dziecięca. Przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela.

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu. Wieczór słowno-muzyczny

Wieczór słowno-muzyczny z piosenkami artysty w wykonaniu Jacka Kotlarskiego (śpiew) I Dawida Troczewskiego (pianino).

HOP SIUP. Rodzinne warsztaty plastyczne.

Cykliczne warsztaty scenograficzno-teatralne mają w październiku tytuł„Teatralna rozgrzewka - na zdrowie”
Litearcką inspiracją będą utwory „Człowiek i zdrowie” I. Krasicki, „Katar” J. Brzechwa, „Pan kotek był chory” ST. Jachowicz, „Na straganie” J. Brzechwa i „Na zdrowie” J. Kochanowski. Naszą scenografią będą akcesoria sportowe. Ożywimy je tak, jak jeszcze nigdy nikt nie widział. Co można zrobić z piłki i hula hop? Nie zabraknie piramidy akrobatycznej i żywieniowej. Dodamy dużą porcję humoru, bo śmiech to zdrowie.

HOP SIUP. Rodzinne warsztaty plastyczne.

Cykliczne warsztaty scenograficzno-teatralne mają w październiku tytuł„Teatralna rozgrzewka - na zdrowie”
Litearcką inspiracją będą utwory „Człowiek i zdrowie” I. Krasicki, „Katar” J. Brzechwa, „Pan kotek był chory” ST. Jachowicz, „Na straganie” J. Brzechwa i „Na zdrowie” J. Kochanowski. Naszą scenografią będą akcesoria sportowe. Ożywimy je tak, jak jeszcze nigdy nikt nie widział. Co można zrobić z piłki i hula hop? Nie zabraknie piramidy akrobatycznej i żywieniowej. Dodamy dużą porcję humoru, bo śmiech to zdrowie.

Chwila wytchnienia. Poranki filmowe dla dorosłych. Gotowi na wszystko. Exterminator

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o nazwie Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Po dziesięciu latach od rozwiązania zespołu powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć zespół dotacją, jeżeli doprowadzą do jego reaktywacji.

Bauhaus i jego fenomen. Wykład Kazimierza T.Nowaka

BAUHAUS (1919 -1933) I JEGO FENOMEN.
Na spotkanie z Kazimierzem J. Nowakiem, architektem i zarazem znawcą architektury XX wieku zaprasza Andrzej Rukowicz, autor projektu "Wędrówka przez Wawer w poszukiwaniu ostańców modernizmu".
Kazimierz J. Nowak- architekt, rysownik. W latach 1979-88 pracownik Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeżby oraz w Zakładzie Historii Architektury Współczesnej. Od 1995 roku prowadzi biuro architektoniczne w Berlinie. Autor projektów i realizacji w Polsce, USA. Libii, Ukrainie, Niemczech.

Budowałam barykadę. Spektakl w Międzylesiu.

ANNA ŚWIRSZCZYŃSKA "BUDOWAŁAM BARYKADĘ"

scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno

wykonanie TEATR FALENICA

Zapraszamy na spektakl, upamiętniający mniej znaną, cywilną i kobiecą stronę Powstania Warszawskiego. Materiałem literackim są wstrząsające wiersze Anny Świrszczyńskiej.

Helaine Vis - koncert w ogrodzie filii Anin

W ogrodzie filii Anin zagra artystka o niezwykle delikatnym i kojącym głosie - Helaine Vis.
Projekt finansowany z budżetu obywatelskiego.

Wstęp wolny.

Wejściówki do odbioru na wck-wawer.pl/kup-bilet

Przed koncertem obowiązuje zapoznanie się z PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA i wypełnienie druku OŚWIADCZENIA dostępnego w dniu koncertu w filii Anin oraz wcześniej na stronie:
https://wck-wawer.pl/.../wsk/2020/O%C5%9AWIADCZENIE.pdf

Tyrmand- kalendarium życia. Wystawa Muzeum Jazzu w Kulturotece

Wystawa KALENDARIUM ŻYCIA LEOPOLDA TYRMANDA powstała z okazji Roku Leopolda Tyrmanda.
Składają się na nią materiały zgromadzone w Cyfrowym Archiwum Muzeum Jazzu dzięki ofiarności Matthew Tyrmanda, Mary Ellen Tyrmand i Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, we współpracy z Marcelem Woźniakiem, biografem Leopolda Tyrmanda i Pawłem Brodowskim, redaktorem naczelnym Jazz Forum.
Zapraszamy do Kulturoteki w Falenicy (II piętro) do oglądania plansz z unikatowymi fotografiami i opisami w języku polskim i angielskim.
Wstęp wolny.

Drzewo Życzeń. Spektakl dla dzieci.

Spektakl dla dzieci od 7 lat i dorosłych
Wawerskie Strefa Kultury Międzylesie, ul. Żegańska 1a, 2 października (piątek) godz. 18.00

Wstęp wolny

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu