Dzielnica Wawer - Wydarzenia kulturalne (film, koncert, teatr, wystawa, inne)

Akan. Powieść o Bronisławie Piłsudskim - Spotkanie autorskie z Pawłem Goźlińskim

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Pawłem Goźlińskim, autorem książki „Akan”. Jest to książka trudna do sklasyfikowania, która sytuuje się gdzieś między powieścią a biografią. Jej głównym bohaterem jest Bronisław Piłsudski, brat Marszałka – etnograf, badacz ludów i kultur Dalekiego Wschodu.

Projekcja filmu „Falenicka Atlantyda”

Zapraszamy na pokaz wyjątkowego filmu „Falenicka Atlantyda”. Dokument prezentuje świat, który żyje w pamięci najstarszych mieszkańców, opowieściach tych, którzy już odeszli, ale pozostawili swoje historie dzieciom. Film jest jednak nie tylko historią lokalną. Jego głębokie spojrzenie na temat sprawia, że ​​obraz zyskuje niezwykle uniwersalne znaczenie, a emocje wybrzmiewają długo po projekcji i oddziałują na wszystkich.

"Mój chłopiec, motor i ja" - spotkanie autorskie.

W sierpniu 1934 roku Halina i Stanisław Bujakowscy podjęli niezwykłą wyprawę której celem był najodleglejszy punkt na mapie osiągalny motocyklem - Szanghaj w Chinach. W trakcie podróży Halina spisywała kronikę relacjonując szaloną przygodę, która następnie spoczęła w podróżnej walizie i przeleżała tam niemal 70 lat.

Kino za Rogiem „Na mlecznej drodze”

Komediodramat reż. Emir Kusturica. W bałkańskiej wiosce trwa wojna. Mleczarz Kosta codziennie przekracza linię wroga aby dostarczyć żołnierzom mleko. Ma szczęście: kule go omijają, piękna Milena oddała mu serce.

Uroczyste odsłonięcie zegara przed Kulturoteką. Mini wystawa i koncert.

Impreza upamiętniająca słynnego zegarmistrza Teodora Gałeckiego. Nastąpi odsłonięcie zegara, odbędzie się pogadanka, otwarcie mini wystawy zegarów, koncert muzyczny.

Kino za Rogiem, film "7 uczuć"

Film obyczajowy w reżyserii Michała Koterskiego.

Adaś Miauczynski powraca do swojego dzieciństwa, kiedy jak każdy z nas miał problemy ze zrozumieniem swoich emocji.

Miniteatr poetycki dla kobiet - "UARTuj sobie świat"

 Kobiety kobietom „UARTuj sobie świat”.Miniteatr poetycki dla kobiet, które chcą podzielić się swoim ulubionym wierszem.

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Ocen pracę urzędu