Dzielnica Wawer - Wydarzenia sąsiedzkie, lokalne

Plener malarski "W lesie nad kanałkiem- oddech wiosny"

Plener malarski pod kierunkiem artysty plastyka Małgorzaty Szybińskiej. Organizator zapewnia materiały. Obowiązują zapisy tel. 22 815 67 63 lub mail zastow@wck-wawer.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Oznaki wiosny

Film zrealizowany z materiałów nadesłanych przez mieszkańców

„Arkady codzienności” prowadzenie: Piotr Stankiewicz online

Siódme spotkanie z dr Piotrem Stankiewiczem, filozofem i autorem książek o stoicyzmie. Na kolejnym z cyklicznych spotkań, wokół których zebrała się grupa stałych odbiorców, porozmawiajmy z filozofem.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn „Ona i On” – koncert na dwie marimby” Koncert klasycznego repertuaru na dwie marimby Online

Dalbergia Duo (Anna Rutkowska & Julianna Siedler-Smuga) to wyjątkowy, kobiecy duet marimbowo-perkusyjny z Polski założony w 2017 roku. Ich występy są mieszanką delikatności i żywiołowej siły kobiet.  Połączenie tych dwóch artystek na scenie, tworzy mnogość dźwiękowych barw, rozpościerając przed słuchaczami malownicze muzyczne pejzaże.
Duet wielokrotnie nagradzany.
Możliwość zaprodzenia Duetu na scenę plenerową (w przyszłości)

Cykl spacerów: Aktywni w Radości – Wierszyki Wybryki

Cykl aktywnych spacerów z książką, mających na celu „rozruszanie” po okresie zimowym, Ruszamy już w lutym, aby nabrać dobre nawyki aktywności ruchowej przed nadchodzącą wiosną. Prowadzącą będzie Ari Kubik, instruktorka breakdance.
W programie m.in.
Slalom, skakanie przez linę, bieg w workach, przeciąganie liny itp.
W programie m. innymi: slalom, ciągnięcie liny, skakanie przez linę, oraz wspólne czytanie. Animacje będą ułożone tematycznie do wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy
Nagrody książkowe dla wytrwałych

Projekt Ekoorientacja „Sensoterapia dla ciała i zmysłów” On- line

W ramach projektu Ekoorientacja, przed walentynkami uczestnicy wykonają spersonalizowany dezodorant w kremie i miłosny olejek do masażu solo lub dla dwojga. Wydarzenie online łączące praktykę wraz z teorią na platformie teams.
Prowadzenie Iza Giczewska

Projekt: Ekoorientacja warsztat praktyczny na zoomie. Szycie ekologicznych woreczków, myjek woskowijek

W lesie niedaleko filii Radość zostaną rozmieszczone punkty w których, w kopertach będą stworzone refleksyjne zadania noworoczne dla osób dorosłych. Spacery po lesie będą indywidualne, będzie można pobrać mapkę na telefon, w której zaznaczone będą trasy spaceru. Tematyka zadań oscylować będzie wokół zagadnień samorozwoju.

Spotkanie Młodych Mam - MAL

Spotkanie mam i dzieci w ramach MAL .Zajęcia będą prowadzone przez harcerki. Śpiew, zabawy plastyczne przy muzyce. Zabawy poprowadzą harcerki z drużyny „Żywioły” z SP nr 195

Kino za Rogiem WCK Anin "Też go kocham" (2018) - 30 listopada 2020

Annie i Duncan mieszkają w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Duncan ma obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a – amerykańskiego muzyka, który po spektakularnym debiucie zapadł się pod ziemię. Cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'a, Annie publikuje tam w napastliwy komentarz, który nieoczekiwanie zwraca uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Z czasem, od słowa do słowa, między rozdzieloną oceanem parą zaczyna się tworzyć głębsza relacja.

RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE Kartki świąteczne w technice linorytu - 28 listopada 2020

Prezent dla Twoich bliskich. W tym roku nie będziemy mogli spotkać się z wieloma z naszych bliskich. Zróbmy więc im niespodziankę i przygotujmy niepowtarzalne kartki świąteczne techniką linorytniczą, wywodzącą się z drzeworytu. Świetna zabawa i genialne efekty artystyczne gwarantowane!

WAWER W RYTMIE SLOW - Życie bliżej siebie

Zapisy mailem (ograniczona liczba miejsc): anin@wck-wawer.pl
Cena biletu – 30 zł /rodzina (opłaty przelewem)

Powrót do przeszłości. RPG z dorosłymi 50+ (wydarzenie online)

Gry fabularne zwane są także grami wyobraźni. Osoby przy stole wcielają się w role fikcyjnych postaci,
a ich losy toczą się według ustalonego scenariusza. Wspaniała zabawa i okazja do przypomnienia sobie jak dawniej wyglądał Anin i jego okolice.
Kontynuacja projektu: "Zatrzymać pamięć o dawnych miejscach i mieszkańcach dzielnicy (tożsamość Wawra)."
To już kolejne spotkanie z cyklu spotkań.

Kino za Rogiem WCK filia Anin "(Nie)znajomi" (2019) - 9 listopada 2020

Siedmioro przyjaciół spotyka się na kolacji. Ktoś wpada na pomysł zabawy: skoro znają się tak dobrze i tak bardzo sobie ufają, niech przez ten wieczór dzielą się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymają w trakcie spotkania…

Znakomite dialogi, świetna obserwacja obyczajowa i całkiem poważna refleksja: czy prawda naprawdę nas wyzwoli?

Konieczne zapisy mailem (ograniczona liczba miejsc): anin@wck-wawer.pl
Cena biletu – 10 zł (przedpłata przelewem)

Spotkanie Sąsiedzkie

Nowe pomysły nowe wyzwania. Inspirujmy się
"WASZE POMYSŁY NASZE WYZWANIA"

Spotkanie z pszczelarzem

Rodzinne spotkanie z okazji dnia pszczelarza i początku jesieni. Celem jest zaproszenie do wspólnego działania dzieci i dorosłych i pokazanie im, że obcowanie z przyrodą jest nieodłącznym elementem życia. Wstęp wolny.

Wawer nie marnuje. Sztuka zero waste. Międzypokoleniowe warsztaty dla tych, którzy chcą uratować świat

Zapraszamy na pierwsze spotkanie miłośników Sztuki Zero Waste.

Dowiemy się, jak w codziennym życiu ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów oraz uszyjemy własnoręcznie woreczki na zakupy.

Prosimy o przyniesienie ze sobą kawałków bawełnianych materiałów (stara koszula, nierozciągliwe prześcieradło, poszewka na poduszkę typy "jasiek") lub starą firankę.

Wstęp: 10 zł

ODWOŁANE-Międzypokoleniowe spotkania "Zabierz Babcię do Zastowa"

„Zdjęcie a szydełko”

Spotkanie, podczas którego wnuki przekażą seniorom umiejętności technologiczne związane z fotografią, a seniorzy w rewanżu nauczą młodych ludzi szydełkowania.

Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona

Plener malarski "Zatrzymaj lato"

Plener malarski w ramach warsztatów Arteterapii. Pod okiem artysty plastyka spróbujemy zatrzymać lato. Nie trzeba być specjalnie uzdolnionym, aby stworzyć obraz, który będzie cieszył oczy w pochmurne jesienne dni.

Obowiązują zapisy-ilość miejsc ograniczona-spotkanie sąsiedzkie.

Spotkanie sąsiedzkie

Zapraszamy mieszkańców Wawra na spotkanie sąsiedzkie, na którym będzie można obejrzeć naszą nową siedzibę Kulturoteki oraz otrzymać ulotkę z naszą ofertą zajęć. Będzie można się zapisać na wiele ciekawych zajęć, będziemy rozmawiać o Waszych oczekiwaniach, jeśli chodzi o naszą ofertę eukacyjno - kulturalną.

Spotkanie Sąsiedzkie.

Zapraszamy osoby aktywne, chętne do współpracy, do realizacji wspólnych pomysłów.
Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu.

Wyprzedaż garażowa

Osoby chętne do pozbycia się zalegających, niepotrzebnych rzeczy, oraz wszystkie osoby poszukujące czegoś ciekawego, użytecznego lub po prostu lubiące klimaty wyprzedaży, "a nóż coś się trafi". Zapraszamy!

Dla sprzedających wymagana rejestracja miejsca pod adresem garazowka.kadetow@gmail.com do 13.06 br.

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu