Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Zgłoś najlepszą realizację architektoniczną 2019 roku

05.02.2020

- Nagroda promuje nie tylko wysoką jakość architektury. Nagradzamy realizacje, które pokazują, że miasto może być piękne, wygodne i zdrowe. Sprawdzamy czy dobrze wpisują się one w myślenie o mieście, które musi być odporne na zmiany klimatu. Badamy też dostępność budynków i przestrzeni publicznych dla wszystkich użytkowników. To mieszkańcy znają miasto najlepiej i potrafią ocenić czy nowe realizacje pasują do Warszawy. Jestem bardzo ciekawy jakie obiekty zostaną zgłoszone do nagrody w tym roku - mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Komunikacja w czasie ferii

05.02.2020

Pasażerowie nie powinni spodziewać się dużych zmian. Korekty będą dotyczyły głównie linii dedykowanych szkołom.

czytaj więcej

Zimowe atrakcje czekają na warszawskich uczniów

05.02.2020

Już za kilka dni rozpocznie się jeden z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów momentów w roku szkolnym – ferie zimowe. Ich początek to również start warszawskiej akcji „Zima w mieście” adresowanej do wszystkich uczniów, przebywających w tym czasie w stolicy.

Warszawa przygotowała dla swoich najmłodszych mieszkańców bogatą i różnorodną ofertę aktywności, m.in. zajęcia edukacyjne, artystyczne, kulturalne i sportowe. Atrakcje będą zorganizowane w szkołach, obiektach sportowych, ośrodkach kultury, klubach i innych podobnych placówkach. 

czytaj więcej

Program ochrony środowiska – zbieramy opinie i pomysły

05.02.2020

Nadrzędnym celem programu jest zrównoważony rozwój Warszawy z zachowaniem istotnych walorów przyrodniczych, poprawą stanu środowiska i ładu przestrzennego. Nowy dokument obejmie kluczowe obszary: jakość powietrza i ochrona klimatu; hałas; pola elektromagnetyczne; gospodarowanie wodami; ochrona powierzchni ziemi przed degradacją; gospodarowanie odpadami; zasoby przyrodnicze i bioróżnorodność; zapobieganie wystąpieniu poważnych awarii w mieście; świadomość ekologiczna mieszkańców, partycypacja społeczna, edukacja ekologiczna oraz adaptacja do zmian klimatu.

czytaj więcej

Bazar Różyckiego zyska nowe oblicze

04.02.2020

Modernizacja Bazaru Różyckiego jest wpisana do Programu Rewitalizacji Pragi. To jeden ze strategicznych celów miasta – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

czytaj więcej

„Zima w mieście” – konferencja

04.02.2020

W spotkaniu udział wezmą: Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Dorota Łoboda, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m.st. Warszawy, Dariusz Dziekanowski, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy, Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

czytaj więcej

Inwestycja przeciwpowodziowa na Wybrzeżu Helskim

04.02.2020

–  Moim najważniejszym zobowiązaniem jest realizacja tego projektu przy jak najmniejszej ingerencji w przyrodę – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. – Nasze miasto potrzebuje drzew, nikt z tym nie polemizuje. Jednak budowa muru przeciwpowodziowego jest koniecznością. Mam obowiązek zapewnić bezpieczeństwo mieszkankom i mieszkańcom Warszawy – mówi prezydent.

czytaj więcej

Metro na Bródnie z płytą denną

04.02.2020

Stacja Bródno jest najszerszym ze wszystkich podziemnych przystanków znajdujących się na II linii metra – na wysokości komory torów odstawczych ma aż 60 metrów szerokości. Takie rozwiązanie było konieczne ze względu na naziemną infrastrukturę, która wymusiła poszerzenie konstrukcji. Mimo tak dużej kubatury – prawie 470 tysięcy metrów sześciennych – wykonawca już po 16 miesiącach od rozpoczęcia budowy  rozpoczął wylewanie płyty dennej stacji. To ważny etap budowy, bo właśnie tu powstają konstrukcje, umożliwiające start maszyn TBM.

Anna i Maria już czekają

czytaj więcej

Inwestycja przeciwpowodziowa na Wybrzeżu Helskim

04.02.2020

Wydarzenie będzie miało miejsce między Mostem Śląsko-Dąbrowskim a skrzyżowaniem z ulicą Ratuszową.

Tort dla Leona

03.02.2020

Podczas wydarzenie opiekunowie opowiedzą m.in. o tym, jak wyglądają treningi medyczne słoni oraz z czego składa się dieta tych największych lądowych ssaków. Goście dowiedzą się także, jakie pączki jedzą podopieczni zoo w Tłusty Czwartek. Atrakcją będą też konkursy wiedzy o afrykańskich zwierzętach.

czytaj więcej

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Oceń pracę urzędu Ocen pracę urzędu