Warszawa, Polska

5 °C

16.12.2017 /
02:32
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Warszawa europejską stolicą biznesowych możliwości

11.12.2017

Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Katarzyna Włodek-Makos, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Miasta podczas wizyty w Nowym Jorku rozmawiali 8 grudnia z firmami potencjalnie zainteresowanymi relokacją swojego biznesu do Warszawy.

Nowe uwarunkowania gospodarcze, ekonomiczne czy polityczne w Europie w związku z Brexitem, powodują, że stolica Polski może zaistnieć na arenie międzynarodowej. Warszawa jest poważnie brana pod uwagę jako miejsce lokalizacji biznesu kluczowych, międzynarodowych instytucji.

czytaj więcej

LIX Sesja Rady m.st. Warszawy

11.12.2017

XIV Warszawskie Spotkanie Wigilijne – konferencja prasowa

08.12.2017

W spotkaniu wezmą udział m.in.: Włodzimierz Paszyński – wiceprezydent m.st. Warszawy, Tomasz Pactwa – dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, Magdalena Majewska – Fundacja Zmiana, Weronika Majewska – Fundacja Zmiana, Paweł Łysak – Teatr Powszechny, Magdalena Płyszewska – Teatr Powszechny,  Jakub Kozak – Warszawskie Bractwo Bartne.

czytaj więcej

Warszawiacy recenzują projekty placu Centralnego

08.12.2017

Przypomnijmy, w czerwcu stołeczny ratusz po raz pierwszy zorganizował konkurs architektoniczny w nowej formule, wzbogaconej o dyskusję z udziałem mieszkańców.  Warszawscy architekci, urzędnicy i mieszkańcy zasiadający w jury konkursu wybrali pięć prac. Potem stołeczny ratusz zorganizował konsultacje, aby poznać opinie mieszkańców.  Spotkania z warszawiakami trwały od 6 do 29 listopada. Wystawa prac, dyskusja na ich temat, warsztaty dla dorosłych, młodzieży i dzieci to część działań warszawskich urzędników. Swoje opinie można było również przesłać online.

czytaj więcej

W walce ze smogiem niezbędne są rozwiązania systemowe

08.12.2017

Zebranych gości przywitali przedstawiciele organizatora wydarzenia – Komisji Europejskiej w Polsce oraz Urząd m.st. Warszawy. Jako pierwszy głos zabrał Rafał Szyndlauer, doradca ds. politycznych i prawnych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. – Smog jest problemem niezwykle ważnym, który rokrocznie wraca w publicznej dyskusji, w czasie zimy. Tradycyjnym pytaniem na tego typu konferencjach jest to: Jak skutecznie walczyć ze smogiem? My jednak chcemy podejść do tego zagadnienia szerzej, a smog potratujemy jako pewnego rodzaju wabik.

czytaj więcej

Briefing prasowy poprzedzający odpalenie neonu Dzielnicy Wisła

07.12.2017

W spotkaniu udział wezmą Robert Zydel, dyrektor stołecznego Biura Marketingu Miasta, Aleksandra Jasionowska projektantka neonu oraz przedstawiciele firmy Hanak Reklamy Wizualne, która wykonała konstrukcję.

czytaj więcej

Miasto kontroluje przewoźników

07.12.2017

Sprawdzano legalność prowadzenia przewozu osób samochodem osobowym i taksówką na terenie Warszawy oraz przestrzeganie obowiązujących norm prawnych. Łącznie przeprowadzono 294 kontrole. W 81 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

36 przewoźników skontrolowanych przez służby naruszyło przepisy ustawy o transporcie drogowym w zakresie wykonywania transportu drogowego osób bez wymaganej licencji - 21 kierowców podszywało się pod warszawskie taksówki a 15 z nich przewoziło osoby w nieoznakowanych pojazdach.

W ramach kontroli dodatkowo stwierdzono, że:

czytaj więcej

Obywatelskie wysłuchanie publiczne

07.12.2017

Do udziału w publicznym wysłuchaniu poświęconemu projektowi Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych zachęcają Związek Miast Polskich, Strona Samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Pracownia badań i innowacji społecznych „Stocznia”.

czytaj więcej

Rusza festiwal poświęcony prawom człowieka

07.12.2017

Trwający do 14 grudnia festiwal stanie się więc przestrzenią spotkania, debaty i współpracy, szczególnie cennych właśnie dzisiaj, w czasach globalnego kryzysu praw człowieka. W programie festiwalu znalazły się m.in. filmy z najważniejszych światowych  festiwali: Berlinale, Cannes, Sundance i Karlowych Warów. Festiwal to jeden z  największych na świecie festiwali poświęconych prawom człowieka, wraz ze swoją edycją objazdową i internetową docierający rocznie do ponad 100 000 widzów. W programie 17.

czytaj więcej

Warszawiacy warszawiakom

01.12.2017

Warszawskie Spotkanie Wigilijne to wyjątkowa okazja dla mieszkańców do spotkania, integracji i wspólnego biesiadowania. W domowej atmosferze, przy choince oraz akompaniamencie kolęd, warszawiacy zgodnie ze świąteczną tradycją zasiądą do wigilijnego stołu, który powstanie wzdłuż ul. Ząbkowskiej.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie