Warszawa, Polska

3 °C

29.06.2017 /
10:55
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Tablica z informacjami o patronie stanęła na Bulwarze Jana Karskiego

23.06.2017

– Jestem przekonana, że ten bulwar – wizytówka nowoczesnej i zwróconej ku Wiśle Warszawy – zasługiwał na wyjątkowego patrona i tak się stało. W 2012 roku radni stolicy podjęli decyzję o nadaniu imienia Jana Karskiego temu fragmentowi nadrzecznej promenady – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. – Bardzo się cieszę, że teraz dzięki tej tablicy warszawiacy i goście będą mogli w łatwy sposób dowiedzieć się kim był patron tego miejsca i jak wiele Polska mu zawdzięcza – dodaje.

czytaj więcej

Dekomunizacja ulic w stolicy – trwają konsultacje

23.06.2017

Konsultacje obejmują spotkania w dzielnicach,  możliwość wypowiedzenia się on-line oraz w formie tradycyjnej - w wydziałach obsługi mieszkańców urzędów dzielnic.

W kwietniu 2016 roku Sejm RP przyjął ustawę, która nakazuje, by osoby, wydarzenia czy daty związane z komunizmem lub z innym ustrojem totalitarnym nie były upamiętniane przez m.in. nazwy ulic. Oznacza to, że wszystkie samorządy w Polsce muszą zmienić takie nazwy do 1 września 2017 roku. Rada miasta stołecznego Warszawy zdecydowała, żeby spytać mieszkańców o opinię w sprawie zmiany nazw 12 ulic.

czytaj więcej

Festiwal Otwarta Ząbkowska

23.06.2017

Festiwal zaplanowano na lipiec i sierpień.

czytaj więcej

Sportowo – imprezowo na początek wakacji!

23.06.2017

W najbliższą sobotę, 24 czerwca, mieszkańcy Warszawy będą mogli wziąć udział w „plażowym” Maratonie Fitness, który odbędzie się w Strefie Rekreacji Dzielnicy Wisła. Dla uczestników imprezy przygotowane zostały trzy godziny treningu fitness o zróżnicowanej formie i  intensywności. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Start o godzinie 11.00.

czytaj więcej

Rozpocznij wakacje ze Sztuką Ulicy

23.06.2017

W sobotę na skwerze przy Metro Słodowiec zaprezentują się Wędrujące lalki pana Pezo - teatr, którego korzenie sięgają tradycji europejskiego karnawału. Teatr masek, groteski i bufonady. Założony w 1993 roku w Sankt Petersburgu szuka inspiracji w tańcach barokowych, historycznej sztuce walki, średniowiecznych miniaturach.

czytaj więcej

#Warszawa2030 - podsumowanie konsultacji społecznych

23.06.2017

Ponad 1600 uwag zgłoszono do projektu strategii rozwoju Warszawy do 2030 roku. Z tego ponad 70% zostało lub będzie uwzględnionych. – To dobitny przykład, że warto włączać się w konsultacje społeczne organizowane przez stołeczny urząd – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

czytaj więcej

Ruszył piąty Big Book Festival!

23.06.2017

Piąta edycja Big Book Festival – międzynarodowego Dużego Festiwalu Czytania odbywa się w dniach 23-25 czerwca. Współorganizatorem festiwalu jest miasto stołeczne Warszawa. Wydarzenie będzie w tym roku przewrotnym powrotem do szkoły. Wydarzenia odbędą się w dawnych budynkach i na boiskach jednej z najsłynniejszych szkół Warszawy – gimnazjum im. Klementyny Hoffmanowej, do którego uczęszczała m.in. Maria Dąbrowska, autorka „Nocy i dni”.

Na festiwal przyjedzie kilkunastu znakomitych pisarzy z Europy, Azji i USA. Wśród gwiazd są:

czytaj więcej

Filmowa Stolica Lata już za parę dni

23.06.2017

W każdy wtorek lata przeniesiemy się do Izraela, poczujemy niezwykły klimat Tel Awiwu i odkryjemy nieznaną dotąd Jerozolimę. Będziemy poznawać realia życia, codzienność i problemy Izraelczyków. Warszawa i Tel Awiw mają wiele wspólnego, a dzięki 25-leciu ich partnerstwa będziemy mogli spotkać się na Polu Mokotowskim, poczuć telawiwskie noce w stolicy Polski.

czytaj więcej

Kolejne procesy zbiorowy w obronie warszawiaków

23.06.2017

Corocznie z różnych form działań rzecznika korzystają dziesiątki tysięcy mieszkańców Warszawy. Najliczniej udzielane są porady i informacje. Rzecznik podejmuje także setki interwencji występując do przedsiębiorców, ponadto udziela konsumentom pomocy w dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej, także w postępowaniach grupowych.

czytaj więcej

„Lato w mieście” rozpocznie się od pikniku

23.06.2017

Piknik to niezwykła okazja by zobaczyć z bliska, a nawet zasiąść za sterami sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest przez mundurowych do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy.

Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje m.in. dwa motocykle, radiowozy oraz quada. Przygotowana zostanie również prezentacja działania laboratorium kryminalistycznego, w tym możliwość pobrania odcisków palców. Funkcjonariuszom towarzyszyć będą m.in. Sierżant Borsuk – maskotka Komendy Stołecznej Policji.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer