Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Biuletyn Informacji Publicznej

Perspektywy Women in Tech Summit 2019

14.11.2019

- Wiemy, jak ważną rolę, nie tylko w dziedzinie technologii, odgrywają kobiety, dlatego cieszę się, że takie wydarzenia, promujące ich potencjał i wiedzę na całą Europę odbywają się w stolicy – powiedział Rafał Trzaskowski na inauguracji „Perspektywy Women in Tech Summit 2019”.

czytaj więcej

Polityka zagospodarowania odpadami i jej skutki dla miast

14.11.2019

Dziś widzimy efekty chaosu, które wprowadził rząd PiS w gospodarce odpadami. Błędy tego systemu, przed którymi przestrzegaliśmy, zostały przerzucone na samorządy. Teraz wszystkie gminy są zobowiązane do zmiany swoich regulaminów utrzymania czystości. Miasta i ich mieszkańcy są zmuszone płacić za fatalną politykę władz państwa – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Trwa Open Call na działania ARTywistyczne!

14.11.2019

Grupa twórców i twórczyń zaproszonych do udziału w open call jest szeroka. Swoje zgłoszenia mogą przesyłać artyści i artystki (w tym studenci ASP i innych uczelniach artystycznych), aktywistki i aktywiści, animatorki i animatorzy kultury, performerzy i performerki, edukatorzy i edukatorki, a także osoby związane z branżą kreatywną i designem. 

czytaj więcej

Naprawa układu przesyłowego ścieków zakończona

14.11.2019

Zbliżamy się do szczęśliwego końca prac przy naprawie uszkodzonych kolektorów. Ostatnim elementem tego procesu będzie przełączenie strumienia nieczystości do naprawionych rurociągów. Działania te będą prowadzone w nocy z najbliższego piątku na sobotę. Nad przedsięwzięciem tym czuwać będzie specjalna grupa robocza, która zadba o to by przeprowadzić tę operację sprawnie i maksymalnie bezpiecznie – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Szkolny budżet partycypacyjny – krok po kroku

14.11.2019

- Do końca roku, każda z warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzyma papierowe egzemplarze poradnika „Szkolny budżet partycypacyjny – wskazówki dla początkujących”. Publikacja powstała we współpracy z organizacjami pozarządowymi, dostępna jest również w wersji elektronicznej - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

czytaj więcej

Polityka zagospodarowania odpadami i jej skutki dla miast - konferencja prasowa

14.11.2019

W konferencji wezmą udział: Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi oraz Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

W lipcu 2019 r. zostały wprowadzone nowe zapisy w ustawie. Dotyczą one m.in. segregacji odpadów i zmian stawek za pojemniki w lokalach niezamieszkanych. Co to oznacza dla mieszkańców, jakie będą nowe stawki za gospodarowanie odpadami?

Spacer „W koronach miasta”

13.11.2019

Warszawianki i warszawiacy podczas akcji „W koronach miasta” zgłębią swoją wiedzę o drzewach i ich szczególnych właściwościach. Specjaliści opowiedzą, jak roślinność wpływa na przestrzeń miejską, powietrze, temperaturę, a przede wszystkim na jakość życia mieszkańców stolicy – ludzi i zwierząt. W tematach projektu znajdą się też metody pielęgnacji drzew oraz możliwości ratowania starych lub chorych egzemplarzy. Miejscy ogrodnicy podpowiedzą też, jak warszawianki i warszawiacy mogą na co dzień wspierać drzewa w prawidłowym rozwoju. 

czytaj więcej

Prace drogowe na ul. Połczyńskiej i w al. Niepodległości

13.11.2019

Drogowcy na Połczyńskiej i w al. Niepodległości

czytaj więcej

Naprawa układu przesyłowego ścieków - briefing prasowy

13.11.2019

W wydarzeniu weźmie udział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Finanse Warszawy w 2020 roku

13.11.2019

Budżet na najbliższy rok, ale również na najbliższe lata będzie bardzo trudny, ponieważ rząd realizuje swoje obietnice w części za pieniądze samorządów. Duża część kosztów związanych z reformami wprowadzanymi przez rząd jest przerzucana na barki samorządu Przykładem może być edukacja czy zagospodarowanie odpadów – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Rząd ograniczył dochody samorządów i zarazem nałożył na nie dodatkowe, kosztowne zobowiązania. To samorządy pokryły koszty podwójnego rocznika i to one finansują lwią część podwyżek pensji nauczycieli.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer