Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Biuletyn Informacji Publicznej

Creative mikser #17 – jak projektować, by nie wykluczać

16.03.2018

Uczestnicy spotkania przyjrzą się bliżej zagadnieniu projektowania uniwersalnego w odniesieniu zarówno do produktów i usług, jak i przestrzeni wspólnych. Zastanowią się, jakie aspekty należy uwzględnić, z punktu widzenia projektantów i architektów, by projekt odpowiadał na potrzeby i angażował wszystkich użytkowników. Zostaną również omówione najistotniejsze wytyczne w projektowaniu zorientowanym na integrację grup zagrożonych wykluczeniem, w oparciu o przykłady z Polski i Wielkiej Brytanii.

czytaj więcej

Warszawa walczy o motocykle na buspasach

16.03.2018

O możliwość poruszania się po warszawskich buspasach zabiegają od lat sami motocykliści.

- W zeszłym roku specjaliści z Politechniki Warszawskiej przebadali ruch na dwóch stołecznych buspasach i stwierdzili, że motocykliści nie spowalniali autobusów, ani nie powodowali zagrożenia bezpieczeństwa ruchu – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

czytaj więcej

VII Smart City Forum

16.03.2018

W inteligentnym rozwoju miasta chodzi o to, by jego mieszkańcom żyło się lepiej. Nie jakiejś wybranej grupie, ale wszystkim – powiedział podczas spotkania Marcin Wojdat, Sekretarz m.st. Warszawy i dodał – Miasto jest wspólnotą, ale w tej wspólnocie różne grupy mają różne oczekiwania. Musimy sprawić, by mieszkańcy zaczęli rozmawiać o swoich potrzebach, by podejmowane decyzje były wspólne i uwzględniały różne punkty widzenia. Pomóc w tym nam mogą nowoczesne technologie.

Komunikacja z mieszkańcami filarem smart city

czytaj więcej

Plany rozwoju Schroniska „Na Paluchu” – konferencja prasowa

16.03.2018

W spotkaniu udział wezmą: Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Aleksandra Gajewska, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady m.st. Warszawy, Paweł Lisicki, wicedyrektor Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy, Katarzyna Strzegowska, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego, Jan Kuźmiński, prezes Miejskich Zakładów Autobusowych oraz Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

czytaj więcej

Atrakcje „Inflanckiej” czekają na warszawiaków

16.03.2018

- Cieszę się, że stworzyliśmy dla mieszkańców kolejne miejsce rekreacji, w którym mogą nie tylko odpocząć i dobrze się bawić, ale również zadbać o swoją aktywność fizyczną. Co ważne, obiekt przy ul. Inflanckiej oprócz nowego atrakcyjnego basenu zyskał również nowoczesne zaplecze techniczne, a to jeszcze nie koniec zmian. Obecnie trwa wybór wykonawcy kompleksu saun, który jeszcze w tym roku poszerzy ofertę ośrodka – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Wielki Ślązak będzie miał pomnik w Warszawie

16.03.2018

Porozumienie podpiszą przedstawiciele władz miasta oraz Dawid Kostempski, prezydent Miasta Świętochłowice, reprezentujący także przedstawicieli samorządów miast śląskich - propagatorów idei powstania pomnika.

W uroczystości udział wezmą także: Halina Bieda, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich, Józef Musiał, prezes Towarzystwa Przyjaciół Śląska oraz przedstawiciele Związku Górnośląskiego.

czytaj więcej

LXIII sesja Rady m.st. Warszawy

16.03.2018

Otwieramy ośrodek „Inflancka”

15.03.2018

W spotkaniu wezmą udział: Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, Paweł Lech, radny i przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy, Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawiciele firm ComfortClima, NTW Jarosław Stec oraz Hydros, wykonawców prac.

czytaj więcej

Krok po kroku w stronę eko-obywatelstwa

15.03.2018

Projekt Step by Step, finansowany ze środków unijnych z programu Horyzont 2020, rozpoczął się w marcu 2015 r., a zakończył w lutym 2018 r. Celem projektu była zmiana zachowań mieszkańców w zakresie zużycia energii. Poza Warszawą udział w projekcie wzięły jeszcze trzy europejskie miasta: hiszpańska l’Alcúdia, włoskie Cefalù i belgijskie Ghent.

czytaj więcej

Zmiany w ruchu drogowym

15.03.2018

To ma być już ostatnie zamknięcie ul. Obozowej związane z budową nowego wiaduktu kolejowego. Wykonawca remontu tzw. obwodowej linii kolejowej planuje od soboty, 17 marca od godz. 0.30 do poniedziałku, 19 marca do godz. 3.30 zamknąć dla ruchu odcinek pomiędzy ul. Wawrzyszewską a al. Prymasa Tysiąclecia. Jadący od strony centrum będą mogą dojechać tylko do ul. Wawrzyszewskiej i zawrócić przed placem budowy. Natomiast jadący od strony Bemowa muszą skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia. Objazd został poprowadzony ulicami Młynarską i Wolską do al. Prymasa Tysiąclecia.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer