Warszawa, Polska

3 °C

25.05.2017 /
20:07
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Pawilon na bulwarze wynajęty

12.05.2017

Do konkursu zostało złożonych siedem ofert. Spośród nich wybrany został popularny na warszawskim rynku operator kawiarni Green Caffe NERO. Wynajęty pawilon znajduje się na nowo wybudowanym fragmencie bulwarów vis-à-vis Multimedialnego Parku Fontann. Z uwagi na położenie jest on posadowiony na pływakach, które podczas wielkich wezbrań umożliwiają mu bezpieczne unoszenie się na wodzie.

czytaj więcej

Warszawskie wiaty z nagrodą

12.05.2017

Nagrodę przyznano „budowie i eksploatacji wiat przystankowych w Warszawie – ciekawej inwestycji, w formie koncesji, która wpisuje się w charakter przestrzeni miejskiej”, podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

czytaj więcej

Rusza program utwardzania dróg gruntowych – briefing prasowy

12.05.2017

W briefingu wezmą udział Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oraz przedstawiciele zarządu i Rady Dzielnicy Wilanów.

Dla dziennikarzy zainteresowanych dojazdem na miejsce briefingu o godz. 12.00 na pl. Bankowym zostanie podstawiony bus.

Konsultujemy strategię #Warszawa2030 w plenerze

12.05.2017

Plenerowy punkt konsultacyjny w sobotę, 13 maja, odbędzie się w godz. 11.00 - 15.00 w Parku im. Stefana Żeromskiego (plac Wilsona). Natomiast w niedzielę, 14 maja, w godz. 12.00 - 16.00 zapraszamy mieszkańców do punktu w Parku Moczydło (okolice ulic Deotymy i Górczewskiej), gdzie będzie się również odbywał Wielki Piknik Historyczny „Królewska Wola. Tutaj wybierano królów”. Spotkania te zamykają cykl punktów konsultacyjnych.

czytaj więcej

Dlaczego lasy łęgowe są tak cenne?

12.05.2017

O ich niezwykłej wartości dla Warszawy pisze Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Zaczytana Warszawa

12.05.2017

Uroczyste otwarcie 8. Warszawskich Targów Książki i 11. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA odbędzie się z udziałem Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy, 18 maja o godz. 12.00, na Scenie Głównej.

Zapraszam warszawiaków na odbywające się w czasie Targów wydarzenia i spotkania związane z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Konkurs „Dzieci i zwierzęta proszą: nie pal w zoo!”

12.05.2017

Prace wykonane techniką rysunkową, malarską, jak również grafiką komputerową można nadsyłać do 30 maja. Projekty powinny być wyraźne i czytelne. Jest to wymóg obligatoryjny z uwagi na to, że zwycięskie prace zostaną utrwalone, powielone i powieszone w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Regulamin dostępny jest tutaj, a jego rozstrzygnięcie zostało zaplanowane na 8 czerwca.

czytaj więcej

Kup bilet do teatru za 500 groszy!

12.05.2017

Pomysł święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja „biletu za grosze” była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnych przechadzek w ramach Spacerowników Teatralnych, które swój początek miały także przed dwoma laty z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

czytaj więcej

W Warszawie przedszkola będą bezpłatne

12.05.2017

Decyzją władz stolicy, od 1 września 2017 r. rodzice nie będą płacić za pobyt dziecka w przedszkolu. Z tego rozwiązania skorzystają rodzice 46 000 dzieci chodzących do warszawskich przedszkoli. – To kolejne działanie na rzecz warszawskich rodzin. Po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji dla uczniów i po warszawskim bonie żłobkowym, tym razem wsparcie dotyczy rodzin, których dzieci chodzą do naszych przedszkoli – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

czytaj więcej

Emocje sportowego weekendu

12.05.2017

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland
W sobotę, 13 maja, tysiące kibiców zasiądzie na trybunach PGE Narodowego, aby dopingować najlepszych żużlowców na świecie. Trzeci rok z rzędu w stolicy odbędzie się LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland – jedna z największych żużlowych imprez. Oprócz samych zawodów na fanów czarnego sportu czeka kilka dni atrakcji. Więcej informacji tutaj.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie