Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Polskie samorządy zgaszą światło na znak protestu

30.11.2020

Warszawa przyłącza się do protestu, dlatego wieczorem i w nocy z 1 na 2 grudnia nie włączymy oświetlenia mostów: Śląsko-Dąbrowskiego, Gdańskiego, im. Poniatowskiego, Siekierkowskiego, Świętokrzyskiego oraz wiaduktu Markiewicza i ciągu drzew w Alejach Ujazdowskich.

Jesteśmy świadomi tego, że dobre oświetlenie to gwarancja bezpieczeństwa, dlatego wyłączamy jedynie światła obiektów, które na bezpieczeństwo nie wpływają. Wszystkie ciągi drogowe, piesze czy rowerowe będą oświetlone jak dotychczas.

czytaj więcej

Wyszukiwarka toalet w aplikacji Warszawa 19115

30.11.2020
 

Poprzez zakładkę Toalety można sprawdzić ogólnodostępne toalety w mieście. Na mapie znajdują się zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, jak i toalety w obiektach użyteczności publicznej i obiektach prywatnych udostępnione dla wszystkich mieszkańców. Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetla się dokładny adres toalety, godziny otwarcia, informacje o odpłatności (jeśli występuje), dostępnych przewijakach czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej

Nowe wytyczne wojewody mazowieckiego a sprzęt dla szpitali

30.11.2020

– 23 listopada dostaliśmy nowe wytyczne od wojewody mazowieckiego, w jaki sposób wnioskować o sprzęt i aparaturę medyczną dla miejskich szpitali. Tym razem zapotrzebowanie mogą zgłaszać tylko placówki II poziomu zabezpieczenia. Jeśli chodzi o placówki medyczne nadzorowane przez m.st. Warszawę lista dotyczy zatem tylko sześciu miejskich szpitali: Grochowskiego, Bielańskiego, Wolskiego, na Inflanckiej, Czerniakowskiego i Praskiego.

czytaj więcej

Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego

30.11.2020

– Budżet obywatelski jest dla nas bardzo ważny, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy współdecydowali o Warszawie, zgłaszali swoje pomysły i zagłosowali, na co przeznaczyć ponad 93,5 mln zł w 2022 r. Wierzymy, że zdecydują oni rozważnie – w poprzedniej edycji oddano ponad 100 tys. głosów, co pokazuje, że warszawiacy chcą współtworzyć Warszawę i wyznaczać kierunki jej rozwoju. To mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego potrzebują, co należy zmienić lub poprawić w naszym mieście – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds.

czytaj więcej

Podpisaliśmy umowę na rozbudowę spalarni

30.11.2020
Inwestycja pozwoli też kształtować z korzyścią dla mieszkańców ceny zagospodarowania śmieci.

To przełomowy dzień. Warszawa zyska spalarnię o 7-krotnie zwiększonej przepustowości. Wybudowanie poważnej instalacji miejskiej stwarza wreszcie konkurencję dla prywatnych firm i będzie mieć decydujący wpływ na kształtowanie kosztów odpadów – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Podpiszemy umowę na rozbudowę spalarni

30.11.2020

W spotkaniu udział wezmą Rafał Trzaskowski - prezydent m.st. Warszawy, Mira Sun - ambasador Republiki Korei w RP, przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie, a także przedstawiciele firmy Posco Engineering & Construction Ltd.


Transmisję z wydarzenia będzie można obserwować na profilu FB Rafała Trzaskowskiego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.


Rusza 8. edycja budżetu obywatelskiego – konferencja prasowa

30.11.2020

Konferencja odbędzie się o godz. 14.00 w ogrodzie botanicznym na terenie LO im. S. Batorego przy ul. Myśliwieckiej 6. W wydarzeniu weźmie również udział Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy. 

Zapraszamy do śledzenia konferencji online: facebook.com/budzetobywatelskiwwarszawie.

Flagi z okazji rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego

27.11.2020

W tym roku przypada 190 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. Było to polskie powstanie narodowe przeciwko Cesarstwu Rosyjskiemu. Wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku i trwało do 21 października 1831 roku.

Warszawa pamięta

czytaj więcej

Wybierzmy najlepsze książki roku

27.11.2020

30 listopada (poniedziałek) rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje) i edycja warszawska. Miasto jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród.

Każdy może nominować książkę

czytaj więcej

Warszawa rozważa zawieszenie współfinansowania policji

27.11.2020

Miasto Stołeczne Warszawa od wielu lat współfinansuje działania policji. W 2020 roku jest to kwota ponad 6 mln zł. Co roku współfinansujemy ponad 20 tys. patroli policji na ulicach miasta. W tym roku dofinansowujemy utrzymanie 16 koni służbowych, zakupiliśmy 3 psy służbowe czy sprzęt medyczny dla Samodzielnego Podddziału Kontrterorrystycznego. W poprzednich latach przekazaliśmy policji 51 radiowozów czy urządzenia specjalistyczne dla Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji.

 

czytaj więcej

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu