Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Coś za coś - rozlicz PIT w Warszawie

31.03.2021

2020 r. to był trudny czas dla finansów miasta. Na skutek pandemii gospodarka wyhamowała, dochody Warszawy wciąż spadały, a wydatki rosły. Do tego w wyniku działań rządu do budżetu miasta wpłynęło o ponad 1 mld zł mniej.

 

Po 285 zł mniej podatku PIT od każdego warszawiaka

czytaj więcej

Oświadczenie ratusza w sprawie kampanii o opłatach za odpady

30.03.2021

Jak przyznaje samo Ministerstwo Klimatu i Środowiska, system gospodarowania odpadami komunalnymi zorganizowany przez gminę powinien się samofinansować. 

czytaj więcej

Dodatkowy nabór wniosków na inwestycje ekologiczne

30.03.2021

- Naprawdę warto pomyśleć o wybudowaniu na terenie swojej nieruchomości urządzenia do zatrzymania deszczówki. Podlewanie nią roślin na posesji znacząco zmniejszy rachunki za wodę. Natomiast zatrzymanie wód roztopowych – np. przez budowę studni chłonnych, ogrodów deszczowych, oczek wodnych czy zbiorników retencyjnych – zapobiegnie przesuszaniu gruntu i poprawi mikroklimat w najbliższym otoczeniu.

czytaj więcej

Poprawimy dostępność na Przyczółku Grochowskim

30.03.2021

- Na ostatniej sesji stołeczni radni zapewnili środki na budowę pochylni na węźle Przyczółek Grochowski, co pozwala nam rozpocząć sporządzanie projektu budowlanego. Dzięki temu seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami czy opiekunowie z maluchami w wózkach zyskają łatwiejsze dojście do ul. Kinowej – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Osiem lat pociągów Inspiro – czas na przeglądy

30.03.2021

Pierwsze pociągi Inspiro trafiły do Warszawy w grudniu 2012 roku. Od tamtego czasu zdążyły przyzwyczaić pasażerów do możliwości swobodnego przejścia między wagonami, wysuwanych ramp lub choćby charakterystycznego wyglądu przodu pociągu.

Zdążyły jednak również dojść do momentu, w którym potrzebują kompleksowego przeglądu. Dzięki niemu zyskają możliwość dalszej, sprawnej eksploatacji.

czytaj więcej

Coś dobrego dla Palucha - warszawska zbiórka ubrań #MniejRzeczyWięcejDobroci

29.03.2021

Na wiosnę porządkujemy w szafach, dlatego ruszyliśmy ze zbiórką odzieży, by zachęcić mieszkańców do ograniczenia powstawania odpadów. W pierwszej odsłonie akcji postanowiliśmy wesprzeć fundację, która działa przy Schronisku Na Paluchu – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Zaczęliśmy od siebie. W ramach wewnętrznego wolontariatu urzędnicy zbierają nienoszone już bluzki, spodnie, buty.

czytaj więcej

Kultura dla Klimatu

29.03.2021

- W nowej polityce kulturalnej m.st. Warszawy podkreślamy, jak ważne jest przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu. Stołeczne instytucje kultury już prowadzą działania na rzecz klimatu i ekologii – jak choćby Teatr Powszechny w ramach Ogrodu Powszechnego, projekty Biennale Warszawa czy też cykl warsztatów i spotkań organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachętę, Teatr Powszechny oraz TR Warszawa – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Dotacje dla rodzinnych ogródków działkowych – można już składać wnioski

29.03.2021

Cały budżet na realizację zadania wynosi 500 tys. zł. Działkowcy mogą starać się o środki na budowę, przebudowę czy modernizację infrastruktury ogrodowej – na przykład dróg ogrodowych, parkingów, alejek, sieci wodociągowej lub elektrycznej, oświetlenia, ogrodzenia, monitoringu, domów działkowca, hydroforni. Kupowane mogą być również sprzęty do wspólnego używania przez osoby korzystające z działek.

czytaj więcej

Tamás Dombi – sylwetka

29.03.2021

Tamás Dombi obecnie w Zarządzie Dróg Miejskich pełni rolę Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych. Na co dzień koordynuje pracę wydziałów zajmujących się m. in. zrównoważoną mobilnością, jakością oświetlenia ulicznego, kontrolą i modernizacją sygnalizacji świetlnej, a także projektowaniem kluczowych obszarów zarządzanych przez ZDM ulic w wydziale strategii i rozwoju.

czytaj więcej

Budżet obywatelski: projekty zgłoszone – i co dalej?

29.03.2021

To bardzo ważny dla nas etap, ponieważ teraz możemy dopracować pomysły i zaproponować autorom zmiany. Wszystko po to, aby projekty, które powstaną, były jak najlepsze i mieszkańcy chętnie z nich korzystali – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektor koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. - Staramy się  pomagać  autorom w doprecyzowaniu projektów, aby były gotowe do realizacji – dodaje.

Pierwszy etap: ocena formalna

czytaj więcej

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu