Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Realizacja tarczy antykryzysowej – stan na 3 lipca

03.07.2020

Dane obejmują stan na piątek, 3 lipca, na godz. 14.30, źródło: Urząd Pracy m.st. Warszawy.

Budynek szkoły specjalnej w Wawrze już gotowy

03.07.2020

- Wreszcie będziemy mogli rozszerzyć ofertę edukacyjną tej placówki i przyjąć do niej znacznie więcej dzieci. Po modernizacji tego obiektu przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta wszyscy uczniowie będą mieli zapewnione wspaniałe warunki do nauki oraz uprawiania sportu – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Warszawa w czołówce miast przyjaznych dla biznesu

03.07.2020

Stolica zajęła również pierwsze miejsce w kategorii „Infrastruktura i łączność”, trzecie w kategoriach „Wsparcie lokalnych władz” i „Marka”, a także piąte w kategorii „Pula Talentów”.

czytaj więcej

Paluch przyjął pierwsze psy z Radys

03.07.2020

Nie mogliśmy być obojętni na los psów ze schroniska, w którym interweniowały prokuratura oraz organizacje prozwierzęce. Dopełniliśmy wszelkich formalności prawnych i teraz potrzebujące zwierzaki będą miały zapewnione odpowiednie warunki w naszym Paluchu – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy. – Potem pomożemy im znaleźć nowych, troskliwych właścicieli – dodaje.

czytaj więcej

Program Grypa 65+. Warszawa sfinansuje szczepienia

03.07.2020

Zachorowania na grypę – dane

Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), każdego roku na grypę choruje 5-15% populacji na świecie, czyli między 330 mln a 1,5 mld ludzi. W Polsce w sezonie grypowym 2019/2020 zanotowano łącznie ponad 3,4 mln zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę, których szczyt przypadł na luty. Z danych stołecznej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w Warszawie takich zgłoszeń odnotowano ponad 114 tys.*

czytaj więcej

II tura wyborów: zapraszamy do urzędu w sobotę

03.07.2020

Zainteresowanie mieszkańców dopisaniem się do spisu wyborców lub rejestru wyborców nie maleje. Dlatego uruchamiamy dodatkowe godziny pracy Urzędu m.st. Warszawy w sobotę, 4 lipca. W godzinach 9.00-14.00 mieszkańcy będą mogli dopisać się do spisu lub rejestru wyborców czy pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. Dodatkowo wydłużamy - do godz. 18.00 - godziny pracy w dniach 6-10 lipca br.

czytaj więcej

Paluch przyjął pierwsze psy z Radys – briefing prasowy

03.07.2020

W spotkaniu weźmie udział Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy oraz Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z briefingu na profilu FB Justyny Glusman.

Trwa nabór na członków Obwodowych Komisji Wyborczych

02.07.2020

W Warszawie jest powołanych 771 obwodowych komisji wyborczych. Jej członkami jest aktualnie 5996 osób, podczas gdy miejsc w komisjach mamy 7920. Oznacza to, że mogą się jeszcze zgłosić 1924 osoby, by składy OKW były pełne. Zgłaszać się można do urzędów dzielnic.

czytaj więcej

Nowy zbiornik retencyjny w Warszawie

02.07.2020

Budowa zbiornika retencyjnego o pojemności 80 tys. m³ i wysokości do 10 m rozpoczęła się w pierwszej połowie 2017 troku. Aktualnie trwają odbiory. Koszt budowy obiektu wyniósł 91 mln zł. Główną funkcją zbiornika będzie gromadzenie nadmiaru wód opadowych  dopływających do oczyszczalni w trakcie intensywnych opadów.

czytaj więcej

Konkurs na prowadzenie Punktów Informacji Europejskiej

02.07.2020

Zadaniem punktów Europe Direct jest aktywna komunikacja. Prowadzą działania informacyjne i służące zaangażowaniu obywateli, umożliwiając im w ten sposób podejmowanie świadomych decyzji, dotyczących przyszłości UE. Rozpowszechniają także wiedzę na temat sposobu funkcjonowania UE i jej systemu demokracji parlamentarnej. Dostarczają również informacji na temat kwestii, za które UE ponosi odpowiedzialność.

czytaj więcej

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu