Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Warszawa wspiera przedsiębiorców

31.03.2020

Stolica wprowadza program wsparcia dla firm, które w związku z epidemią koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji – utraciły klientów, zlecenia, dochody, zostały zmuszone do zawieszenia działalności. Pakiet zawiera rozwiązania, które ułatwią przedsiębiorcom przetrwanie tego najgorszego okresu.

czytaj więcej

Konkurs na dyrektora Muzeum Warszawy

31.03.2020

Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie o konkursie w związku z kończącą się 31 grudnia br. kadencją obecnej dyrektorki Muzeum Warszawy - Ewy Nekandy-Trepki, która kieruje muzeum od 1 listopada 2012 roku i zarządzała instytucją w kluczowych momentach jej rozwoju.

czytaj więcej

Nowa scena Teatru Ateneum

31.03.2020

W sercu warszawskiego Powiśla, w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35), zaraz obok nadwiślańskich bulwarów, powstała nowa, czwarta scena Teatru Ateneum.  

czytaj więcej

Kolejne zaostrzenie zasad w walce z koronawirusem

31.03.2020

Zasady dokonywania zakupów
•    Sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia
Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3 (liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne).
•    Targowisko – 3 klientów na 1 punkt handlowy

czytaj więcej

Samica słonia leśnego zostaje na Płockiej

31.03.2020

Jest to najstarsze jak do tej pory odkrycie archeologiczne na budowie linii M2 i zostało dobrze upamiętnione. W pobliżu miejsca odkrycia kości, na ścianie antresoli stacji Płocka, znajduje się pamiątkowa tablica, a w podłodze umieszczono przeszkloną gablotę. To właśnie tam, we wtorek, 31 marca, dr Wojciech Borkowski, zastępca dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie złożył model znalezionej kości stawu biodrowego. Od teraz wartościowe znalezisko będą mogli oglądać także mieszkańcy, korzystający z podziemnej kolei.

czytaj więcej

Apel o zawieszenie „janosikowego”

31.03.2020

Tylko w tym roku stolica musi wpłacić do budżetu państwa aż 1,2 mld zł. Co więcej, w 2021 r. kwota „janosikowego” wzrośnie do 1,328 mld zł.

Grozi nam załamanie dochodów w wysokości co najmniej  1,5 mld zł. Według obecnego wadliwego systemu będziemy musieli płacić więcej, mimo że spadają nam dochody. Bez wsparcia rządu dużym miastom grozi niewypłacalność, a to będzie skutkowało brakiem pieniędzy na realizację bieżących zadań i usług na rzecz mieszkańców oraz wstrzymaniem realizacji planów inwestycyjnych  – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

czytaj więcej

Straż miejska przestrzega mieszkańców przed epidemią

30.03.2020

Wiosenna aura zachęcała do spacerów, dlatego patrole straży miejskiej, od piątku do niedzieli, przeprowadziły łącznie ponad 450 kontroli terenów rekreacyjnych. Strażnicy sprawdzali czy mieszkańcy Warszawy pamiętają o wydanym przez rząd zakazie gromadzenia i zachowaniu bezpiecznych odstępów. Patrole objęły również place zabaw i siłownie plenerowe, z których obecnie nie należy korzystać. Działania prewencyjne objęły także targowiska, bazary i jadłodajnie dla osób, dotkniętych problemem bezdomności.

czytaj więcej

Warszawski Transport Publiczny działa sprawnie

30.03.2020

Racjonalne podejmowanie decyzji jest jednym z najważniejszych elementów walki z epidemią. Dlatego też, wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, staramy się jak najsprawniej zarządzać Warszawskim Transportem Publicznym – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Nasze elastyczne i dostosowywane na bieżąco do sytuacji działania już przynoszą efekty. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu zasobów kadrowych – kierowców, motorniczych i maszynistów – jesteśmy w stanie kierować do ruchu maksimum pojazdów.

czytaj więcej

Przypadki COVID-19 w Szpitalu Czerniakowskim

30.03.2020

Pacjenci zostali przewiezieni do Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej. Pielęgniarka, która pracowała w stacji dializ przy ul. Magnalia, gdzie stwierdzono zakażenie pacjentów COVID-19, jest na kwarantannie.

Szpital dochował wszelkich procedur podwyższonego bezpieczeństwa wobec pacjentów. Kontakty personelu zostały ograniczone do minimum, pobrano wymazy. Stacja dializ została zdezynfekowana.

czytaj więcej

Briefing prasowy prezydenta Warszawy

30.03.2020

Ze względu na bezpieczeństwo prosimy dziennikarzy redakcji prasowych i portali internatowych o pracę zdalną. Pytania można przesłać do godz. 11.00 na adres wydzialprasowy@um.warszawa.pl   
Zachęcamy również do śledzenia bezpośredniej relacji z briefingu na FB prezydenta R. Trzaskowskiego.

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube