Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Biuletyn Informacji Publicznej

Bal w Pałacu na 500 par

13.07.2018

Bal Warszawy to święto wszystkich, którzy działają na rzecz miasta, tworzą jego kulturę, promują je i kochają. Bal będzie wyjątkową okazją do zamanifestowania pozytywnych uczuć w stosunku do Warszawy, miasta, które pomimo trudów historii, stanowi dziś dynamiczną, europejską stolicę, z której chcemy i możemy być dumni.  Bohaterem wieczoru będzie miasto, jego wielowątkowość i różnorodność. - Zapraszamy na najlepszy bal w mieście. Wspaniałe melodie, wyśmienite towarzystwo i nagłe zwroty akcji gwarantowane – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

czytaj więcej

Warszawska młodzież będzie trenować z Marcinem Gortatem

13.07.2018

Tegoroczna, 11. już edycja spotkań w ramach Marcin Gortat Camp, których ideą jest promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, zagości nie tylko w Warszawie, ale również w czterech innych polskich miastach – Łodzi (9-10.07 oraz 21.07), Włocławku (12.07), Rumii (13.07) i Lublinie (18.07). Zawodnik Los Angeles Clippers poprowadzi koszykarskie treningi przeznaczone dla dzieci w wieku 9-13 lat oraz nastolatków w wieku 14-17 lat mających już doświadczenie w tej dyscyplinie.

czytaj więcej

Wypożyczaj i działaj!

13.07.2018

Idea tego projektu jest prosta – zasoby są udostępniane na niekomercyjne działania społeczne, kulturalne, edukacyjne, otwarte dla mieszkańców Warszawy.

czytaj więcej

Zwycięskie projekty budżetu partycypacyjnego 2019

13.07.2018

Stolica rozwija się dzięki aktywnym mieszkańcom, którzy ożywiają i integrują lokalne społeczności.  Efekty pomysłów warszawiaków widać w całym mieście. Dzięki nim powstały nowe ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe, place zabaw dla dzieci, czy nowe nasadzenia zieleni.  Mieszkańcy zgłosili do tej pory ponad 12  tys. projektów, z których realizowanych jest lub będzie ponad 3 tysiące, których budżet wyniesie ponad 260 mln zł.

czytaj więcej

Światowa wystawa gupików w warszawskim zoo

12.07.2018

Przez całą sobotę i niedzielę goście otwartej wystawy zobaczą bajecznie kolorowe rybki akwariowe. Gupiki to wyjątkowy gatunek, ponieważ każdy osobnik ma w sobie coś niepowtarzalnego. Podczas wydarzenia, w sali konferencyjno-edukacyjnej zoo odbędzie się Pierwszy Konkurs Mistrza Projektowania Genetyki Gupików, a także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

czytaj więcej

Na Żołnierskiej po nowym wiadukcie

12.07.2018

W piątek, 13 lipca, ok. godz. 22.00 otwarty dla samochodów zostanie wschodni wiadukt nad ul. Strażacką i torami kolejowymi oraz wschodnia jezdnia ul. Żołnierskiej. Oznacza to, że od ul. Czwartaków do węzła ze Strażacką kierowcy będą już mogli korzystać z obydwu przebudowanych jezdni. Dalej pojadą nowo wybudowanym wiaduktem nad torami i wschodnią jezdnią aż do ul. Marsa. Stary zachodni wiadukt zostanie zamknięty i rozebrany, następnie rozpocznie się budowa nowej konstrukcji.

czytaj więcej

Zielone wsparcie do 100%

12.07.2018

Aby otrzymać pieniądze na wymianę tzw. kopciuchów, czyli starych pieców węglowych wystarczy złożyć wniosek do Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy. Nasi pracownicy chętnie pomagają w przygotowaniu wniosku – podkreśla Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. - Dodatkowo likwidujemy ostatnią z barier. Chcemy by jak największa grupa mieszkańców mogła przyspieszyć decyzję o wymianie przestarzałej instalacji na ogrzewanie gazowe czy podłączenie do sieci ciepłowniczej.

czytaj więcej

Przemarsze i rolkarze na ulicach Warszawy

12.07.2018

W piątek, 13 lipca, odbędą się dwa duże zgromadzenia i przemarsze:

czytaj więcej

Trwają zapisy do programu "Lato w mieście"

12.07.2018

Warszawski program „Lato w mieście” jest wyjątkową formą nauki poprzez zabawę. Co roku dzieci wybierają swoje ulubione zajęcia spośród bogatej oferty. To blisko 1000 bezpłatnych propozycji sportowych, artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.

czytaj więcej

Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników

12.07.2018

Warszawscy urzędnicy, policjanci, pracownicy Inspektoratu Transportu Drogowego, Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie i Straży Granicznej, wspólnie przeprowadzają kontrole kilka razy w miesiącu. Sprawdzają nie tylko legalność, lecz także przestrzeganie ogółu norm prawnych. Do końca czerwca 2018 r. było 1084 kontroli. Nieprawidłowości stwierdzono w 379 przypadkach (35%). Większość uchybień, bo aż 58% (220 kierowców), dotyczyła prowadzenia pojazdu przez kierowcę, który nie zdał egzaminu z przepisów prawa miejscowego i topografii stolicy.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie