Warszawa, Polska

16 °C

24.10.2017 /
00:51
3zdjecia

Biuletyn Informacji Publicznej

Życzliwek Podróżnik zamieszkał nad Wisłą

22.09.2017

Niepozorne, ale wyjątkowe, takie właśnie są wrocławskie krasnale. Szturmem wzięły Wrocław i stały się jego znakiem rozpoznawczym, choć nikt się tego nie spodziewał. Teraz jeden z nich – Życzliwek Podróznik – postanowił odwiedzić stolicę i wspólnie z warszawiakami świętować Rok Rzeki Wisły. Tym samym stał się honorowym mieszkańcem Dzielnicy Wisła.

czytaj więcej

„Ulice Nowej Pragi” – ogłoszenie wyników konkursu

22.09.2017

Jak powinny wyglądać przyjaźniejsze i bezpieczniejsze dla pieszych i rowerzystów ulice?

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz m.st. Warszawy oraz sądu konkursowego.

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na wykonanie koncepcji zagospodarowania ul. Środkowej i Strzeleckiej wraz z sąsiadującymi przestrzeniami publicznymi został ogłoszony 30 maja tego roku. Oceny prac dokonał sąd konkursowy w składzie:

czytaj więcej

Czyste powietrze dla Warszawy – śniadanie prasowe

22.09.2017

W spotkaniu udział wezmą:

czytaj więcej

Ostatnia niedziela z muzyką Chopina

22.09.2017

Stołeczna Estrada wraz z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina od 1959 roku organizuje letnie koncerty pod pomnikiem kompozytora w Łazienkach Królewskich. Koncerty odbywają się od maja do września w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 i są jedną z największych atrakcji turystycznych stolicy.

czytaj więcej

Warszawski polonez dla Niepodległej

22.09.2017

- Znamy wiele wspaniałych polonezów: Ogińskiego, czy te z oper Stanisława Moniszki, więc wydaje się ze stworzenie wyjątkowego dzieła będzie bardzo trudne. Ale jak pokazuje przykład Wojciecha Kilara nawet przy takiej obfitości wspaniałych kompozycji można napisać dzieło wybitne. Mam nadzieję, że taki też będzie warszawski polonez dla Niepodległej – powiedziała podczas konferencji Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy podczas konferencji prasowej.

czytaj więcej

Aktywna jesień nad Wisłą

21.09.2017

Organizacje pozarządowe przy współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą przygotowały szereg aktywności na sezon jesienny.

czytaj więcej

22 września – Europejski Dzień bez Samochodu

21.09.2017

Komunikacja publiczna to nie tylko duża oszczędność czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim najbardziej ekologiczny sposób przemieszczania się po mieście. W Warszawie rocznie z komunikacji korzysta ponad 1 miliard osób.

Europejski Dzień bez Samochodu

czytaj więcej

Gala Miss Wheelchair World 2017 – ruszyła rezerwacja biletów!

21.09.2017

Wydarzenie jest ważnym krokiem na drodze do zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnością i jednocześnie wyjątkową okazją do spędzenia wieczoru w towarzystwie inspirujących gości i gwiazd. Na stronie www.misswheelchairworld.com został uruchomiony system bezpłatnej rezerwacji biletów na Galę Finałową.

czytaj więcej

Biegacze zmierzą się z królewskim dystansem

21.09.2017

Jak przyznają sami organizatorzy w tegorocznej edycji PZU Maratonu Warszawskiego brak jest jednoznacznych faworytów, a zwycięzcą może zostać każdy. Do pokonania jest rekord imprezy (2:08:17) oraz zwycięski wynik sprzed roku (2:08:55). Zawodnicy do ponad 42-kilometrowych zmagań wystartują o godz. 9.00 z pl. Trzech Krzyży. Biegacze pobiegną trasą zbliżoną do ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Pierwsze kilometry pokonają kierując się do Wilanowa, przez Mokotów i Ursynów.

czytaj więcej

Muzyka całego świata na placu Defilad

21.09.2017

Jak co roku Organizatorzy Festiwalu Skrzyżowanie Kultur próbują przybliżyć jego uczestnikom – poprzez muzyczne i kulturalno-społeczne pozycje w programie - kolejne zakątki świata. Podczas tegorocznej edycji na świeczniku znalazły się Indie i Kolumbia.

czytaj więcej

Strony

Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Pokaż okno newslettera przy fokusie

Newsletter

Aktualne informacje z Wawra prosto na Twój adres e-mail

Zapisz się

warszawa19115.pl
Pokaż okno Facebooka przy fokusie
Budżet - Wawer