Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Ostatni odcinek linii M2 – działania i plany

05.01.2021

Równolegle do procesu administracyjnego, zmierzającego do wydania pozwoleń na budowę, toczą się prace projektowe. Powstają projekty wykonawcze dla wszystkich obiektów odcinka, na ich podstawie zostaną przygotowane wizualizacje wnętrz stacji pasażerskich. Dziś prezentujemy pierwsze wizualizacje, prezentujące lokalizacje stacji pasażerskich oraz STP Karolin.

czytaj więcej

Konkursy dla NGO w zakresie popularyzacji wiedzy o zabytkach

05.01.2021

Ogłoszony przez Prezydenta m.st. Warszawy konkurs został przygotowany przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Na realizację trzech zadań konkursowych przeznaczono 300 tys. zł.

Zadania konkursowe:

czytaj więcej

Warszawskie ferie z kulturą

05.01.2021

Teatry, kina, muzea, galerie sztuki i domy kultury pozostaną zamknięte co najmniej do 17 stycznia, ale z ich propozycji można skorzystać wirtualnie. Jest w czym wybierać. Poniżej wybrane propozycje.

Domy kultury

czytaj więcej

Konkurs na dyrektora Teatru Rampa

05.01.2021

Wśród wymagań stawianych kandydatom są między innymi: wykształcenie wyższe, minimum 5-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w instytucji kultury, organizacji pozarządowej w obszarze kultury oraz minimum 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem. Kandydaci, oprócz złożenia wymaganych dokumentów, zobowiązani są do pisemnego opracowania autorskiej koncepcji programowej, organizacyjnej i/lub restrukturyzacyjnej Teatru.

czytaj więcej

Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat

04.01.2021

Budowa budynków rozpoczęła się wiosną 2019 r. i została ukończona miesiąc przed terminem. Bloki stanęły między ulicą Radzymińską, Remiszewską a Fragment.

 

215 mieszkań

czytaj więcej

Koniec prac tarczy na Woli

04.01.2021

Tarcze TBM Krystyna i Elisabetta zakończyły już drążenie tuneli II linii metra na granicy Bemowa i Woli. Podczas swojej pracy wydrążyły razem prawie 3 km tuneli, które połączyły budowane stacje C04 „Powstańców Śląskich” i C05 „Ulrychów” z istniejącą stacją „Księcia Janusza”. Nadszedł czas, aby obydwie tarcze opuściły podziemia. Zostaną one wydobyte na powierzchnię z szybu demontażowego zlokalizowanego przy centrum handlowym. Z tego powodu zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej.

czytaj więcej

Jeszcze więcej energii na parkingach P+R

04.01.2021

Nowe ładowarki zaczęły działać w ostatnim tygodniu ubiegłego roku na parkingach:

czytaj więcej

Będziemy pisać prosto i zrozumiale

04.01.2021

Międzynarodowy ruch prostego języka (ang. plain language) wspiera rzecznik praw obywatelskich Unii Europejskiej. „Pracownicy administracji wyrażają się zrozumiale i posługują się prostym językiem. (...) Urzędnik dba o to, aby przekazana informacja była jasna i zrozumiała” – czytamy w Europejskim Kodeksie Dobrej Praktyki Administracyjnej. Urząd m.st. Warszawy włącza się w ten ruch. W całej Polsce w projekcie wziął udział Kraków, Tychy, Sopot i Wrocław.

czytaj więcej

Wsparcie miasta dla warszawskiej branży turystycznej

31.12.2020

Dlatego prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował o przeznaczeniu dodatkowych środków, pochodzących z tegorocznych oszczędności, dla warszawskich przedsiębiorców zrzeszonych w Warszawskiej Organizacji Turystycznej (WOT).

czytaj więcej

Pałacyk Konopackiego po remoncie zachwyca elegancją

31.12.2020

Duże zniszczenia wystroju

czytaj więcej

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu