Dzielnica Wawer - "Dbamy o Mamy" 2021 – odbierz bezpłatny segregator medyczny dla kobiet w ciąży.

"Dbamy o Mamy" 2021 – odbierz bezpłatny segregator medyczny dla kobiet w ciąży.

Wersja do wydrukuWersja PDF
08.01.2020
ilustracja z napisem jestem w ciązy jestem z wawra i ciężarną kobietą

„Dbamy o Mamy” to program stworzony z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Wawer, który zrodził się z troski o przyszłe Mamy. Głównym założeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa kobiet w ciąży w przestrzeni publicznej i uświadomienie społeczeństwa, jak ważne jest ustępowanie pierwszeństwa kobietom w ciąży w kolejkach urzędu, przychodniach czy aptekach. 

Urząd dzielnicy Wawer zdecydował się na kontynuację programu w roku 202, w ramach którego kobiety w ciąży z Wawra mogą bezpłatnie odebrać segregator medyczny stworzony przez Nicole Sochacki-Wójcicką znaną jako Mamaginekolog, lekarkę, edukatorkę i Warszawiankę Roku 2019 z wawerskiego Anina.

Gdzie mogę odebrać segregator?

Segregator można odebrać w informacji Urzędu Dzielnicy, które znajduje się na parterze budynku w Wydziale Obsługi Mieszkańców.

Jakie dokumenty muszę przedstawić aby odebrać segregator?

Aby otrzymać segregator należy okazać swój dowód osobisty oraz potwierdzenie rozliczenia podatku na terenie m.st. Warszawie.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości, że ustępowanie kobietom w ciąży wynika nie tylko z kultury osobistej, ale także ze względów medycznych, takich jak zwiększona ilość pompowanej przez serce krwi, czy zmienioną pracą układu odpornościowego. Program ma trafić również do kobiet w ciąży, które często nie mają śmiałości, by korzystać z przysługujących im praw i przywilejów. 

W 2020 roku w ramach promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia OSiR Wawer przygotował ofertę zajęć fitness dla kobiet w ciąży oraz comiesięczne darmowe warsztaty dla przyszłych mam. Niestety ze względu na pandemię zajęcia zostały wstrzymane, ale zostaną wznowione w najbliższym możliwym terminie.

 

Przydatne linki:

https://mamaginekolog.pl/pierwszenstwo-kobiet-w-ciazy/

https://mamaprawniczka.pl/

 

   • Komunikat RODO
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania