Dzielnica Wawer - 70 lat Wawra w Warszawie

70 lat Wawra w Warszawie

Wersja do wydrukuWersja PDF

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 70. rocznicy włączenia dzielnicy Wawer do m.st. Warszawy. W dniach 11 i 12 września zaplanowaliśmy dla Państwa pokazy filmowe, koncert muzyki filmowej oraz widowisko audiowizualne, tzw. mapping.

 

Główna atrakcja obu wieczorów prezentować będzie symbole, na których opiera się tożsamość naszej dzielnicy. Mapping, to spektakularna projekcja animacji komputerowej, która wyświetlona zostanie na ścianie Urzędu Dzielnicy, zaprezentowana będzie parokrotnie podczas dwóch wrześniowych wieczorów, rozpoczynając i wieńcząc każde z poszczególnych wydarzeń. Premiera widowiska odbędzie się w sobotę o godz. 20:30.

Na sobotnim koncercie rozpoczynającym się o godz. 19:00 zagra dla Państwa Mateusz Pospieszalski oraz zespół Karimski Club, czyli międzynarodowa grupa muzyczna czerpiąca z wielu kultur i gatunków muzycznych. Bezpłatne zaproszenia na koncert można odebrać w siedzibie Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a w pokoju nr 8 na parterze.

Mateusz Pospieszalski będzie także ilustrował muzycznie niemy film Paryż śpi w reżyserii René Claira wyświetlony w kinie plenerowym na parkingu przed Urzędem o godz. 20:45. 

Drugi film, przygotowany dla Państwa w sobotni wieczór o godz. 21:45, to nagrodzony Oscarem za piosenkę Shallow debiut reżyserski Bradleya Coopera – Narodziny gwiazdy

Na niedzielę zaplanowaliśmy dla Państwa pokaz musicalu Ada, to nie wypada! z 1936 roku w reżyserii Konrada Toma. Odtwórcą jednej z głównych ról jest Antoni Fertner, mieszkaniec Wawra z okresu międzywojennego. Start o godz. 20:00, projekcja filmu zostanie poprzedzona wyświetleniem mappingu.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

Wszystkich Państwa zachęcamy do przybycia pod Urząd korzystając z komunikacji miejskiej. Miejsce obchodów znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej Międzylesie oraz kilku przystanków autobusowych. Ze względu na plenerowy charakter wydarzenia parkowanie w najbliższej okolicy Urzędu będzie utrudnione.

Kategoria wydarzenia: 
Czas trwania: 
Od 11.09.2021 19:00 do 12.09.2021 23:30
Organizator: 
Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Wawer
Strona www organizatora: 
https://www.facebook.com/events/243100884234315
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
Wstęp: 
Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w siedzibie Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a w pokoju nr 8 na parterze.
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania