Dzielnica Wawer - Drzewo Życzeń. Spektakl dla dzieci.

Drzewo Życzeń. Spektakl dla dzieci.

Wersja do wydrukuWersja PDF

Spektakl dla dzieci od 7 lat i dorosłych
Wawerskie Strefa Kultury Międzylesie, ul. Żegańska 1a, 2 października (piątek) godz. 18.00

Wstęp wolny

"Bezpośredniej inspiracji do spektaklu dostarczyła nam książka Katherine Applegate „Drzewo życzeń” (wyd. Dwie Siostry, 2018).Jest to narracja prowadzona z perspektywy 200-letniego dębu,który odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w życiu okolicznych zwierząt, jak i ludzi. Historia toczy się w małym amerykańskim miasteczku, które od pokoleń jest zasiedlane przez kolejne fale migrantów. Dąb – dom dla licznych zwierząt – jest również miejscem szczególnym dla ludzkiej wspólnoty, gdyż w jego obecności tworzą się wielopokoleniowe więzi społeczne. W cieniu królewskiej korony spotykają się okoliczni sąsiedzi– przyprowadzają tu swoje dzieci, piknikują, robią sobie zdjęcia i wreszcie co roku w maju obchodzą stare święto przybyszów z Irlandii– na jeden dzień na gałęziach drzewa mieszkańcy miasteczka wieszają wstążki lub skrawki materiału ze swoimi spisanymi życzeniami. Ten dzień jest czasem sąsiedzkich spotkań, wspólnego muzykowania, świętowania, opowiadania historii. Ale czas płynie i do miasteczka przyjeżdżają nowi migranci, muzułmańscy uchodźcy. Nie wszystkim w miasteczku się to podoba, co pozostawia również ślad na Dębie – świadku opowiadanej historii...."- Beata Frankowska, Studnia O.

Opowiadania: Beata Frankowska, Ola Pronobis-Polatyńska

Muzyka: Robert Lipka

Spektakl jest częścią projektu Grupy Studnia O. „Drzewo życzeń. Opowieści z bliska i z daleka”, który jest finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu Edukacja Kulturalna. Wawerskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 204 im. 19. Pułku Ułanów Wołyńskich są partnerami projektu w Wawrze.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich zaleceń i rygorów związanych pandemią COVID-19. Proszę pamiętać o zachowaniu dystansów i stosowaniu środków dezynfekcyjnych. Impreza odbędzie się dla określonej przepisami liczby uczestników. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Czas trwania: 
02.10.2020 Od 18:00 do 19:00
Organizator: 
Wawerska Strefa Kultury
Adres: 
Żegańska 1a
Telefon organizatora: 
22 443 70 56, 22 443 70 73
e-mail organizatora: 
wawer.wck@um.warszawa.pl
Strona www organizatora: 
www.wck-wawer.pl
Kategoria w galerii: 
Wstęp: 
wolny
Adresaci: 
dzieci, rodzice z dziećmi
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu