Dzielnica Wawer - Falenickie Koncerty Letnie - Koncert Mozartowski

Falenickie Koncerty Letnie - Koncert Mozartowski

Wersja do wydrukuWersja PDF

Koncert Mozartowski
Wykonawcy:

Agnieszka Kurowska-Janecka – sopran. Ma w repertuarze ponad 40 pierwszoplanowych ról operowych, w tym 18 mozartowskich, partie oratoryjne od baroku do współczesnych oraz pieśni. W latach 1984-2009 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, współpracowała z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Bałtycką, wystąpiła we wszystkich filharmoniach w Polsce. Koncertowała w większości krajów Europy oraz w Izraelu, Japonii, Libanie i Indiach.

Marzanna Rudnicka – sopran W 1988 r. zadebiutowała w Warszawskiej Operze Kameralnej w partii Blondy w Uprowadzeniu z seraju W. A. Mozarta i od tego roku jest solistką tego teatru. Współpracuje także z Operą Bałtycką. Zaśpiewała ponad 40 partii operowych, głownie w operach Mozarta, Rossiniego, a także w operach barokowych. Współpracowała z Teatrem Muzycznym „Roma” i Teatrem Wielkim w Warszawie, brała udział w wielu festiwalach mozartowskich.

Adam Mazurek – klarnecista, członek zespołu Polskiej Opery Królewskiej. Założyciel grupy artystycznej The Bridge Ensemble Monachium. Kompozytor muzyki do baletu ”Villon”. Współpracuje z grupą baletową About Dance Company i z Alfred Hause Tango Orchestra, występuje jako muzyk estradowy i studyjny oraz jako konferansjer, popularyzując muzykę klasyczną, jazzową i etniczną w programach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Kwartet Primo Incontro tworzą znakomici muzycy Polskiej Opery Królewskiej. Repertuar zespołu to dzieła od baroku do współczesności, miniatury kameralne, muzyka filmowa, operetkowa, taneczna oraz z pogranicza jazzu i bluesa. Kwartet współpracuje z różnymi instrumentalistami, w zależności od potrzeb repertuarowych powiększając zespół o kontrabas, klarnet, obój, saksofon, mandolinę, fortepian lub organy. Uczestniczy w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci, propaguje muzykę klasyczną wśród najmłodszych słuchaczy.

Czas trwania: 
11.07.2021 19:00
Organizator: 
Falenickie Towarzystwo Kulturalne
Adres: 
ul. Walcownicza 2
Strona www organizatora: 
https://falenica-kultura.waw.pl/event/koncert-mozartowski/
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
Wstęp: 
bezpłatny
Adresaci: 
wszyscy
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania