Dzielnica Wawer - Inną Bajką w piękny rejs po wawerskim odcinku Wisły

Inną Bajką w piękny rejs po wawerskim odcinku Wisły

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kolejny cudowny weekend z bezpłatnymi rejsami - w sobotę i niedzielę (11-12.09) zapraszamy Was na rzekę na statku w ramach projektów „Wawer - Urzecze nad Wisłą” oraz „Sportowe niedziele w Wawrze”.

Z uwagi na modernizację Plaży Romantyczna tymczasowym portem jest zatoczka oddalona od dotychczasowego miejsca cumowania o niespełna 200 metrów (na północ od Plaży Romantycznej).Poznaj z nami niezwykłą historię oraz nadwiślańską okolicę dzielnicy i skorzystaj z aktywności:

  • rejsy statkiem Inna Bajka - rejsy po Wiśle - jedna z ulubionych atrakcji, która ma na celu poznanie historii mikroregionu, promocję aktywnego spędzania czasu, zachęcanie do rekreacji i odwiedzin pięknych nadwiślańskich terenów Dzielnicy Wawer, jak również upowszechnienie żeglugi i sportów wodnych,
  • doskonale znane i lubiane przeprawy dla turystów pieszych i rowerowych - dzięki przewozom promowym łączymy dwa brzegi = węzeł łączący aktywnych mieszkańców Wawra z ciągiem pięknych tras rowerowych po obu stronach Wisły (możliwość cumowania po lewej stronie Wisły uzależniona od poziomu wody).

Udział w rejsach jest bezpłatny, ponieważ projekty współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Wawer.


Na rejsy można dostać się od strony ulicy Droga Golfowa (uwaga: ograniczona liczba miejsc parkingowych) idąc w kierunku Wisły należy skręcić na samym końcu ulicy w lewo i dojść do bramy ogródków działkowych. Tam na rozdrożu skręcić w prawo w las i leśnym duktem spacerujemy ok. 1 minutę aż do zatoczki, przy której będzie czekał statek. Rejsy będą realizowane z tymczasowej przystani w godzinach od 10:00 do 18:00.

Każdorazowo na pokład może wejść 12 osób + rowery. Zapraszamy na rejsy widokowe - kilkunastominutowe wycieczki po Wiśle w okolice Plaży Romantycznej, Wysp Zawadowskich, nowo powstałego mostu. Po jego zakończeniu realizowane będą wahadłowo także nawiązujące do tradycji krótkie przeprawy promowe łącząc brzegi Wawra i Wilanowa; wejście na pokład zgodnie z kolejnością zgłoszeń (system kolejkowy, bez rezerwacji).

Kategoria wydarzenia: 
Czas trwania: 
Od 11.09.2021 10:00 do 12.09.2021 18:00
Organizator: 
Fundacja Wisła Warszawie
Strona www organizatora: 
https://www.facebook.com/wislawarszawiefundacja
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania