Dzielnica Wawer - Koncert on-line "Kapeli Ze Wsi Warszawa"

Koncert on-line "Kapeli Ze Wsi Warszawa"

Wersja do wydrukuWersja PDF

6 grudnia br. Kapela ze Wsi Warszawa zaprezentuje swój najnowszy album „Uwodzenie”.
Po rewelacyjnie przyjętej płycie „Re:Akcja Mazowiecka” – (Nagroda Fryderyk 2017, dziesiątki festiwali i koncertów w całej Europie), zespół ponownie odkrywa Mazowsze. Tajemnicze i urzekające. Muzyka centralnej Polski to opoka Kapeli. Dziedzina, na której od ponad dwóch dekad Warszawiacy kreują rozpoznawalną od pierwszych dźwięków transową, mistyczną, a zarazem w pełni autorską opowieść. Głęboko zakorzenione, pełne współczesnych symboli oraz uniwersalnych metafor kompozycje, budzą zainteresowanie w kraju i na całym świecie. Tym razem muzyczny opus Kapeli prezentuje Urzecze - historyczny podwarszawski mikroregion etnograficzny, rozciągający się po obydwu brzegach Wisły, pomiędzy dawnymi ujściami Pilicy i Wilgi a mokotowskimi Siekierkami i prawobrzeżną Saską Kępą.
„Jeżeli poszukujemy źródeł mazowieckiej kultury expressis verbis, a jednocześnie zastanawiamy się nad jej unikalnością, to właśnie Urzecze spaja w sobie wiele z tych elementów” – mówi Maciej Szajkowski, założyciel i muzyk KzWW. „Nadwiślański krajobraz, mazowieckie wierzby, hardzi Mazurowie, olędrzy i flisacy, ale również utrzymująca się przez kilka wieków niezależność polityczna Mazowsza, decydują o jego odrębności regionalnej w kulturze, prawie, a także niepowtarzalnej muzyce. Dzięki tej ekspedycji doliną środkowej Wisły, którą podjęliśmy w 2019 r., pod czujnym okiem Łukasza Maurycego Stanaszka, odkrywcy i piewcy Urzecza, zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy potomkami lub sąsiadami olędrów, ludzi, którzy uczynili naszą ziemię prawdziwą skarbnicą na skalę Europy”.
Na płycie gościnnie występują Marcin Świetlicki oraz znakomity perkusjonista, Piotr Malec, grający na tabli.
Płytę zrealizowano w Studiu M1 Polskiego Radia im. A. Osieckiej

Reżyseria dźwięku - Jacek Gładkowski, Mariusz "Mario Activator" Dziurawiec. Za mix i mastering odpowiadali mistrzowie Mario Activator i Smoku ze Studia AS One w Warszawie.

Koncert odbędzie się w wersji online i dostępny będzie poprzez nasze media elektroniczne- fanpage na Facebooku i kanał Youtube WCK.

Czas trwania: 
06.12.2020 Od 19:00 do 20:00
Organizator: 
Wawerskie Centrum Kultury
Adres: 
www.wck-wawer.pl
Telefon organizatora: 
22 443 70 56, 22 443 70 73
e-mail organizatora: 
wawer.wck@um.warszawa.pl
Strona www organizatora: 
www.wck-wawer.pl
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
Wstęp: 
wolny- wydarzenie on-line
Adresaci: 
młodzież, dorośli
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania