Dzielnica Wawer - SHINRIN-YOKU - zapisy do nowych grup

SHINRIN-YOKU - zapisy do nowych grup

Wersja do wydrukuWersja PDF

SHINRIN-YOKU - prozdrowotna praktyka kontaktu z naturą powstała w Japonii, początkowo popularna na Dalekim Wschodzie, obecnie na całym świecie. Polega na wolnych, relaksacyjnych spacerach i odbiorze naturalnego otoczenia wszystkimi zmysłami.

Dr Magdalena Gawrych z Instytutu Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej i Wawerska Strefa Kultury zapraszają do udziału w projekcie NATURA SZCZĘŚCIA - WPŁYW INTERWENCJI OPARTYCH O KONTAKT Z PRZYRODĄ NA ZDROWIE I DOBROSTAN PSYCHICZNY

Celem projektu jest uzyskania naukowych danych na temat wpływu kontaktu z naturą, zwłaszcza terapii lasem na jakość życia, i dobrostan psychiczny- np. poprzez zmianę poziomu lęku, stresu, objawów depresyjnych. Badanie będzie towarzyszyło sesjom kąpieli leśnych, prowadzonych przez autorkę projektu według metodologii naukowej. W badaniu mogą wziąć udział ochotnicy powyżej 18 roku życia, poruszający się samodzielnie (ze względu na specyfikę tras leśnych).

Trzy cotygodniowe sesje odbywają się w Międzylesiu, punktem zbiórki jest parking pod Szkołą Podstawową nr 138 na ulicy Pożaryskiego 2. Jedna sesja trwać będzie od godziny do dwóch. Po przeprowadzeniu naboru ustalimy podział grup m.in wg preferencji uczestników co do dnia (piątek lub sobota ok. godz.11.30-13.30).

Sesje są bezpłatne, warunkiem udziału jest zgłoszenie swojego imienia, nazwiska i telefonu pod adres zapisy@wck-wawer.pl oraz wypełnienie krótkiej ankiety on-line przed i po sesji.

Kategoria wydarzenia: 
Czas trwania: 
Od 01.03.2021 11:30 do 12.06.2021 11:30
Organizator: 
Wawerskie Centrum Kultury
Adres: 
ul. Żegańska
Telefon organizatora: 
22 443 70 56,
e-mail organizatora: 
wawer.wck@um.warszawa.pl
Strona www organizatora: 
www.wck-wawer.pl
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
Wstęp: 
Wolny
Adresaci: 
Dorośli, seniorzy
  • Komunikat RODO
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania