Dzielnica Wawer - Skatepark

Skatepark

Wersja do wydrukuWersja PDF

Skatepark to profesjonalny plac do uprawiania sportów ekstremalnych – jazdy na deskorolce oraz wyczynowej jazdy na rolkach. Najprostszą formą takiego miejsca jest minirampa. Duży skatepark zawiera zazwyczaj kilka lub kilkanaście przeszkód i kilka najazdów o różnych kształtach i wysokościach, które przeznaczone są do nauki trików.

Skatepark, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wawer, jest usytuowany na powietrzu, pod dachem. Jest dostępny w okresie od wiosny do jesieni, w godzinach 9.00 – 19.00.

W skład naszego Skateparku wchodzą m.in.:

RAMPA (ang. quarter pipe) – konstrukcja, która przypomina ćwiartkę rury. Od ziemi do jej końca postępuje zwiększenie kąta nachylenia, kończące się metalowej rurze nazywanej dopingiem, który ułatwia wykonywanie ślizgów i grindów. Sportowcy (skaterzy/riderzy) mogą używać rampy do wykonywania różnych ewolucji - salta, obroty, ślizgi.
Minirampa jest elementem do zabawy i nauki nowych trików. Minirampa różni się od dużej rampy tym, że jej promień nigdy nie dochodzi do pionu. Dzięki temu mogą na niej jeździć zarówno początkujący jak i zaawansowani sportowcy. Minirampę, ze względu na jej uniwersalność, można łatwo rozbudowywać – dokładając np. grindbox.

BANK RAMP
Banki i quartery służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku - funboxy, grindboxy, poręcze. Są też elementami, na których można wykonywać różnego rodzaju ewolucje. Urządzenia te można łączyć tworząc ścianę lub mogą być elementami składowymi platform.

GRINDBOX to środkowa przeszkoda skateparku. Jest elementem wolnostojącym, który uzupełnia płytę skateparku lub może być uzupełnieniem, np. do funboxa czy banka. Służy do zabawy i nauki nowych trików.

FUNBOX jest sercem każdego skateparku. Jest elementem, który może zawierać liczne dodatki takie jak: spady, poręcze, wybicia, grindboxy i schody. Może być w dowolny sposób rozbudowywany, co zwiększa możliwości nauki i wykonywania nowych ewolucji i trików. W naszym skateparku znajduje się Funbox z grinboxem plus poręcz oraz Funbox do skoków.

PORĘCZ jest nieodłączną częścią każdego skateparku. Służy do slajdowania i grindowania. Można uczyć się na niej nowych trików. Poręcze mogą być zarówno elementami wolnostojącymi jak i uzupełniającymi do funboxów, banków czy platform. Poręcze mogą być okrągłe lub z profili. W naszym skateparku mamy Poręcz prostą.

Zapraszamy codziennie, w godzinach 9.00 - 19.00

Dane teleadresowe:
ul. V Poprzeczna 22, 04-611 Warszawa-Anin
e-mail: srudzinski@um.warszawa.pl

  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania