Dzielnica Wawer - String Connection - koncert. 24.07.2021. WCK Falenica.

String Connection - koncert. 24.07.2021. WCK Falenica.

Wersja do wydrukuWersja PDF

Zespół String Connection wywodzi się z poznańskiej studenckiej grupy Warsztat. SC wyróżniało się nietypowymi zestawieniami brzmieniowymi, dopracowanymi kompozycjami Krzesimira Dębskiego, będącymi podstawą do dalszych improwizacji, a przede wszystkim żywiołowością, energią i dużym poczuciem humoru. Członkowie zespołu traktowali grę jak czystą rozrywkę, nie silili się na "wielką sztukę", dlatego też trafili do szerokiego grona odbiorców. Stali się czołowymi przedstawicielami nurtu „young power”, a na ich styl krytycy używali niekiedy określeń yuppie-jazz, by podkreślić specyficzną „euforyczność”. Podczas występów muzycy pozwalali sobie na pełną swobodę (np. granie do góry nogami leżąc na scenie), a lider zajmował się wręcz kabaretowym „wodzirejstwem”. (Warto napomknąć, że Krzesimir Dębski jako nastolatek występował z poznańskich kabaretach, a po studiach pracował jako akompaniator w słynnym kabarecie Tey. Miał więc sporą styczność z tego rodzaju występami, co z pewnością odbiło się echem na jego kontakcie z publicznością.)

String Connection wywarło duży wpływ na muzykę jazzową lat osiemdziesiątych. Muzyka ta wcale się nie zestarzała, o czym świadczyć mogą pełne sale podczas bieżących koncertów. S.C.

Zespół wystąpi w składzie: Andrzej Olejniczak, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Krzysztof Przybyłowicz.

Zapraszamy na koncert zespołu, który odbędzie się na scenie plenerowej WCK filia Falenica przy ul. Walcowniczej 2 (Kulturoteka) 24 lipca (sobota) o godz. 19:00

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Występ odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm sanitarnych.

Czas trwania: 
24.07.2021 Od 19:00 do 21:00
Organizator: 
Wawerskie Centrum Kultury
Adres: 
ul.Walcownicza 4/6
Strona www organizatora: 
www.wck-wawer.pl
Galeria: 
Wstęp: 
wolny
Adresaci: 
młodzież, dorośli,seniorzy
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania