Dzielnica Wawer - Inwestycje w Wawrze

Inwestycje w Wawrze

Wersja do wydrukuWersja PDFMapa inwestycji wodno-kanalizacyjnych 

Mapa inwestycji kanalizacyjnych

Mapa inwestycji wodociągowych
Inwestycje realizowane i planowane w latach 2019 -2023

 • Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 128 prz ul Kadetów
Szkoła Podstawowa Nr 128 w ZSP9  jest rozbudowywana w nowoczesnej zabudowie modułowej. Placówka powiększy się o 6 nowych sal lekcyjnych i bibliotekę.  Nowe moduły to ponad 900 m kw. nowej powierzchni i 3 kondygnacje. Inwestycję realizuje firma Climatic - Budownictwo Modułowe. Zakończenie inwestycji jest planowane we wrześniu
 • Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 124 prz ul. Bartoszyckiej 

Powstanie nowy, 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 812 m kw., połączony łącznikiem z obecnym. W nowym skrzydle szkoły powstanie 8 sal lekcyjnych z zapleczem, biblioteką z czytelnią, harcówką, salą komputerową i świetlicą. Budynek został zaprojektowany dla potrzeb nauczania 208 dzieci w wieku wczesnoszkolnym (szkoła podstawowa klasy I-III). Rozbudowa ma się zakończyć do końca stycznia 2020 r.

 • Dokończenie budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego prz ul. Cyklamenów
W placówce znajdzie się 5 oddziałów przedszkolnych i szkoła z 15 oddziałami. Placówka będzie więc gotowa przyjąć około pół tysiąca dzieci. Wykonawcą jest firma  ART GLOBAL Sp. z o.o. Budowa ma się zakończyć 240 dni od daty wprowadzenia na budowę, lecz nie później niż do dnia 13 grudnia 2019 r.


 • Budowa budynku wielofunkcyjnego (kulturoteki) z funkcjami społecznymi, kulturalnymi i integracyjnymi w osiedlu Falenica, przy ul. Patriotów/Walcowniczej 

 • Budowa targowiskaw Falenicy przy ul. Walcowniczej


Budowa ronda Przewodowa – Strzygłowska

Budowa ronda Masłowiecka – Bronowska – Przygodna

Budowa ul. Trzykrotki i ul. Bylicowej

Budowa ul. Kwiatów Polskich
 
Budowy ul. Tawułkowej / Liliowej i Celulozy

Budowa odwodnienia terenów w osiedlach: Aleksandrów , Zbójna Góra i Nadwiśle – kontynuacja prac z lat ubiegłych
 
Rozbudowa Przedszkola 110 ul. Bystrzycka 

Rozbudowa SP 218 ul. Kajki
 
Budowa Ośrodka Sportowego w Miedzeszynie  - prace przygotowawcze.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w 4 szkołach na terenie dzielnicy Wawer.


Inwestycje realizowane w latach 2016 - 2018 

 

Budowa zespołu szkolno - przedszkolnego przy ul. Cyklamenów/Skalnicowej dla pól tysiąca dzieci. Zespół szkolno-przedszkolny z biblioteka multimedialną i salą gimnastyczną. Obiekt będzie gotowy do grudnia 2019 r. 


Budowa nowego żłobka wraz z przedszkolem dla ok 250 dzieci przy Trakcie Lubelskim/Peoni. Żłobek będzie gotowy w 2018 r.

 

Rozbudowa Szół Podstawych nr 109 i 128 oraz Przedszkola nr 331 w zabudowei modułowej


Kulturoteki  w Wawrze, Radości i Falenicy

Nowe budynki użyteczności kulturalnej przy ul. Błękitnej/Solidnej, Powojowej i Walcowniczej/Patriotów powstaną w wawerskich osiedlach Radość, Falenica i Wawer.  Pomieszczą Filie Wawerskiego Centrum Kultury, Biblioteki Publicznej i organizacje pozarządowe. Obiekty beda gotowe w 2018 r. 

Nowe budynki zapewnią lokalnym bibliotekom i filiom WCK większą powierzchnię, możliwość urządzenia czytelni, nawet w plenerze i dostęp do komputerów. Po sąsiedzku, często na tych samych kondygnacjach, będą się znajdować pracownie plastyczne, muzyczne i sale służące występom, jakich np. w Radości w filii WCK praktycznie nie było. Będą odpowiednie szatnie, miejsca w których zaoferowana zostanie gościom kawa, herbata, ciastka. Kulturoteka w Falenicy stanie się integralną częścią Centrum Lokalnego, obejmującego także bazar i jego otoczenie.Tężnie solankowe w Aninie (OSiR, ul. V Poprzeczna 22 i w Marysinie (Stadion Syrenki przy ul Starego Doktora)Pumptrack rowerowy w Nadwiślu przy ul. Skalnicowej


Modernizacja bazaru w Falenicy - trwa projetowanie inwestycji


Nowe budynki komunalne w Marysinie i Falenicy

Trzy budynki dla 180 rodzin powstaną do 2019 r.  To dobra wiadomość dla osób, których nie stać na wybudowanie własnego domu czy kupno mieszkania i spełniają odpowiednie warunki.


Budowa ul. Wiązanej na odcinku od Zwoleńskiej do Lebiodowej

Prawie kilometrowy odcinek ulicy zostanie zmodernizowany, powstanie 2 metrowy chodnik, oświetlenie i odwodnienie. Na skrzyżowaniu Wiązanej i Kombajnistów planowane jest rondo. Zakończenie inwestycji planowane jest w listopadzie 2017 r. Równolegle do inwestycji, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje budowę na tym odcinku sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.


Budowa ul. Mydlarskiej na odcinku od ul. Mirtowej do ul. Zwoleńskiej 

W ramach inwestycji powstanie jezdnia o szerokości 5,5-7,0 m z jednostronnym chodnikiem i oświetleniem oraz zjazdami na teren posesji. Równolegle trwają prace, realizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji,  zmierzające do wykonania infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. Inwestycja będzie zrealizowana do końca listopada 2017 r. 

 

Budowa ul. Jeziorowej  na odc. od ul. Wał Miedzeszyński do ul. Przygodnej. 

Inwestycja obejmuje budowę kilometrowego odcinka ulicy, a także karczowanie drzew, wykonanie chodników z płyt betonowych, wjazdów do posesji z kostki betonowej , ogrodzenia, progów zwalniających, budowę oświetlenia i telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej. Droga ma być gotowa do końca listopada 2017 r.  Równolegle do inwestycji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje budowę kanalizacji na tym odcinku. 

Budowa ul. Kłodzkiej

Budowa ronda Przewodowa/Strzygłowska

Budowa ronda Bronowska/Masłowiecka

Budowa chodnika na ul Złotej Jesieni.

Budowa ul. Planetowej

Budowa ronda Bysławska/Mozaikowa

Budowa ronda Bysławska/Wał Miedzeszyński

Budowa chodnika przy ul. Przylaszczczkowej

Budowa ul. 20KDD

Odwodnienie na terenie Aleksandrowa

Odwodnienie na terenie Zbójnej Góry

Budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Bysławskiej

Budowa chodnika w ciągu ul. Borków/Juhasów

Budowa chodnika przy ul. Kombajnistów. 


Parking przy stacji PKP Miedzeszyn dla 100 samochodów

Parking rozwiąże problem bardzo liczne grupy mieszkańców naszej dzielnicy, korzystających z SKM i odwiedzających centrum handlowe w Miedzeszynie u zbiegu ulic Patriotów i Lawinowej.

Budowa tymczasowego parkingu przy stacji PKP Falenica dla ok. 80 samochodów, który będzie usytuowany po zachodniej stronie torów kolejowych.

 

Boisko piłkarskie ze sztuczna trawą w osiedlu Las, przy ul. Łasaka

 

Nowe możliwości teleinformatycze w wawerskich szkołach

Wawer jest pierwszą dzielnicą w Warszawie, która przeprowadziła modernizacją sieci teleinformatycznych we wszystkich dzielnicowych szkołach, a także w przedszkolach przy ul. Kadetów i Krupniczej. Wawerskie placówki oświatowe zyskają dzięki temu dostęp do jednej, miejskiej sieci Internetu - Urzędu Miasta st. Warszawy. Da to możliwość rezygnacji z ponoszenia kosztów zewnętrznych dostawców dostępu do sieci www, a także korzystania z telefonii IP. Wraz z nową infrastrukturą w budynkach oraz dzięki przekazaniu szkołom przez Urząd Dzielnicy Wawer i Urząd Miasta w sumie 350  komputerów, nauczyciele, w każdej sali lekcyjnej,  uzyskali bieżący dostęp do dziennika elektronicznego.

 Przebudowęa sali gimnastycznej Wawerskiego Centrum Kultury na nowoczesną salę widowiskową

 

Powstanie Plaży Romantycznej w okolicach ul.  Romantycznej/Rychnowskiej

 

 

Do końca 2018 roku r. powstało 9 Miejsc Aktywności Lokalnej (MALe), które stanowić będą ważne miejsca integracji lokalnej społeczności, umacniające więzi sąsiedzkie. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem http://www.wawer.warszawa.pl/pl/strona/urzad-i-samorzad/miejsce-aktywnosci-lokalnej

 

 

 • Warszawa 191115
 • Facebook
 • Instagram
 • Youtube
 • Oceń pracę urzędu
 • Druki do pobrania