Dzielnica Wawer - Wawerskie Spacery Teatralne „Kiedy śpimy…”

Wawerskie Spacery Teatralne „Kiedy śpimy…”

Wersja do wydrukuWersja PDF

W imieniu Fundacji Sztuka Ciała oraz Dzielnicy Wawer serdecznie zapraszamy na kolejny spacer z cyklu „Wawerskie Spacery Teatralne” - wydarzeń, które łączą w sobie wycieczkę na łono natury z działaniem performatywnym. Zapraszamy do wspólnego doświadczania kontaktu z przyrodą na różne sposoby – w trakcie spaceru nie będziecie zatem wyłącznie widzami, ale również twórcami. 

Zapraszamy dorosłych i dzieci chcących puścić się śmiało w leśne ścieżki i gęste trawy. Jako, że dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także wszystkich leśnych i łąkowych istot, nie możemy zabrać Was wszystkich na wyprawę. Poprosimy zatem o zapisy drogą mailową na: katka.mb@gmail.com lub smsem na 601097503.

Do zobaczenia!


18.09 godzina 19:00

Czas trwania spaceru to około 1h.

START: Jezioro Morskie Oko przy ul. Stawowej 16

Prowadzenie: Monika Rejtner, Katarzyna Markowska

Spacer wieczorny. Co się dzieję na świecie, kiedy ludzie zasypiają? Kto się budzi, a kto zasypia? Spacer będzie pretekstem do odkrycia świata na opak. Czarno czarnego. Tam, gdzie jedni śpią, inni właśnie żyją. Dowiemy się dlaczego. Jak sobie radzą w nocy zwierzęta. Czym zajmują się rośliny o północy. Kto budzi się w nocy pierwszy, a kto zasypia ostatni. Użyjemy naszego sprytu, wzroku i aktorskich zdolności, żeby nauczyć się różnych nocnych sztuczek od nocnych stworów. Bo noc jest pełna życia, podobnie jak snów. Połączymy jedno z drugim.


Monika Rejtner - dramaterapeutka i dramaturżka, teatrolożka, edukatorka. Absolwentka studiów magisterskich: Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie i Dramatherapy na Uniwersytecie w Maynooth. Pracowała jako dramoterapeutka, instruktorka teatralna, kierownik literacki teatru i reżyserka. Obecnie bibliotekarka i animatorka w Mazowieckim Instytucie Kultury. Wyreżyserowała spektakl „Tata wiesza się w lesie” według tekstu Przemysława Pilarskiego w Teatrze Studio. Od 2017 roku współpracuje z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jako autorka scenariuszy lekcyjnych i edukatorka. Uczy aktorstwa w Autorskiej Szkole Musicalu przy Teatrze Roma. Ukończyła szereg kursów: Dramy Stosowanej, audiodeskrypcji, animacji poklatkowej i kolażu, Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych, Szkołę Pedagogów Teatru, improwizacji teatralnej, Akademię Filmową Nowych Horyzontów, Mazowiecką Szkołę Opowiadaczy. Jako Domowa Bibliotekarka otrzymała wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na wydarzenie online dla dzieci i młodzieży na Tydzień Bibliotek w 2020 roku. W tym samym roku nagrodzona Mazowiecką Nagrodą Kulturalną za najlepszy projekt realizowany w przestrzeni publicznej.


Katarzyna Markowska – aktorka teatru ruchu oraz teatru interaktywnego, nauczycielka ha-tha jogi. Pomysłodawczyni i fundatorka Fundacji Sztuka Ciała (2009 r.), którą obecnie współtworzy z pasją wraz z zespołem aktorów, pedagogów i animatorów. W ubiegłym roku pod egidą Fundacji powstał spektakl „Pędy” zainspirowany życiem roślin, książką Urszuli Zajączkowskiej „Patyki i badyle” oraz przetwornikiem, który pozwala usłyszeć muzykę roślin.  Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji kulturalnej z projektem "Księga Życia" (2020 r.) odwołującym się do naszego połączenia z naturą. Współpracowała m.in. ze: Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP – KLATKA, Fundacją Drama Way przy projektach animacji kulturalnej oraz Centrum Praw Kobiet, tworząc spektakle teatru obrzędowego. Prywatnie mama 3 wspaniałych synów i wielka miłośniczka przyrody.

Projekt „Wawerskie spacery teatralne” powstał dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Wawer.

Kategoria wydarzenia: 
Czas trwania: 
18.09.2021 Od 19:00 do 20:00
Organizator: 
Fundacja Sztuka Ciała
Strona www organizatora: 
https://www.facebook.com/events/247584953801313
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania