Dzielnica Wawer - Wawerskie Spacery Teatralne „Panna Kania oraz Pan Muchomorowy”

Wawerskie Spacery Teatralne „Panna Kania oraz Pan Muchomorowy”

Wersja do wydrukuWersja PDF

W imieniu Fundacji Sztuka Ciała oraz Dzielnicy Wawer serdecznie zapraszamy na kolejny spacer z cyklu „Wawerskie Spacery Teatralne” - wydarzeń, które łączą w sobie wycieczkę na łono natury z działaniem performatywnym. Zapraszamy do wspólnego doświadczania kontaktu z przyrodą na różne sposoby – w trakcie spaceru nie będziecie zatem wyłącznie widzami, ale również twórcami. 

Zapraszamy dorosłych i dzieci chcących puścić się śmiało w leśne ścieżki i gęste trawy. Jako, że dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także wszystkich leśnych i łąkowych istot, nie możemy zabrać Was wszystkich na wyprawę. Poprosimy zatem o zapisy drogą mailową na: katka.mb@gmail.com lub smsem na 601097503.

Do zobaczenia!


5.09.2021 r. godz. 11:00

Czas trwania spaceru to około 1h.

START: Cmentarz Żydowski (ul. Kwitnącej Akacji), spacer do Przystani Zbójna Góra

Prowadzenie: Paweł Kulesza, Katarzyna Markowska

Bohaterami tego spaceru będą mający swoje pochodzenie w królestwie grzybów Panna Kania oraz Pan Muchomorowy. Oboje opowiedzą o niektórych ciekawostkach z życia grzybów oraz przy użyciu swojej wiedzy przeprowadzą uczestników przez piękną podróż w głąb siebie oraz własnych emocji.

Narzędziami będą tutaj m.in. zadania teatralne oraz różnego rodzaju ćwiczenia poprawiające świadomość ciała i umiejętność wyciszenia siebie.

Paweł Kulesza - plastyk, performer, aktor z dziedziny teatru fizycznego o umiejętnościach cyrkowych. Od urodzenia mieszka w dzielnicy Wawer, aktywny twórca i uczestnik lokalnych projektów, autor murali w Wawerskim Centrum Kultury, obecnie pracujący nad własną przestrzenią w Radości. Występował z Warszawskim Centrum Pantomimy oraz teatrem Mimo, związany z Teatrem Akt oraz założyciel grupy The Fireheads i działalności Atrakcje Cyrkowe.

Katarzyna Markowska – aktorka teatru ruchu oraz teatru interaktywnego, nauczycielka ha-tha jogi. Pomysłodawczyni i fundatorka Fundacji Sztuka Ciała (2009 r.), którą obecnie współtworzy z pasją wraz z zespołem aktorów, pedagogów i animatorów. W ubiegłym roku pod egidą Fundacji powstał spektakl „Pędy” zainspirowany życiem roślin, książką Urszuli Zajączkowskiej „Patyki i badyle” oraz przetwornikiem, który pozwala usłyszeć muzykę roślin.  Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji kulturalnej z projektem "Księga Życia" (2020 r.) odwołującym się do naszego połączenia z naturą. Współpracowała m.in. ze: Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP – KLATKA, Fundacją Drama Way przy projektach animacji kulturalnej oraz Centrum Praw Kobiet, tworząc spektakle teatru obrzędowego. Prywatnie mama 3 wspaniałych synów i wielka miłośniczka przyrody.

Projekt „Wawerskie spacery teatralne” powstał dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Wawer.

Kategoria wydarzenia: 
Czas trwania: 
05.09.2021 Od 11:00 do 12:00
Organizator: 
Fundacja Sztuka Ciała
Strona www organizatora: 
https://www.facebook.com/events/531550028146541
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania