Dzielnica Wawer - Wawerskie Spacery Teatralne „Z nosem przy ziemi!”

Wawerskie Spacery Teatralne „Z nosem przy ziemi!”

Wersja do wydrukuWersja PDF

W imieniu Fundacji Sztuka Ciała oraz Dzielnicy Wawer serdecznie zapraszamy na ostatni spacer z cyklu „Wawerskie Spacery Teatralne” - wydarzeń, które łączą w sobie wycieczkę na łono natury z działaniem performatywnym. Zapraszamy do wspólnego doświadczania kontaktu z przyrodą na różne sposoby – w trakcie spaceru nie będziecie zatem wyłącznie widzami, ale również twórcami. 

Zapraszamy dorosłych i dzieci chcących puścić się śmiało w leśne ścieżki i gęste trawy. Jako, że dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także wszystkich leśnych i łąkowych istot, nie możemy zabrać Was wszystkich na wyprawę. Poprosimy zatem o zapisy drogą mailową na: katka.mb@gmail.com lub smsem na 601097503.

Do zobaczenia!


19.09 godzina 11:00

Czas trwania spaceru to około 1h.

START: Szkoła Podstawowa nr 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47 (spacer do Morskiego Oka)

Prowadzenie: Monika Rejtner, Katarzyna Markowska

Uwaga! Spójrz pod nogi! Po pod nogami jest cały świat, którego nie widać jak się patrzy tylko przed siebie. Przy ziemi są niekochane rośliny, sąsiedzkie chwasty, lecznicze zioła, długie korzenie, małe mrówki i same przeciekawe rzeczy. Będziemy spacerować z nosem przy ziemi i odkrywać niezwykłe tajemnice ukryte przed zwykłymi spacerowiczami. Poćwiczymy też różne sposoby chodzenia i uważnego patrzenia, będziemy tropić, szukać i porównywać, patrzeć, używać nosa i rąk i sprawności. 


Monika Rejtner - dramaterapeutka i dramaturżka, teatrolożka, edukatorka. Absolwentka studiów magisterskich: Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie i Dramatherapy na Uniwersytecie w Maynooth. Pracowała jako dramoterapeutka, instruktorka teatralna, kierownik literacki teatru i reżyserka. Obecnie bibliotekarka i animatorka w Mazowieckim Instytucie Kultury. Wyreżyserowała spektakl „Tata wiesza się w lesie” według tekstu Przemysława Pilarskiego w Teatrze Studio. Od 2017 roku współpracuje z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jako autorka scenariuszy lekcyjnych i edukatorka. Uczy aktorstwa w Autorskiej Szkole Musicalu przy Teatrze Roma. Ukończyła szereg kursów: Dramy Stosowanej, audiodeskrypcji, animacji poklatkowej i kolażu, Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych, Szkołę Pedagogów Teatru, improwizacji teatralnej, Akademię Filmową Nowych Horyzontów, Mazowiecką Szkołę Opowiadaczy. Jako Domowa Bibliotekarka otrzymała wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na wydarzenie online dla dzieci i młodzieży na Tydzień Bibliotek w 2020 roku. W tym samym roku nagrodzona Mazowiecką Nagrodą Kulturalną za najlepszy projekt realizowany w przestrzeni publicznej.


Katarzyna Markowska – aktorka teatru ruchu oraz teatru interaktywnego, nauczycielka ha-tha jogi. Pomysłodawczyni i fundatorka Fundacji Sztuka Ciała (2009 r.), którą obecnie współtworzy z pasją wraz z zespołem aktorów, pedagogów i animatorów. W ubiegłym roku pod egidą Fundacji powstał spektakl „Pędy” zainspirowany życiem roślin, książką Urszuli Zajączkowskiej „Patyki i badyle” oraz przetwornikiem, który pozwala usłyszeć muzykę roślin.  Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji kulturalnej z projektem "Księga Życia" (2020 r.) odwołującym się do naszego połączenia z naturą. Współpracowała m.in. ze: Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP – KLATKA, Fundacją Drama Way przy projektach animacji kulturalnej oraz Centrum Praw Kobiet, tworząc spektakle teatru obrzędowego. Prywatnie mama 3 wspaniałych synów i wielka miłośniczka przyrody.

Projekt „Wawerskie spacery teatralne” powstał dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Wawer.

Kategoria wydarzenia: 
Czas trwania: 
19.09.2021 Od 11:00 do 12:00
Organizator: 
Fundacja Sztuka Ciała
Strona www organizatora: 
https://www.facebook.com/events/283847696583321
Galeria: 
Kategoria w galerii: 
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania