Dzielnica Wawer - Wydarzenia kulturalne (film, koncert, teatr, wystawa, inne)

KONCERT na zakończenie lata CINEMON / scena plenerowa

Trio powstało w 2006 roku w Krakowie. Podążając własnymi ścieżkami przez lata zagrali kilkaset koncertów w Europie, wydali siedem albumów studyjnych i live. Większość z nich organizowali, nagrywali czy wydawali samodzielnie – do dziś podejście DIY jest jedną z niezmiennych idei zespołu.
Mówią, że grają RAW POP – surowo i prawdziwie, ale wciąż wokół piosenki. To smakowity blend klasyki lat 70, sceny Seattle lat 90 i współczesnej alternatywy

KONCERT Ania Sama The Party is Over / scena plenerowa

Ania Sama, czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jej przygoda z muzyką, a właściwie ze śpiewaniem zaczęła się w dorosłym życiu. Jest autorką słów oraz melodii. W swojej pracy artystycznej stara się dobierać doświadczonych artystów i producentów. Dzięki temu efekty jakie osiąga mają bardzo wysoki poziom. Do tej pory współpracowała między innymi z: Patrick The Pan, Hyper Son, Szymon Piotrowski, Michał Sarapata czy Olga Czyżykiewicz. Absolwentka prestiżowego programu edukacyjnego dla artystów i managerów muzycznych Tak Brzmi Miasto.

Lato w mieście - tydzień Literatury

Zajęcia mające na celu poszerzenie wiedzy o polskiej i zagranicznej literaturze, rozwój językowy, wsparcie czytelnictwa.

Ukeje/Baczyński - koncert. 1.08.2021.

Z okazji Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jakim jest rok 2021 oraz z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Damian Ukeje przygotował projekt poświęcony temu poecie. Podczas koncertu Damian wykona wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego według własnych aranżacji muzycznych.

String Connection - koncert. 24.07.2021. WCK Falenica.

Zespół String Connection wywodzi się z poznańskiej studenckiej grupy Warsztat. SC wyróżniało się nietypowymi zestawieniami brzmieniowymi, dopracowanymi kompozycjami Krzesimira Dębskiego, będącymi podstawą do dalszych improwizacji, a przede wszystkim żywiołowością, energią i dużym poczuciem humoru. Członkowie zespołu traktowali grę jak czystą rozrywkę, nie silili się na "wielką sztukę", dlatego też trafili do szerokiego grona odbiorców.

Falenickie Koncerty Letnie - Musicale

Wieczór musicali.Studenci UMFC specjalności musical pod opieką Tomasza Krezymona: Anna Urbanowicz, Anna Ksionek, Przemysław Niedzielski, Paulina Mogielska, Angelika Kurowska i zespół instrumentalny w składzie: Paweł Stankiewicz-gitara, Paweł Bomert- gitara basowa, Szymon Linette-perkusja, Tomasz Krezymon – fortepian.W programie najpiękniejsze fragmenty słynnych musicali.

Falenickie Koncerty Letnie - Kwartet saksofonowy

Kwartet Saksofonowy w składzie: Iga Drąg, Kacper Puczko, Karol Denkiewicz i Jakub Wydrzyński. W programie utwory Maurice’a Ravela oraz Guillermo Lago.

Narodowy Dzień pamięci Powstania Warszawskiego

Zapraszamy na:
Występ Adama Tkaczyka w duecie (skrzypce, mandolina, gitara, wokal) w repertuarze pieśni patriotycznych – wspólne śpiewanie.

Wernisaż wystawy fotografii z Powstania Warszawskiego z Muzeum Powstania Warszawskiego ( ekspozycja wystawy w Sali kawiarnianej przez 63 dni Powstania).

Podczas wernisażu prezentacja multimedialna – kroniki z Powstania Warszawskiego.

Falenickie Koncerty Letnie - Recital Chopinowski

Falenickie Koncerty Letnie - Recital Chopinowski

Julia Łozowska – fortepian

Julia Łozowska studiuje na UMFC oraz w Hochschule für Musik Theater und Medien w Hanowerze. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. W 2020 r. została półfinalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, a obecnie zakwalifikowała się do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Falenickie Koncerty Letnie - Koncert Mozartowski

Koncert Mozartowski
Wykonawcy:

Agnieszka Kurowska-Janecka – sopran. Ma w repertuarze ponad 40 pierwszoplanowych ról operowych, w tym 18 mozartowskich, partie oratoryjne od baroku do współczesnych oraz pieśni. W latach 1984-2009 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, współpracowała z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Bałtycką, wystąpiła we wszystkich filharmoniach w Polsce. Koncertowała w większości krajów Europy oraz w Izraelu, Japonii, Libanie i Indiach.

Falenickie Koncerty Letnie - Paderewski in memoriam

Tytuł koncertu: Paderewski in memoriam
Marta Wróblewska – sopran
Małgorzata Marczyk – fortepian
W programie:
Fryderyk Chopin Pieśni:
Życzenie,
Smutna rzeka,
Gdzie lubi,
Śliczny chłopiec,
Melodia,
Piosnka litewska.

Ignacy Jan Paderewski Pieśni op. 7 do słów Adama Asnyka:
Gdy ostatnia róża zwiędła,
Siwy koniu,
Szumi w gaju brzezina,
Chłopca mego mi zabrali.

Lato w mieście - tydzień Kreatywności

Zajęcia wydobywające i wzmacniające kreatywność każdego uczestnika poprzez stworzenie specjalnej przestrzeni działań i wsparcie animatorów.

Spotkanie u Króla Maciusia

WCK filia Marysin i Biblioteka Publiczna filia Marysin zapraszają do obejrzenia wnętrz nowej siedziby. Na tę okoliczność będzie można także wziąć udział w atrakcjach, które przygotowaliśmy dla Mieszkańców.

16:00 "Król Maciuś I" - spektakl dla dzieci. Teatr ProArte
17:00 "Hop siup, scenerię do bajki zrób" - warsztaty scenograficzne
Spotkanie z pisarzem Rafałem Witkiem
18:00 "Od Bacha do Osieckiej" - koncert
19:00 Potańcówka na Syrence - OSiR Wawer ul. Starego Doktora 1

"Bez Pestek" koncert standartów muzycznych w wykonaniu Mikołaja Ostrowskiego wstęp wolny

Absolwent PPSWA im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni Na stałe związany z deskami Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
Wraz z przyjaciółmi muzykami przedstawi Państwu barzo dobrze znane standardy muzyki rozrywkowej, m. in. Kortez "Od dawna już wiem", "Czy te oczy mogą kłamać", Co mi panie dasz", "Baboki", "Niech żyje bal", "Kołysanka dla okruszka"

Koncert TYMAŃSKI / CIECHOWSKI kwartet wstęp wolny

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

Koncert PASJONACI MUZYKI TRZY CZWARTE wstęp wolny

Koncert z cyklu "Scena Otwarta"- Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte. Plenerowy koncert dla wielbicieli światowych przebojów w aranżacjach orkiestralnych. 

Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte- koncert plenerowy

"Zespół Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte powstał w lipcu 2010 r. Ich głównym celem jest wspieranie rozwoju kultury i sztuki oraz umożliwienie darmowej edukacji muzycznej dzieciom i młodzieży.
Cele te realizuje przede wszystkim poprzez działalność koncertową oraz nauczanie gry na instrumentach dętych. Bierze udział zarówno w komercyjnych występach jak i w przedsięwzięciach charytatywnych.
Wszyscy członkowie są amatorami. W repertuarze zespołu znajdują się przede wszystkim utwory rozrywkowe polskich i zagranicznych wykonawców."

Kawiarnia Naukowa 1a. Wykład "Żywot komiczny w twórczości Cypriana Norwida" w Kulturotece Radość

"Żywioł komiczny w twórczości Cypriana Norwida" dr Tomasz Korpysz. Wykład z okazji Roku Cypriana Kamila Norwida odbędzie się w Kulturotece Radość, ul.Powojowa 2. Wstęp wolny, obowiązuje reżim sanitarny. Wykład będzie można także oglądać na platformach mediowych WCK.

Kawiarnia Naukowa 1a. Wykład "Żywot komiczny w twórczości Cyprina Norwida" w Kulturotece Radość

"Żywioł komiczny w twórczości Cypriana Norwida" dr Tomasz Korpysz. Wykład z okazji Roku Norwida odbędzie się w Kulturotece Radość, ul.Powojowa 2. Wstęp wolny, obowiązuje reżim sanitarny. Wykład będzie można także oglądać na platformach mediowych WCK.

Strony

  • Komunikat RODO
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania