Dzielnica Wawer - Wydarzenia kulturalne (film, koncert, teatr, wystawa, inne)

DLA CIEBIE MAMO

Piosenka zarejestrowana w programie „Z kuferka artysty” w wykonaniu Jolanty Drozdy z tekstem Bogdana A. Chmielewskiego

SPOTKANIE Z POEZJĄ ŚPIEWANĄ

Wiersze Bogdana A. Chmielewskiego wykonuje Jolanta Drozda.

"Spotkanie ze sztuką- wesele w obrazach."

Cykl spotkań ze sztuką online- opowiada artysta plastyk Małgorzata Szybińska.Celem spotkań ze sztuką jest zapoznanie z tradycjami towarzyszącymi zaślubinom oraz zwrócenie uwagi na dynamizm kompozycji.

Program „Kąpiele leśne” w Międzylesiu

Instytut Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im.M.Grzegorzewskiej i Wawerskie Centrum Kultury podjęły współpracę przy projekcie badającym wpływ lasu na kondycję psychiczną człowieka.
Dr Magdalena Gawrych z APS i Wawerska Strefa Kultury zapraszają mieszkańców do udziału w projekcie i bezpłatnego korzystania z kąpieli leśnych- sesji terapeutycznych w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

Tytuł projektu: NATURA SZCZĘŚCIA- WPŁYW INTERWENCJI OPARTYCH O KONTAKT Z PRZYRODĄ NA ZDROWIE I DOBROSTAN PSYCHICZNY

Spektakl online dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

Spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Falenica im. Szczepana Szczykno na podstawie twórczości Stanisława Jachowicza. Wiersze na wesoło.

Wykład online na temat prawa autorskiego

Wykład na temat prawa autorskiego, autorką i prelegentką będzie Aleksandra Sewerynik - radca prawny, dyrygent chóralny. Wykład dostępny na https://www.facebook.com/wck.falenica realizowany w ramach projektu „Ekslibris mała-wielka sztuka” partner: Stowarzyszenie Twórców ZAiKS.

Wykład online na temat historii znaku książkowego

Wykład na temat historii znaku książkowego. Wykład w ramach realizacji projektu „Ekslibris mała-wielka sztuka” dofinansowanego z ZAIKSU. Dostępny na https://www.facebook.com/wck.falenica

Wirtualna wystawa ekslibrisów z kolekcji Zygmunta Gontarza

Zapraszamy na wirtualną wystawę ekslibrisów z kolekcji Zygmunta Gontarza. Wystawa w ramach realizacji projektu „Ekslibris mała-wielka sztuka” dofinansowanego z ZAIKSU. Miejsce: https://www.facebook.com/wck.falenica

Prezentacja poezji Adama Asnyka

Prezentacja poezji Adama Asnyka w wykonaniu aktorów Teatru Falenica w reżyserii Sebasiana Królikowskiego, w ramach Internetowego teatru Poezji. Wybór autora podyktowany jest: Poezja Adama Asnyka, choć powstawała w wieku XIX, jest poezją niezwykle aktualną. Wpływ na to ma przede wszystkim bogactwo i różnorodność tematów, które opisywał poeta.
Prezentacja będzie dostępna na https://www.facebook.com/wck.falenica

Święto Unii Europejskiej - emisja nagrania hymnu

Zapraszamy do wysłuchania hymnu Unii Europejskiej wykonanego na pianinie przez Sławomira Łobaczewskiego.

Premiera spektaklu 'Śluby panieńskie' wg A. Fredry

Spektakl w wykonaniu Teatru Falenica im. Szczepana Szczykno. Reżyseria: Sebastian Królikowski.

Gala Tańca Orientalnego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprezentujemy żywiołowy, egzotyczny, kobiecy pokaz tańców z Bliskiego Wchodu i Afryki Północnej.
Na scenie Wawerskiego Centrum Kultury mistrzynie z całej Polski, zaproszone przez Irenę Suską i Monikę Daniluk, które piszą

Lelum Polelum- koncert on-line

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny młodzieżowy koncert z cyklu Scena Otwarta.

Lelum Polelum - młody, warszawski skład poruszający się na granicy jazzu, rocka, soulu i funku z domieszkami różnorakich wpływów, jakie wnosi każdy z członków. Zespół powstał już w czasach covidowych, łączy klasyczne brzmienia lat 70 z nowoczesnymi efektami dźwiękowymi. Muzyków połączyło wspólne zainteresowanie współczesną londyńską sceną jazzową (Tom Misch, Yussef Dayes, Kamaal Williams...) i po ponad 6 miesiącach wspólnego grania są gotowi do zaprezentowania pierwszego materiału.

JAJKO WIELKANOCNE

Film zrealizowany z materiałów przysłanych przez mieszkańców. Prezentacja pisanek pani Elżbiety Kamińskiej

Postać Kamila Baczyńskiego

W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Piosenki dla Pań pt.: "Całuję twoją dłoń Madame"

Serdecznie zapraszamy do odsłuchu piosenek dla Pań pt: "Całuję twoją dłoń Madame" w wykonaniu Sławomira Łobaczewskiego na www.facebook.com/wck.falenica.

Warsztaty "Tworzenie palm wielkanocnych"

Warsztaty wielkanocne "Tworzenie palm wielkanocnych" z artystką ludową Kazimierą Szczęsną.

Klasyka dla najmłodszych

Prezentacja wyselekcjonowanych nagrań w profesjonalnych wykonaniach skomponowanych z myślą o dzieciach lub wyjątkowo przez dzieci lubiane. Różnorodność stylów pozwoli najmłodszym na zapoznawanie się z szerokim wachlarzem rodzajów muzyki klasycznej.
Materiał prezentowany on-line.
Mikołaj Rimski-Korsakow "Lot trzmiela"

Klasyka dla najmłodszych

Prezentacja wyselekcjonowanych nagrań w profesjonalnych wykonaniach skomponowanych z myślą o dzieciach lub wyjątkowo przez dzieci lubiane. Różnorodność stylów pozwoli najmłodszym na zapoznawanie się z szerokim wachlarzem rodzajów muzyki klasycznej.
Materiał prezentowany on-line.
Mikołaj Rimski-Korsakow "Lot trzmiela"

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu