Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Milion zł unijnego dofinansowania dla Teatru Baj

12.05.2021

Teatr Baj znalazł się  wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie  w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 ( Działanie 5.3 Dziedzictwo kulturowe). Dodatkowe fundusze przeznaczone będą m.in. na digitalizację – nowoczesną archiwizację teatralnych zbiorów, co ułatwi korzystanie z nich szerszej grupie odbiorców.

czytaj więcej

Nominacje do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

12.05.2021

Nagroda literacka m.st. Warszawy zostanie przyznana w tym roku po raz 14.  Miasto funduje nagrody w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje) oraz książka o tematyce warszawskiej (dawniej edycja warszawska). Jak co roku jury wybierze też warszawskiego twórcę lub twórczynię. 

czytaj więcej

Noc Muzeów w nowej, bezpiecznej formule - zaproszenie na konferencję prasową

12.05.2021

W konferencji wezmą udział:

  • Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy
  • Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy

Konferencja odbędzie się w Lapidarium Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28-42. Uwaga: wejście od ul. Nowomiejskiej 6/8.

Zachęcamy do śledzenia bezpośredniej relacji z wydarzenia na profilu na Facebooku prezydenta Trzaskowskiego oraz m.st. Warszawy.

XLVIII sesja Rady m.st. Warszawy

12.05.2021

Rozpoczęcie planowane jest o godz. 10.00.

Podczas sesji między innymi przyznane są zostaną kolejne nagrody dla powstańców warszawskich, ustanowiona także będzie nagroda „Ulubiona Księgarnia Warszawy”.

czytaj więcej

Egzamin ósmoklasisty – terminy i zasady

12.05.2021

- Drodzy ósmoklasiści. To Wasz pierwszy obowiązkowy i tak poważny egzamin. Nie ma jednak powodów do obaw – zadbaliśmy o bezpieczeństwo a minimalny wynik tego sprawdzianu wiedzy ze szkoły podstawowej nie jest określony. Zdacie na pewno. Powodzenia, uważajcie na siebie – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Warszawa wygrywa w Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych

11.05.2021

Warszawa znalazła się na 1. miejscu w rankingu ogólnym, a podium uzupełniły: na 2. miejscu Toruń i na 3. miejscu Zielona Góra. Stolica zwyciężyła również w kategoriach Społeczeństwo oraz Gospodarka. Stawkę zwycięzców uzupełnił Koszalin, który okazał się najlepszy w kategorii Środowisko.

czytaj więcej

Nagroda Mieszkańców w konkursie architektonicznym

11.05.2021
Głosowanie mieszkańców potrwa od 11 do 21 maja. Zwycięzców poznamy już 25 maja na gali o godz. 15.00.

18 najlepszych budynków i wydarzeń architektonicznych z 2020 roku, kandydujących do nagrody wybrało jury konkursu.

- - Wybór był trudny. Jakość zgłoszonych realizacji i wydarzeń architektonicznych okazała się bardzo wysoka. W pandemicznym roku udało się ukończyć piękne i funkcjonalne inwestycje. Szczególnie cieszą mnie nowe szkoły publiczne i stacje metra, naprawdę jest w czym wybierać. Zachęcam do głosowania - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Kiedy sprzątana jest Twoja ulica?

11.05.2021

Każda z 1300 km warszawskich ulic, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, jest sprzątana przynajmniej raz w tygodniu. Zamiatanie na mokro i mycie odbywa się regularnie od wiosny do jesieni. W tym roku Zarząd Oczyszczania Miasta planuje wyczyścić ulice około 40 razy. Na stronie zom.waw.pl można sprawdzić, jak wygląda harmonogram sprzątania dla konkretnej ulicy. 

czytaj więcej

Spis powszechny: 300 osób skorzystało z dnia otwartego

10.05.2021

Ok. 25 proc. warszawiaków, czyli ponad 400 tys. osób spisało się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W sobotę, 8 maja dołączyło do nich 300 osób, głównie seniorów w wieku 70+. W wypełnieniu formularza spisowego pomogli im przeszkoleni urzędnicy. Spisu można było dokonać w czterech dzielnicach: na Ochocie, Śródmieściu, Mokotowie i Ursynowie. W każdym z urzędów przygotowanych dla mieszkańców było 4 do 5 stanowisk obsługi. Dzień otwarty zostanie powtórzony w urzędach prawdopodobnie w czerwcu i we wrześniu.

czytaj więcej

Wystawa „Pierwsza Konstytucja dla Europy”

10.05.2021

Z tej okazji, przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, trwa wystawa poświęcona temu wyjątkowemu dokumentowi i postaci Jastrzębowskiego.

W 40. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, w 1831 roku została opublikowana „Konstytucja dla Europy”. Dokument zawierał postulat zniesienia geograficznych granic krajów, ustanawiając Europę jako jedną republikę - o jednolitym prawodawstwie i wspólnych organach władzy.

czytaj więcej

Strony

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu