Dzielnica Wawer - Wiadomości z Warszawy

Warszawa walczy z zamieraniem lasów

16.07.2021

Film pozwala zobrazować skalę problemu występowania jemioły rozpierzchłej w Lesie Kabackim. Widzimy drzewa w różnej fazie porażenia tym pasożytem – od występujących pojedynczych kul, drzew z tzw. czubami jemiołowymi, aż do drzew całkowicie zamarłych.

 

czytaj więcej

Czas na zupełnie nowe Aleje Jerozolimskie. Otworzono oferty w przetargu

16.07.2021

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji do kompletnej przebudowy – a w praktyce zaprojektowanie zupełnie nowego wyglądu - jednej z głównych arterii stolicy w ramach Nowego Centrum Warszawy.

czytaj więcej

Pierwsze jazdy testowe zakończone!

16.07.2021

Od momentu, gdy tramwaje trafiły do Warszawy, wagony są przygotowywane przez producenta do kontrolnych jazd. Dzięki temu nowymi tramwajami warszawianki i warszawiacy będą mogli jeździć już jesienią.

W testach uczestniczyli technicy z Tramwajów Warszawskich i pracownicy producenta, którzy zbadali systemy napędowe i hamulcowe oraz zmierzyli poziom dźwięków, jakie wydaje tramwaj. Testy objęły też hamulce awaryjne. Zebrane dane pozwolą dostosować oprogramowanie pojazdów do wymagań warszawskich motorniczych i stołecznej sieci tramwajowej.

czytaj więcej

Pierwszy Impuls z pierwszymi pasażerami na pokładzie

16.07.2021

Nowe pociągi zapewnią pasażerom aglomeracji warszawskiej wysoki komfort podróży i więcej miejsc w godzinach szczytu. Produkcja 21 pojazdów przebiega zgodnie z harmonogramem.

Pierwszy pociąg uruchomiony

Pierwszy Impuls 2 z puli 21 produkowanych dla stołecznej Szybkiej Kolei Miejskiej przewiózł właśnie pierwszych pasażerów. Byli nimi przedstawiciele warszawskiego przewoźnika aglomeracyjnego oraz  Newagu, czyli producenta.

czytaj więcej

8. edycja budżetu obywatelskiego – wyniki!

16.07.2021

– Budżet obywatelski to przede wszystkim ludzie. Chciałbym podziękować autorom projektów za zgłoszenie swoich pomysłów. Cieszę się, ze Warszawa ma tylu zaangażowanych mieszkańców, że chcecie zmieniać stolicę razem z nami, że interesujecie się swoim miastem i że będziecie z satysfakcją korzystać z tego, co w nim dzięki Wam powstanie – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

czytaj więcej

Oficjalne uroczystości z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – akredytacje dla dziennikarzy

16.07.2021

Dziennikarzy zainteresowanych obsługą medialną uroczystości prosimy o dokładne wypełnienie formularza akredytacyjnego zamieszczonego na stronie nowa.um.warszawa.pl w nieprzekraczalnym terminie do 23.07. 2021 r. do godz. 23.59.

Z uwagi na ograniczoną pulę miejsc Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy zastrzega sobie prawo do określania limitu liczby dziennikarzy podczas niektórych uroczystości. O szczegółach obsługi medialnej poinformujemy w osobnym komunikacie.

czytaj więcej

Tęskniliśmy za Wisłą

16.07.2021

W tym roku promy Warszawskich Linii Turystycznych zaczęły łączyć brzegi Wisły od 1 maja. W maju i czerwcu wypływały w weekendy, a od początku lipca są do dyspozycji warszawiaków i gości codziennie. Do połowy lipca skorzystały z nich 46 792 osoby.

Największą popularnością cieszy się prom Wilga, łączący Podzamcze Fontanny z plażą przy ZOO – popłynęło nim 20 512 osób. Prom Pliszka kursujący między nabrzeżem przy moście Józefa Poniatowskiego a plażą Poniatówka zabrał 16 571 pasażerów, a Słonka z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę 9 709 osób.

czytaj więcej

Umowa na nowy basen przy ul. Inflanckiej podpisana

15.07.2021

- Zmiany, zmiany, zmiany – baseny letnie Ośrodka Inflancka z każdym rokiem zmieniają swoje oblicze i poszerzają ofertę. Cieszę się, że już niebawem przystąpimy do kolejnego remontu i mam nadzieję, że warszawiacy będą chętnie korzystać z nowego basenu w upalne dni – powiedziała wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

czytaj więcej

Dzieje się na Skrze!

15.07.2021

– Po latach sądowych batalii odzyskaliśmy Skrę jako Warszawa, teraz czas przywrócić ją sportowcom i mieszkańcom. Kilka tygodni temu uzyskaliśmy wreszcie dostęp do kompleksu. Od razu zaczęliśmy prace. Trwa porządkowanie terenu i prace przygotowawcze pod I etap przebudowy. Zwracamy „Skrę” Warszawie! – podkreśla prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który w środę obserwował postęp prac na terenie kompleksu sportowego Skry.

czytaj więcej

Wojciech Młynarski upamiętniony w warszawskim Śródmieściu

14.07.2021

Trudno powiedzieć coś o Wojciechu Młynarskim i nie wpaść w banał. Łączył w sobie możliwość przeróżnych rejestrów, czyli coś, co jest talentem niebywałym. Z jednej strony potrafił być filozofem, z drugiej strony potrafił mówić o życiu w sposób liryczny, potrafił być warszawiakiem z krwi i kości. Ale chyba najważniejsze jest to, że myśli z jego piosenek pozostają z nami do dzisiaj, weszły do naszego potocznego języka ­– powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st.

czytaj więcej

Strony

  • Komunikat RODO
  • Warszawa 191115
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Oceń pracę urzędu
  • Druki do pobrania